MENU

Serie 2, P4 18/19 (2018) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
551661
18-08 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn FC Randoms Kløvermarken
2 - 1
551665
18-08 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Bispebjerg Bk. Rødovre Stadion
3 - 2
551662
18-08 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen VLI Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
551664
18-08 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. FK6K Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
551672
fr
24-08 2018
Kl. 18:15
FC Randoms Fr.holm Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
551669 fr
24-08 2018
Kl. 18:15
FK6K BK Rødovre Kløvermarken
2 - 1
551667
fr
24-08 2018
Kl. 18:30
Sønderbro Fight FC Nyhavn Kløvermarken
1 - 3
551671
fr
24-08 2018
Kl. 18:30
VLI Bk. Heimdal Frederiksberg IP, kunst
0 - 0
551670
fr
24-08 2018
Kl. 18:45
Bk. Stefan Valby Bk. Kunst, Grøndal Centret
5 - 2
551668
25-08 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. CIK Lersøparken
2 - 2
551673
25-08 2018
Kl. 15:00
Nørrebro United Amager FF Kunst, Mimersparken
0 - 2
551777 fr
31-08 2018
Kl. 20:00
Bk. Heimdal FC Randoms Kunst, Fælledparken
UMH
551674
01-09 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn Amager FF Kløvermarken
1 - 0
551782
01-09 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Bk. Stefan Rødovre Stadion
3 - 2
551788
01-09 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Nørrebro United Lersøparken
6 - 0
551783
01-09 2018
Kl. 13:30
CIK FK6K Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 1
551675
01-09 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
551778
01-09 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. VLI Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
551794
ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Sønderbro Fight Bk. Heimdal Kløvermarken
5 - 2
551801
on
05-09 2018
Kl. 18:00
FC Randoms Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
551798 on
05-09 2018
Kl. 18:15
FK6K Bispebjerg Bk. Kløvermarken
0 - 3
551796
on
05-09 2018
Kl. 19:00
Amager FF Fr.holm Sydhavnen Kunst, John Tranums Alle
2 - 4
551800
on
05-09 2018
Kl. 19:15
VLI BK Rødovre Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
551799
to
06-09 2018
Kl. 18:15
Bk. Stefan CIK Rådvadsvej
1 - 1
551802
to
06-09 2018
Kl. 19:30
Nørrebro United FC Nyhavn Kunst, Ryparken
1 - 1
551861
fr
07-09 2018
Kl. 18:15
Bk. Heimdal Amager FF Kunst, Fælledparken
3 - 1
551863
08-09 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre FC Randoms Rødovre Stadion
0 - 1
551864
08-09 2018
Kl. 13:00
CIK VLI Kløvermarken
1 - 1
551865
08-09 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Bk. Stefan Lersøparken
4 - 2
551862
08-09 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. Sønderbro Fight Valby IP, tribunen
1 - 2
551883
09-09 2018
Kl. 13:30
FK6K Nørrebro United Kløvermarken
3 - 0
551891
ti
11-09 2018
Kl. 20:00
FC Randoms CIK Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 3
551892
to
13-09 2018
Kl. 19:30
Nørrebro United Fr.holm Sydhavnen Kunst, Ryparken
2 - 3
551890
fr
14-09 2018
Kl. 18:30
VLI Bispebjerg Bk. Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
551884
15-09 2018
Kl. 13:00
Sønderbro Fight BK Rødovre Kløvermarken
3 - 0
551885
15-09 2018
Kl. 13:00
Amager FF Valby Bk. John Tranums Alle
UHT

Udehold taberdømt

551886
15-09 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn Bk. Heimdal Kløvermarken
3 - 0
551887
15-09 2018
Kl. 13:00
Bk. Stefan FK6K Kunst, Grøndal Centret
1 - 2
552015
fr
21-09 2018
Kl. 17:30
Bk. Stefan Nørrebro United Kunst, Grøndal Centret
2 - 5
552014
fr
21-09 2018
Kl. 17:45
FK6K VLI Kløvermarken
2 - 4
552001
fr
21-09 2018
Kl. 18:15
Bk. Heimdal Fr.holm Sydhavnen Kunst, Fælledparken
1 - 3
552011
22-09 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Amager FF Rødovre Stadion
6 - 2
552012
22-09 2018
Kl. 13:00
