MENU

Serie 4, P13/16 Forår, P15 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
146085
fr
12-04 2019
Kl. 18:15
Dragør 3 B 1903 4 Dragør Bk
2 - 1
146087
13-04 2019
Kl. 11:00
Jægersborg 2 VLI 4 Gentofte Sportspark Opv. kunst
2 - 1
146086
13-04 2019
Kl. 11:15
Pioneren 2 Østerbro IF 8 Vigerslevparken
0 - 11
146095 fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Østerbro IF 8 ØKF 3 Fælledparken
0 - 9
146090
27-04 2019
Kl. 11:15
Fremad Valby 4 KFB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
146092
27-04 2019
Kl. 15:00
VLI 4 Dragør 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
146091
28-04 2019
Kl. 11:45
B 1903 4 Pioneren 2 B1903
5 - 1
146093
28-04 2019
Kl. 13:30
FB 10 Jægersborg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 10
146096 to
02-05 2019
Kl. 19:00
Dragør 3 FB 10 Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

146101 fr
03-05 2019
Kl. 19:45
HB 5 Østerbro IF 8 Kunst, Ryparken
3 - 0
146097
04-05 2019
Kl. 11:15
Pioneren 2 ØKF 3 Vigerslevparken
2 - 4
146099
04-05 2019
Kl. 11:15
Jægersborg 2 Fremad Valby 4 Jægersborg
2 - 1
146098
05-05 2019
Kl. 15:15
B 1903 4 VLI 4 B1903
3 - 1
146088
ti
07-05 2019
Kl. 19:00
KFB 2 FB 10 Kløvermarken
1 - 5
146103 to
09-05 2019
Kl. 19:00
ØKF 3 HB 5 Kløvermarken
7 - 0
146102
11-05 2019
Kl. 11:15
Fremad Valby 4 Dragør 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 5
146105
12-05 2019
Kl. 10:00
FB 10 B 1903 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 6
146107
12-05 2019
Kl. 15:15
Østerbro IF 8 KFB 2 Fælledparken
1 - 1
146104
12-05 2019
Kl. 18:45
VLI 4 Pioneren 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

146089 to
16-05 2019
Kl. 18:00
HB 5 Fremad Valby 4 Fælledparken
5 - 0
146111
18-05 2019
Kl. 11:15
Jægersborg 2 Østerbro IF 8 Gentofte Sportspark Opv. kunst
4 - 2
146113
18-05 2019
Kl. 15:00
VLI 4 FB 10 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

146114
19-05 2019
Kl. 11:45
KFB 2 ØKF 3 Kløvermarken
2 - 5
146110 ma
20-05 2019
Kl. 20:30
B 1903 4 Fremad Valby 4 B1903
5 - 1
146109 to
23-05 2019
Kl. 18:30
Pioneren 2 HB 5 Vigerslevparken
3 - 1
146118
fr
24-05 2019
Kl. 18:30
HB 5 KFB 2 Fælledparken
4 - 2
146120
fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Østerbro IF 8 Dragør 3 Fælledparken
1 - 5
146117
26-05 2019
Kl. 11:45
FB 10 Pioneren 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
146116
26-05 2019
Kl. 13:30
ØKF 3 Jægersborg 2 Kløvermarken
0 - 0
146115
ma
27-05 2019
Kl. 19:30
Fremad Valby 4 VLI 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
146121
to
30-05 2019
Kl. 19:00
Dragør 3 ØKF 3 Dragør Bk
4 - 2
146122
01-06 2019
Kl. 11:15
Pioneren 2 KFB 2 Vigerslevparken
5 - 4
146124
01-06 2019
Kl. 11:15
Jægersborg 2 HB 5 Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

146126
02-06 2019
Kl. 15:15
FB 10 Fremad Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
146123
02-06 2019
Kl. 15:15
B 1903 4 Østerbro IF 8 B1903
3 - 0
146128 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
ØKF 3 B 1903 4 Kløvermarken
2 - 1
146130 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
HB 5 Dragør 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

146132
fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Østerbro IF 8 VLI 4 Fælledparken
1 - 4
146127
08-06 2019
Kl. 11:15
Fremad Valby 4 Pioneren 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
146134 on
12-06 2019
Kl. 19:00
Dragør 3 KFB 2 Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

146136 on
12-06 2019
Kl. 19:00
B 1903 4 HB 5 B1903
8 - 1
146139 on
12-06 2019
Kl. 19:30
ØKF 3 FB 10 Kløvermarken
4 - 2
146135
16-06 2019
Kl. 13:30
Pioneren 2 Jægersborg 2 Vigerslevparken
0 - 6
146138
16-06 2019
Kl. 15:15
FB 10 Østerbro IF 8 Kunst, Jens Jessens Vej
10 - 3
146137
16-06 2019
Kl. 17:00
VLI 4 ØKF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
146143 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
HB 5 VLI 4 Fælledparken
1 - 8
146144
on
19-06 2019
Kl. 19:00
Østerbro IF 8 Fremad Valby 4 Fælledparken
2 - 1
146141
on
19-06 2019
Kl. 19:00
Jægersborg 2 Dragør 3 Jægersborg
0 - 3
146142
on
19-06 2019
Kl. 19:00
KFB 2 B 1903 4 Kløvermarken
2 - 4
146145
22-06 2019
Kl. 11:15
Fremad Valby 4 ØKF 3 Valby IP, tribunen
1 - 7
146146
23-06 2019
Kl. 13:30
Dragør 3 Pioneren 2 Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

146147
23-06 2019
Kl. 13:30
B 1903 4 Jægersborg 2 B1903
3 - 3
146148
23-06 2019
Kl. 13:30
KFB 2 VLI 4 Kløvermarken
3 - 0
146149
23-06 2019
Kl. 13:30
FB 10 HB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 6
146129 ti
25-06 2019
Kl. 18:30
KFB 2 Jægersborg 2 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2019.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter foråret 2019.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind