|
227366
|
fr16-08 2019
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227365
|
lø17-08 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
227364
|
lø17-08 2019
|
15:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
227361
|
sø18-08 2019
|
15:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
227367
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227370
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
227371
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227372
|
to22-08 2019
|
18:45
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227368
|
to22-08 2019
|
19:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
UHT
|
|
|
227369
|
fr23-08 2019
|
19:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
227363
|
ti27-08 2019
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227378
|
fr30-08 2019
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227374
|
lø31-08 2019
|
13:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227377
|
lø31-08 2019
|
13:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227375
|
lø31-08 2019
|
17:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227376
|
sø01-09 2019
|
13:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227373
|
sø01-09 2019
|
15:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
227379
|
ti03-09 2019
|
18:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
227382
|
on04-09 2019
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227380
|
fr06-09 2019
|
19:00
|
|
|
Kunst, B93
|
UHT
|
|
|
227381
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
|
|
227383
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227388
|
to12-09 2019
|
18:00
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227389
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227390
|
fr13-09 2019
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227387
|
lø14-09 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227386
|
lø14-09 2019
|
13:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227385
|
sø15-09 2019
|
15:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
227394
|
ma16-09 2019
|
19:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227392
|
fr20-09 2019
|
19:00
|
|
|
Kunst, B93
|
UHT
|
|
|
227393
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
|
|
227396
|
lø21-09 2019
|
13:30
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227391
|
sø22-09 2019
|
13:30
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
227395
|
sø22-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227400
|
to26-09 2019
|
19:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
227401
|
fr27-09 2019
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227398
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227399
|
lø28-09 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227402
|
lø28-09 2019
|
15:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227384
|
to03-10 2019
|
17:15
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227397
|
fr04-10 2019
|
19:05
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
227362
|
fr04-10 2019
|
19:15
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
227406
|
ma07-10 2019
|
20:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227404
|
fr11-10 2019
|
20:15
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
227408
|
lø12-10 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227405
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
227407
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227403
|
sø13-10 2019
|
11:45
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
227410
|
ma14-10 2019
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227513
|
fr18-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227514
|
fr18-10 2019
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227409
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227511
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227512
|
ti22-10 2019
|
17:30
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
227515
|
to24-10 2019
|
19:05
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
227524
|
fr25-10 2019
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
227523
|
lø26-10 2019
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227521
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
227522
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227516
|
sø27-10 2019
|
11:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
227525
|
fr01-11 2019
|
20:15
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
227526
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
227527
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227529
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
UHT
|
|
|
227530
|
lø02-11 2019
|
11:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227528
|
lø02-11 2019
|
11:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i både pulje 5 og 6 rykker ned.