CIK Sønderbro Fight Kløvermarken
2 - 0
552013
22-09 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. FC Randoms Lersøparken
3 - 0
552010
22-09 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. FC Nyhavn Valby IP, tribunen
0 - 2
552027
on
26-09 2018
Kl. 19:15
VLI Bk. Stefan Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
552028
fr
28-09 2018
Kl. 18:00
FC Randoms FK6K Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
552016
29-09 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Sønderbro Fight Lersøparken
3 - 0
552024
29-09 2018
Kl. 13:00
Amager FF CIK Kunst, John Tranums Alle
1 - 4
552025
29-09 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn BK Rødovre Kløvermarken
2 - 1
552026
29-09 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
552029
29-09 2018
Kl. 15:00
Nørrebro United Bk. Heimdal Kunst, Mimersparken
1 - 2
552036
fr
05-10 2018
Kl. 18:30
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst
2 - 0
552035
fr
05-10 2018
Kl. 19:00
Bk. Stefan FC Randoms Kunst, Grøndal Centret
3 - 0
552031
06-10 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Fr.holm Sydhavnen Rødovre Stadion
5 - 0
552032
06-10 2018
Kl. 13:00
CIK FC Nyhavn Kløvermarken
1 - 1
552033
06-10 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Amager FF Kunst, Ryparken
3 - 0
552030
06-10 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. Bk. Heimdal Valby IP, tribunen
3 - 3
552034
06-10 2018
Kl. 15:15
FK6K Sønderbro Fight Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 2
551663
ti
09-10 2018
Kl. 20:00
Bk. Stefan Bk. Heimdal Kunst, Grøndal Centret
1 - 1
552042
fr
12-10 2018
Kl. 18:00
FC Randoms VLI Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
552041
fr
12-10 2018
Kl. 20:15
Bk. Heimdal BK Rødovre Kunst, Fælledparken
0 - 5
552037
13-10 2018
Kl. 13:00
Sønderbro Fight Bk. Stefan Kløvermarken
1 - 2
552038
13-10 2018
Kl. 13:00
Amager FF FK6K John Tranums Alle
1 - 2
552039
13-10 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn Bispebjerg Bk. Kløvermarken
1 - 2
552040
13-10 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen CIK Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
552043
13-10 2018
Kl. 15:00
Nørrebro United Valby Bk. Kunst, Mimersparken
0 - 1
552050
fr
19-10 2018
Kl. 18:00
FC Randoms Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
552049
fr
19-10 2018
Kl. 18:30
VLI Sønderbro Fight Frederiksberg IP, kunst
5 - 2
552048
fr
19-10 2018
Kl. 19:00
Bk. Stefan Amager FF Kunst, Grøndal Centret
7 - 0
552044
20-10 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Valby Bk. Rødovre Stadion
4 - 1
552045
20-10 2018
Kl. 13:00
CIK Bk. Heimdal Kløvermarken
1 - 0
552046
20-10 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Fr.holm Sydhavnen Kunst, Ryparken
3 - 0
552047
20-10 2018
Kl. 15:15
FK6K FC Nyhavn Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 4
552055
fr
26-10 2018
Kl. 20:00
Bk. Heimdal Bispebjerg Bk. Kunst, Fælledparken
1 - 4
552051
27-10 2018
Kl. 13:00
Sønderbro Fight FC Randoms Kløvermarken
2 - 3
552052
27-10 2018
Kl. 13:00
Amager FF VLI John Tranums Alle
4 - 2
552053
27-10 2018
Kl. 13:00
FC Nyhavn Bk. Stefan Kløvermarken
1 - 1
552057
27-10 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion
4 - 3
552054
27-10 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FK6K Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
552056
27-10 2018
Kl. 15:00
Valby Bk. CIK Valby IP, tribunen
3 - 6
551859
fr
02-11 2018
Kl. 19:45
Fr.holm Sydhavnen FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
551660
03-11 2018
Kl. 13:00
Amager FF Sønderbro Fight John Tranums Alle
6 - 8
552059
03-11 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Valby Bk. Kunst, Ryparken
3 - 1
551666
03-11 2018
Kl. 13:30
CIK Nørrebro United Kunstbane 1, Kløvermarken
1 - 2
552063
fr
09-11 2018
Kl. 18:15
FC Randoms Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
552062
fr
