MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P8 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
142536 fr
05-04 2019
Kl. 18:15
Sønderbro Fight 3 Vestia 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
142531
06-04 2019
Kl. 15:00
Viktoria 2 Østerbro IF 4 Kunst, Fælledparken
2 - 0
142534
07-04 2019
Kl. 13:30
Vanløse 4 FC Nyhavn 2 Vanløse Idrætspark
3 - 2
142533
07-04 2019
Kl. 15:15
FB 6 Føroyar 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
142532 ti
09-04 2019
Kl. 19:30
Brønshøj Bk. 3 Sundby 2 Tingbjerg Idrætspark
2 - 2
142535 ti
09-04 2019
Kl. 20:45
B.93 5 Skjold 4 Kunst, B93
6 - 2
142537 fr
12-04 2019
Kl. 19:30
Vestia 3 B.93 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 0
142538
13-04 2019
Kl. 11:15
Sundby 2 FB 6 Sundby/Kløvermarken
3 - 2
142539
14-04 2019
Kl. 11:45
FC Nyhavn 2 Brønshøj Bk. 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
142540
14-04 2019
Kl. 11:45
Skjold 4 Vanløse 4 Kunst, Fælledparken
1 - 9
142566
20-04 2019
Kl. 13:00
Føroyar 3 Brønshøj Bk. 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 2
142543 ti
23-04 2019
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 3 Skjold 4 Tingbjerg Idrætspark
7 - 2
142547 ti
23-04 2019
Kl. 20:45
B.93 5 Østerbro IF 4 Kunst, B93
2 - 1
142548 fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Sønderbro Fight 3 Føroyar 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 3
142545
27-04 2019
Kl. 13:00
Sundby 2 FC Nyhavn 2 Sundby/Kløvermarken
1 - 1
142546
28-04 2019
Kl. 11:45
Vanløse 4 Vestia 3 Vanløse Idrætspark
4 - 2
142544
28-04 2019
Kl. 11:45
FB 6 Viktoria 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
142580 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 3 B.93 5 Tingbjerg Idrætspark
1 - 0
142542 fr
03-05 2019
Kl. 18:30
Føroyar 3 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 5
142549 fr
10-05 2019
Kl. 19:30
Vestia 3 Brønshøj Bk. 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 2
142550
11-05 2019
Kl. 11:15
Viktoria 2 Sønderbro Fight 3 Kunst, Fælledparken
10 - 0
142551
12-05 2019
Kl. 10:00
FC Nyhavn 2 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 1
142552
12-05 2019
Kl. 11:45
Skjold 4 Sundby 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

142553
12-05 2019
Kl. 11:45
Østerbro IF 4 Vanløse 4 Fælledparken
1 - 3
142559 on
15-05 2019
Kl. 18:45
FC Nyhavn 2 Skjold 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 3
142555 to
16-05 2019
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 3 Østerbro IF 4 Tingbjerg Idrætspark
5 - 3
142560 to
16-05 2019
Kl. 20:45
B.93 5 Viktoria 2 Kunst, B93
1 - 3
142557
18-05 2019
Kl. 13:00
Sundby 2 Vestia 3 Sundby/Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

142558
19-05 2019
Kl. 11:45
Vanløse 4 Føroyar 3 Vanløse Idrætspark
3 - 1
142556
19-05 2019
Kl. 13:30
FB 6 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
142562 ti
21-05 2019
Kl. 19:00
Viktoria 2 Vanløse 4 Fælledparken
2 - 0
142564 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 3 B.93 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
142565 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Østerbro IF 4 Sundby 2 Fælledparken
1 - 1
142561 on
22-05 2019
Kl. 20:30
Vestia 3 FC Nyhavn 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 2
142570
26-05 2019
Kl. 13:30
Vanløse 4 Sønderbro Fight 3 Vanløse Idrætspark
8 - 3
142572
26-05 2019
Kl. 15:15
Skjold 4 Vestia 3 Kunst, Fælledparken
2 - 3
142568
26-05 2019
Kl. 15:15
FB 6 B.93 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
142571 ma
27-05 2019
Kl. 18:45
FC Nyhavn 2 Østerbro IF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
142569 ma
27-05 2019
Kl. 19:00
Sundby 2 Føroyar 3 Sundby/Kløvermarken
1 - 3
142554 fr
31-05 2019
Kl. 18:30
Føroyar 3 B.93 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 3
142577 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Østerbro IF 4 Skjold 4 Fælledparken
3 - 1
142578 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Føroyar 3 FC Nyhavn 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 0
142574 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Viktoria 2 Sundby 2 Fælledparken
2 - 0
142576 on
05-06 2019
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 3 Brønshøj Bk. 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 5
142573
on
05-06 2019
Kl. 20:00
Vestia 3 FB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
142583 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
FC Nyhavn 2 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

142579 fr
07-06 2019
Kl. 19:30
Vestia 3 Østerbro IF 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

142581 fr
07-06 2019
Kl. 20:30
FB 6 Vanløse 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
142582
08-06 2019
Kl. 11:15
Sundby 2 Sønderbro Fight 3 Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

142584
08-06 2019
Kl. 11:15
Skjold 4 Føroyar 3 Fælledparken
5 - 1
142563
ti
11-06 2019
Kl. 19:30
Skjold 4 FB 6 Fælledparken
1 - 1
142575 ti
11-06 2019
Kl. 20:45
B.93 5 Vanløse 4 Kunst, B93
2 - 1
142567 fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 3 Viktoria 2 Tingbjerg Idrætspark
1 - 0
142541
16-06 2019
Kl. 13:30
Østerbro IF 4 Sønderbro Fight 3 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 1
142585 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Viktoria 2 Skjold 4 Fælledparken
1 - 0
142590 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Føroyar 3 Vestia 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
142588 ti
18-06 2019
Kl. 20:45
B.93 5 Sundby 2 Kunst, B93
0 - 6
142586 ti
18-06 2019
Kl. 21:00
FB 6 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
142587 on
19-06 2019
Kl. 19:00
Vanløse 4 Brønshøj Bk. 3 Vanløse Idrætspark
3 - 2
142589 on
19-06 2019
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 3 FC Nyhavn 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
142591
22-06 2019
Kl. 11:15
Vestia 3 Viktoria 2 Valby IP, tribunen
6 - 2
142592
22-06 2019
Kl. 11:15
Brønshøj Bk. 3 FB 6 Tingbjerg Idrætspark
4 - 7
142593
22-06 2019
Kl. 11:15
Sundby 2 Vanløse 4 Sundby/Kløvermarken
0 - 2
142594
22-06 2019
Kl. 11:15
FC Nyhavn 2 B.93 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
142595
22-06 2019
Kl. 11:15
Skjold 4 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
4 - 1
142596
22-06 2019
Kl. 11:15
Østerbro IF 4 Føroyar 3 Fælledparken
2 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 

Log ind