MENU

Serie 5, P18/22 Forår, P18 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
191101 fr
05-04 2019
Kl. 17:45
FC Culpa 2 Fix 3 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

191104 fr
05-04 2019
Kl. 19:30
Valby 5 AC Iben Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
191100
07-04 2019
Kl. 17:00
Skjold 12 Union 4 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 5
191107 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Fix 3 Skjold 12 Gadelandet
5 - 4
191105
13-04 2019
Kl. 11:15
Vanløse 6 Valby 5 Vanløse Idrætspark
2 - 2
191108
13-04 2019
Kl. 15:00
FB 13 FC Culpa 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
191109
14-04 2019
Kl. 13:30
AC Iben Fr.holm Sydhavnen 3 Valby IP, tribunen
1 - 4
191102 ti
16-04 2019
Kl. 19:00
Fr.holm Sydhavnen 3 FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
191114 fr
26-04 2019
Kl. 18:00
Valby 5 Fr.holm Sydhavnen 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
191112 fr
26-04 2019
Kl. 18:30
FC Culpa 2 AC Iben Valby IP, Gl. Afdeling
6 - 1
191111
27-04 2019
Kl. 15:00
Skjold 12 FB 13 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
191110
28-04 2019
Kl. 13:30
Vanløse 6 Union 4 Vanløse Idrætspark
1 - 2
191116 to
09-05 2019
Kl. 19:00
Fix 3 Vanløse 6 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
7 - 3
191117
11-05 2019
Kl. 11:15
Fr.holm Sydhavnen 3 FC Culpa 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
191119
12-05 2019
Kl. 13:30
AC Iben Skjold 12 Valby IP, tribunen
0 - 4
191115
12-05 2019
Kl. 15:15
Union 4 Valby 5 Grøndal Multicenter
4 - 4
191130 fr
17-05 2019
Kl. 18:00
Valby 5 FC Culpa 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
191128
19-05 2019
Kl. 11:45
Union 4 Fix 3 Grøndal Multicenter
4 - 2
191120
19-05 2019
Kl. 13:30
Vanløse 6 FB 13 Vanløse Idrætspark
4 - 1
191121 ma
20-05 2019
Kl. 21:00
Skjold 12 Fr.holm Sydhavnen 3 Ryparken Idrætsanlæg
8 - 1
191446 ti
21-05 2019
Kl. 19:45
Union 4 FB 13 Grøndal Multicenter
4 - 2
191132 to
23-05 2019
Kl. 18:30
Fix 3 Valby 5 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 3
191131 fr
24-05 2019
Kl. 19:45
FC Culpa 2 Skjold 12 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
191447
26-05 2019
Kl. 11:45
AC Iben Vanløse 6 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

191450 to
30-05 2019
Kl. 18:30
Fix 3 FB 13 Gadelandet
UHT

Udehold taberdømt

191452 fr
31-05 2019
Kl. 19:45
Valby 5 Skjold 12 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
191448
02-06 2019
Kl. 11:45
Vanløse 6 Fr.holm Sydhavnen 3 Vanløse Idrætspark
2 - 2
191449
02-06 2019
Kl. 11:45
Union 4 AC Iben Grøndal Multicenter
UHT

Udehold taberdømt

191454 ti
11-06 2019
Kl. 19:30
FC Culpa 2 Vanløse 6 Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 0
191456 on
12-06 2019
Kl. 18:00
Valby 5 FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
191455 on
12-06 2019
Kl. 19:00
Fr.holm Sydhavnen 3 Union 4 Frem, Valby IP
3 - 5
191457 to
13-06 2019
Kl. 19:00
AC Iben Fix 3 Valby IP, Gl. Afdeling
UHT

Udehold taberdømt

191458 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Vanløse 6 Skjold 12 Vanløse Idrætspark
2 - 1
191459 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Union 4 FC Culpa 2 Grøndal Multicenter
UHT

Udehold taberdømt

191460 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
Fix 3 Fr.holm Sydhavnen 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
HHT

Hjemmehold taberdømt

196544 fr
21-06 2019
Kl. 18:30
FB 13 AC Iben Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.

Nedrykning:
Ingen

Log ind