MENU

Serie 5, P18/22 Efterår, P20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
716180
23-08 2020
Kl. 14:00
FA 2000 8 B.93 10 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
716183
23-08 2020
Kl. 16:00
Skjold 11 FC Udfordringen 3 Fælledparken
3 - 3
716198
23-08 2020
Kl. 16:00
FB 14 FB 19 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
716204 ti
25-08 2020
Kl. 20:30
B.93 10 FC Culpa 2 Kunst, B93
4 - 1
716182
to
27-08 2020
Kl. 18:00
Hellas 3 Fremad Valby 8 Engdraget
8 - 0
716205
30-08 2020
Kl. 12:00
Fremad Valby 8 FA 2000 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
716200
30-08 2020
Kl. 16:00
Heimdal 7 FB 14 Fælledparken
10 - 0
716203
30-08 2020
Kl. 16:00
FB 19 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
716199 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
FC Culpa 2 Heimdal 7 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
716207
05-09 2020
Kl. 12:00
Hellas 3 FA 2000 8 Engdraget
0 - 0
716210
05-09 2020
Kl. 14:00
FB 14 B.93 10 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 6
716208
06-09 2020
Kl. 10:00
Vestia 6 FC Udfordringen 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 3
716209
06-09 2020
Kl. 10:00
Skjold 11 Heimdal 7 Fælledparken
1 - 6
716211
06-09 2020
Kl. 12:00
FC Culpa 2 Fremad Valby 8 Valby IP, tribunen
11 - 0
716206
06-09 2020
Kl. 16:00
B.93 12 FB 19 Kunst, B93
1 - 12
716228 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Hellas 3 Skjold 11 Engdraget
4 - 1
716229 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Vestia 6 FC Culpa 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 3
716231 on
09-09 2020
Kl. 19:30
FB 19 Fremad Valby 8 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 0
716230
to
10-09 2020
Kl. 20:30
FC Udfordringen 3 FA 2000 8 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
716227 fr
11-09 2020
Kl. 20:30
B.93 12 FB 14 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

716236
12-09 2020
Kl. 16:00
B.93 10 Skjold 11 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

716237
13-09 2020
Kl. 10:00
Fremad Valby 8 FB 14 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 8
716234
13-09 2020
Kl. 12:00
FC Udfordringen 3 Hellas 3 Valby IP, tribunen
1 - 2
716232
13-09 2020
Kl. 12:00
Heimdal 7 B.93 12 Kunst, Fælledparken
1 - 1
716233
13-09 2020
Kl. 14:00
FA 2000 8 FC Culpa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
716235
13-09 2020
Kl. 16:00
FB 19 Vestia 6 Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 2
716201 to
17-09 2020
Kl. 20:00
Vestia 6 Hellas 3 Kunst, Bavnehøj IA
4 - 1
716240
20-09 2020
Kl. 10:00
Vestia 6 Heimdal 7 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 2
716241
20-09 2020
Kl. 12:00
Skjold 11 Fremad Valby 8 Fælledparken
5 - 0
716243
20-09 2020
Kl. 16:00
FB 14 FA 2000 8 Kunst, Jens Jessens Vej
HMH
716238
20-09 2020
Kl. 17:30
B.93 12 B.93 10 Kunst, B93
1 - 7
716181
on
23-09 2020
Kl. 20:30
B.93 12 Vestia 6 Kunst, B93
1 - 2
716248 to
24-09 2020
Kl. 20:30
B.93 10 Vestia 6 Kunst, B93
3 - 0
716247
27-09 2020
Kl. 10:00
FC Culpa 2 FB 14 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
716249
27-09 2020
Kl. 12:00
Fremad Valby 8 B.93 12 Valby IP, tribunen
1 - 1
716245
27-09 2020
Kl. 14:00
FA 2000 8 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
716246
27-09 2020
Kl. 16:00
FB 19 Hellas 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
716244
27-09 2020
Kl. 16:00
Heimdal 7 FC Udfordringen 3 Fælledparken
4 - 2
716251
03-10 2020
Kl. 12:00
Hellas 3 FB 14 Engdraget
5 - 0
716252
04-10 2020
Kl. 10:00
Vestia 6 Fremad Valby 8 Bavnehøj Idrætsanlæg
9 - 1
716254
04-10 2020
Kl. 10:00
FC Udfordringen 3 B.93 10 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 7
716253
04-10 2020
Kl. 12:00
Skjold 11 FC Culpa 2 Fælledparken
3 - 2
716250
04-10 2020
Kl. 14:00
B.93 12 FA 2000 8 Kunst, B93
2 - 4
716255
04-10 2020
Kl. 16:00
FB 19 Heimdal 7 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
716260 to
08-10 2020
Kl. 20:30
B.93 10 FB 19 Kunst, B93
5 - 5
716261
10-10 2020
Kl. 16:00
Fremad Valby 8 FC Udfordringen 3 Valby IP, tribunen
3 - 4
716259
11-10 2020
Kl. 12:00
FC Culpa 2 B.93 12 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
716257
11-10 2020
Kl. 14:00
FA 2000 8 Vestia 6 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
716258
11-10 2020
Kl. 16:00
FB 14 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
716256
11-10 2020
Kl. 16:00
Heimdal 7 Hellas 3 Fælledparken
3 - 2
716242 ma
12-10 2020
Kl. 20:30
FC Udfordringen 3 FB 19 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
716202
17-10 2020
Kl. 12:00
FC Udfordringen 3 B.93 12 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 5
716239
18-10 2020
Kl. 12:00
Hellas 3 FC Culpa 2 Engdraget
1 - 1
716226
18-10 2020
Kl. 16:00
Heimdal 7 B.93 10 Fælledparken
3 - 4
716263
24-10 2020
Kl. 12:00
Hellas 3 B.93 10 Engdraget
3 - 5
716267
25-10 2020
Kl. 12:00
Fremad Valby 8 Heimdal 7 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
716262
25-10 2020
Kl. 14:00
FA 2000 8 FB 19 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
716266
25-10 2020
Kl. 14:00
FC Culpa 2 FC Udfordringen 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
716264
25-10 2020
Kl. 16:00
Skjold 11 B.93 12 Kunst, Fælledparken
3 - 2
716265
25-10 2020
Kl. 16:00
FB 14 Vestia 6 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
716268
29-11 2020
Kl. 10:00
Heimdal 7 FA 2000 8 Fælledparken
716269
29-11 2020
Kl. 10:00
B.93 12 Hellas 3 Kunst, B93
716270
29-11 2020
Kl. 10:00
Vestia 6 Skjold 11 Bavnehøj Idrætsanlæg
716271
29-11 2020
Kl. 10:00
FC Udfordringen 3 FB 14 Kunst, Valby IP, tribunen
716272
29-11 2020
Kl. 10:00
FB 19 FC Culpa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
716273
29-11 2020
Kl. 10:00
B.93 10 Fremad Valby 8 Kunst, B93
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
 De 10 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 5 puljer rykker op

Nedrykning: ingen

Log ind