Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
03. apr 2019
20:15
Arctos 2
1
Skjold 9
4
|
|||||||||||||||||||
04. apr 2019
21:00
B.93 11
1
FA 2000 10
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
18:30
HIK 4
1
HB 6
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
11:45
Fremad Valby 7
2
Hellas 3
7
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
16:00
ØKF 4
1
FB 12
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:30
HB 6
7
ØKF 4
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:15
Hellas 3
6
HIK 4
3
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:15
Skjold 9
2
B.93 11
3
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:15
FB 12
4
Arctos 2
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
15:15
FA 2000 10
1
Fremad Valby 7
7
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
20:15
Arctos 2
1
HB 6
4
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
20:15
HIK 4
3
ØKF 4
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:15
Hellas 3
5
FA 2000 10
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
10:00
Fremad Valby 7
3
Skjold 9
6
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:30
HB 6
4
B.93 11
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
11:15
Skjold 9
2
Hellas 3
0
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
11:45
FA 2000 10
6
HIK 4
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
13:30
ØKF 4
Arctos 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
15:15
FB 12
3
Fremad Valby 7
4
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2019
20:15
HIK 4
Arctos 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2019
20:45
B.93 11
2
ØKF 4
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
11:15
Hellas 3
2
FB 12
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
13:30
FA 2000 10
2
Skjold 9
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2019
19:15
Arctos 2
B.93 11
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2019
21:00
FB 12
2
FA 2000 10
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
13:30
ØKF 4
1
Fremad Valby 7
10
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2019
19:00
HB 6
2
Hellas 3
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2019
19:30
Skjold 9
2
HIK 4
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
11:15
Hellas 3
5
ØKF 4
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
11:15
Skjold 9
1
FB 12
5
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
10:00
Fremad Valby 7
Arctos 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
13:30
FA 2000 10
0
HB 6
5
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2019
20:15
HIK 4
5
B.93 11
1
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2019
10:00
Fremad Valby 7
HB 6
HMH
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
18:30
HIK 4
FB 12
HHT
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:30
ØKF 4
2
FA 2000 10
0
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
20:15
Arctos 2
Hellas 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2019
20:45
B.93 11
1
Fremad Valby 7
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
HB 6
1
Skjold 9
2
|
|||||||||||||||||||
20. jun 2019
20:30
B.93 11
4
FB 12
4
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
11:45
Hellas 3
5
B.93 11
3
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
11:45
FA 2000 10
Arctos 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
11:45
Skjold 9
2
ØKF 4
1
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
11:45
Fremad Valby 7
HIK 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. jun 2019
11:45
FB 12
0
HB 6
4
|
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.
Nedrykning:
Ingen