MENU

Serie 4, P13/16 Efterår, P16 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
229003
17-08 2019
Kl. 13:00
VLI 3 Bispebjerg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
229002
18-08 2019
Kl. 11:45
Hvidovre IF 3 FA 2000 6 Hvidovre IF's baner
6 - 5
229007
18-08 2019
Kl. 13:30
Oversidder CSC 2
229005 on
21-08 2019
Kl. 19:30
HB 6 Sønderbro Fight 3 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 0
229001
fr
23-08 2019
Kl. 19:30
PI Fodbold 3 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
229009
ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Bispebjerg 2 Hvidovre IF 3 Lersøparken
4 - 2
229156 ti
27-08 2019
Kl. 20:00
Jægersborg 3 VLI 3 Gentofte Sportspark
3 - 0
229154 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sønderbro Fight 3 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
229155
on
28-08 2019
Kl. 18:30
CSC 2 PI Fodbold 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
229008 on
28-08 2019
Kl. 19:30
FB 9 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
229153 to
29-08 2019
Kl. 19:30
FA 2000 6 HB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
229162
31-08 2019
Kl. 11:00
VLI 3 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
229158
01-09 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 Bispebjerg 2 Jægersborg
3 - 0
229160
01-09 2019
Kl. 13:30
Oversidder Sønderbro Fight 3
229159
01-09 2019
Kl. 15:15
HB 6 Hvidovre IF 3 Kunst, Fælledparken
4 - 0
229161 ma
02-09 2019
Kl. 19:30
PI Fodbold 3 FB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
229157 ti
03-09 2019
Kl. 21:00
CBS Sport 3 FA 2000 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
229172 on
04-09 2019
Kl. 21:00
FB 9 VLI 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
229171
fr
06-09 2019
Kl. 18:15
Sønderbro Fight 3 PI Fodbold 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 4
229164
07-09 2019
Kl. 15:00
CSC 2 Jægersborg 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 5
229170
08-09 2019
Kl. 13:30
Hvidovre IF 3 CBS Sport 3 Hvidovre IF's baner
5 - 3
229163
08-09 2019
Kl. 15:15
FA 2000 6 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
229169 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Bispebjerg 2 HB 6 Lersøparken
1 - 3
229174
14-09 2019
Kl. 11:15
CSC 2 Bispebjerg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 3
229176
14-09 2019
Kl. 15:00
VLI 3 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
229177
15-09 2019
Kl. 13:30
CBS Sport 3 HB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 9
229175
15-09 2019
Kl. 15:15
Oversidder Hvidovre IF 3
229173 ma
16-09 2019
Kl. 19:00
PI Fodbold 3 FA 2000 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
229178
ti
17-09 2019
Kl. 20:00
Jægersborg 3 FB 9 Gentofte Sportspark
8 - 0
229181
21-09 2019
Kl. 13:00
Bispebjerg 2 CBS Sport 3 Ryparken Idrætsanlæg
6 - 2
229182
22-09 2019
Kl. 11:45
FB 9 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
229183
22-09 2019
Kl. 13:30
Hvidovre IF 3 PI Fodbold 3 Hvidovre IF's baner
4 - 2
229184
22-09 2019
Kl. 13:30
FA 2000 6 VLI 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
229179
22-09 2019
Kl. 13:30
HB 6 Oversidder Fælledparken
229180
22-09 2019
Kl. 16:00
Sønderbro Fight 3 Jægersborg 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 2
229186
on
25-09 2019
Kl. 21:00
FB 9 Bispebjerg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
229188
28-09 2019
Kl. 11:15
CSC 2 Sønderbro Fight 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
229187
28-09 2019
Kl. 13:00
VLI 3 Hvidovre IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
229189
29-09 2019
Kl. 11:45
PI Fodbold 3 HB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
229185
29-09 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 FA 2000 6 Jægersborg
5 - 0
229190
29-09 2019
Kl. 15:15
Oversidder CBS Sport 3
229191
05-10 2019
Kl. 11:15
Bispebjerg 2 Oversidder Lersøparken
229192
06-10 2019
Kl. 11:45
Hvidovre IF 3 Jægersborg 3 Hvidovre IF's baner
2 - 2
229194
06-10 2019
Kl. 13:30
FA 2000 6 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
229195
06-10 2019
Kl. 13:30
CBS Sport 3 PI Fodbold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 6
229198
06-10 2019
Kl. 13:30
HB 6 VLI 3 Kunst, Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

229006 ti
08-10 2019
Kl. 21:00
CBS Sport 3 FB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
229193 ma
14-10 2019
Kl. 20:15
Sønderbro Fight 3 FB 9 Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 1
229201
19-10 2019
Kl. 11:15
Sønderbro Fight 3 Bispebjerg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
229202
19-10 2019
Kl. 11:15
CSC 2 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
229199
20-10 2019
Kl. 11:45
PI Fodbold 3 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
229203
20-10 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 HB 6 Gentofte Sportspark
1 - 0
229204 on
23-10 2019
Kl. 20:15
VLI 3 CBS Sport 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
229200 on
23-10 2019
Kl. 20:45
FB 9 FA 2000 6 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
229206
27-10 2019
Kl. 11:45
PI Fodbold 3 Bispebjerg 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 4
229209
27-10 2019
Kl. 11:45
HB 6 CSC 2 Kunst, Fælledparken
1 - 0
229207
27-10 2019
Kl. 13:30
FA 2000 6 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
229205
27-10 2019
Kl. 13:30
CBS Sport 3 Jægersborg 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
229208
27-10 2019
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 FB 9 Avedøre Stadion Kunstgræs
5 - 0
229210
27-10 2019
Kl. 15:15
Oversidder VLI 3
229212
02-11 2019
Kl. 15:00
Bispebjerg 2 FA 2000 6 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 3
229213
03-11 2019
Kl. 13:30
Sønderbro Fight 3 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 4
229214
03-11 2019
Kl. 13:30
FB 9 HB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
229215
03-11 2019
Kl. 13:30
CSC 2 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
229216
03-11 2019
Kl. 13:30
VLI 3 PI Fodbold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
229211
03-11 2019
Kl. 13:30
Jægersborg 3 Oversidder Jægersborg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle firepuljer samt de to dårligste nr. 10 på tværs af de fire puljer rykker ned i Serie 5, pulje 18 - 22 2020 forår

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind