Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr 2019
17:45
Valby 2
0
Tårnby FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
19:00
AB Tårnby 2
5
HB 2
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
19:45
Østerbro IF 3
0
FA 2000 3
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
11:15
PI Fodbold 2
3
FC Udfordringen 2
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
11:15
Skjold 2
2
Sønderbro Fight 2
3
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
11:45
HIK 2
4
B.1903 3
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2019
19:30
HB 2
0
FA 2000 3
4
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2019
20:30
B.1903 3
0
Østerbro IF 3
3
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:00
FA 2000 3
4
PI Fodbold 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:15
AB Tårnby 2
3
Skjold 2
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
11:15
FC Udfordringen 2
2
HB 2
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
13:00
Tårnby FF 2
5
HIK 2
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
11:45
Sønderbro Fight 2
4
Valby 2
0
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
18:45
Østerbro IF 3
1
PI Fodbold 2
0
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
20:15
HIK 2
Sønderbro Fight 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
18:45
B.1903 3
3
Tårnby FF 2
0
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
18:45
Skjold 2
2
FC Udfordringen 2
4
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
19:00
Valby 2
2
AB Tårnby 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:15
Tårnby FF 2
2
Østerbro IF 3
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:15
FC Udfordringen 2
4
Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
13:00
FA 2000 3
4
Skjold 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
13:00
PI Fodbold 2
2
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
11:45
AB Tårnby 2
6
HIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
11:45
Sønderbro Fight 2
2
B.1903 3
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2019
19:00
Valby 2
1
FA 2000 3
0
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2019
19:00
Tårnby FF 2
6
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2019
20:15
B.1903 3
0
AB Tårnby 2
2
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
19:15
HB 2
2
Skjold 2
1
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2019
20:15
HIK 2
3
FC Udfordringen 2
4
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:00
Skjold 2
5
PI Fodbold 2
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:30
Østerbro IF 3
1
HB 2
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2019
19:30
FA 2000 3
4
HIK 2
2
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2019
18:15
AB Tårnby 2
2
Tårnby FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
13:00
PI Fodbold 2
1
Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
11:45
Sønderbro Fight 2
2
Østerbro IF 3
4
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2019
20:30
FC Udfordringen 2
2
B.1903 3
3
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2019
20:15
HIK 2
4
Skjold 2
3
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2019
18:00
Valby 2
3
HB 2
5
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
11:45
Sønderbro Fight 2
0
AB Tårnby 2
10
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
13:30
Østerbro IF 3
3
Skjold 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
13:45
HIK 2
0
PI Fodbold 2
0
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2019
19:00
B.1903 3
2
FA 2000 3
5
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2019
19:00
Tårnby FF 2
2
FC Udfordringen 2
1
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:30
AB Tårnby 2
Østerbro IF 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:30
FA 2000 3
2
Tårnby FF 2
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
11:15
FC Udfordringen 2
Sønderbro Fight 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
PI Fodbold 2
2
B.1903 3
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
Skjold 2
0
Valby 2
3
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
15:00
HB 2
2
HIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
AB Tårnby 2
FC Udfordringen 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
Sønderbro Fight 2
1
FA 2000 3
3
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
20:15
Østerbro IF 3
1
Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
B.1903 3
6
HB 2
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
Tårnby FF 2
5
PI Fodbold 2
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
Østerbro IF 3
6
FC Udfordringen 2
2
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
HB 2
2
Tårnby FF 2
2
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
AB Tårnby 2
3
FA 2000 3
3
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
Valby 2
1
HIK 2
0
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:30
PI Fodbold 2
2
Sønderbro Fight 2
1
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2019
18:00
Skjold 2
2
B.1903 3
2
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2019
19:30
FA 2000 3
3
FC Udfordringen 2
2
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
18:30
AB Tårnby 2
5
PI Fodbold 2
1
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
11:45
HIK 2
2
Østerbro IF 3
2
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
11:45
B.1903 3
Valby 2
HMH
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
11:45
Tårnby FF 2
Skjold 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
11:45
Sønderbro Fight 2
4
HB 2
2
|
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 rykker ned samt den dårligste nr. 10.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)