09-11 2018
Kl. 18:30
VLI FC Nyhavn Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
552060
10-11 2018
Kl. 13:00
FK6K Bk. Heimdal Kløvermarken
3 - 2
552061
10-11 2018
Kl. 13:00
Bk. Stefan Fr.holm Sydhavnen Kunst, Grøndal Centret
3 - 3
552058
10-11 2018
Kl. 13:30
CIK BK Rødovre Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 2
552064
10-11 2018
Kl. 15:00
Nørrebro United Sønderbro Fight Kunst, Mimersparken
8 - 1
552068
fr
29-03 2019
Kl. 18:30
Bk. Stefan Bk. Heimdal Kunst, Grøndal Centret
1 - 0
552070
fr
29-03 2019
Kl. 18:30
FC Randoms FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
552066
30-03 2019
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. BK Rødovre Kunst, Ryparken
0 - 2
552065
30-03 2019
Kl. 14:00
Sønderbro Fight Amager FF Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 1
552071
30-03 2019
Kl. 15:00
Nørrebro United CIK Kunst, Mimersparken
3 - 1
552067
31-03 2019
Kl. 16:00
FK6K Valby Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 3
552075
fr
05-04 2019
Kl. 18:30
Bk. Heimdal VLI Kunst, Fælledparken
0 - 2
552072
06-04 2019
Kl. 13:00
Amager FF Nørrebro United Kunst, John Tranums Alle
6 - 5
552080
06-04 2019
Kl. 13:00
BK Rødovre FK6K Rødovre Stadion Kunst
3 - 2
552081
06-04 2019
Kl. 13:00
CIK Bispebjerg Bk. Kløvermarken
0 - 2
552073
06-04 2019
Kl. 15:00
FC Nyhavn Sønderbro Fight Kløvermarken
2 - 3
552074
06-04 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
552079
06-04 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Bk. Stefan Valby IP, tribunen
1 - 2
552374
fr
12-04 2019
Kl. 18:15
FC Randoms Bk. Heimdal Valby IP, tribunen
5 - 3
552084
fr
12-04 2019
Kl. 18:15
FK6K CIK Kløvermarken
2 - 2
552085
fr
12-04 2019
Kl. 18:30
Bk. Stefan BK Rødovre Kunst, Grøndal Centret
0 - 2
552086
fr
12-04 2019
Kl. 19:00
VLI Valby Bk. Frederiksberg IP, kunst
2 - 2
552082
13-04 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
1 - 5
552083
13-04 2019
Kl. 13:00
Amager FF FC Nyhavn Kunst, John Tranums Alle
4 - 3
552375
13-04 2019
Kl. 15:00
Nørrebro United Bispebjerg Bk. Kunst, Mimersparken
0 - 2
552376 to
18-04 2019
Kl. 11:45
FC Nyhavn Nørrebro United Kløvermarken
1 - 3
552377
to
18-04 2019
Kl. 11:45
Fr.holm Sydhavnen Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
552379
to
18-04 2019
Kl. 11:45
Valby Bk. FC Randoms Valby IP, tribunen
1 - 2
552381
to
18-04 2019
Kl. 11:45
CIK Bk. Stefan Kløvermarken
0 - 3
552378
to
18-04 2019
Kl. 15:15
Bk. Heimdal Sønderbro Fight Kunst, Fælledparken
0 - 4
552384
ma
22-04 2019
Kl. 11:45
Amager FF Bk. Heimdal John Tranums Alle
6 - 2
552386 ma
22-04 2019
Kl. 11:45
Bk. Stefan Bispebjerg Bk. Kunst, Grøndal Centret
2 - 4
552388
ma
22-04 2019
Kl. 11:45
FC Randoms BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
552385
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
FC Nyhavn Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
1 - 0
552383
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
Sønderbro Fight Valby Bk. Kløvermarken
2 - 3
552389 to
25-04 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United FK6K Kunst, Ryparken
2 - 4
552387
28-04 2019
Kl. 15:15
VLI CIK Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
552394
to
02-05 2019
Kl. 19:00
CIK FC Randoms Kløvermarken
2 - 3
552407 fr
03-05 2019
Kl. 18:15
FK6K Bk. Stefan Kløvermarken
2 - 0
552391 fr
03-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Heimdal FC Nyhavn Kunst, Fælledparken
0 - 4
552406
04-05 2019
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. VLI Lersøparken
5 - 2
552393
04-05 2019
Kl. 13:00
BK Rødovre Sønderbro Fight Rødovre Stadion
3 - 1
552392
04-05 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Amager FF Valby IP, tribunen
1 - 3
552390
04-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
552414 to
09-05 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United Bk. Stefan Kunst, Ryparken
2 - 1
552413 fr
10-05 2019
Kl. 18:00
FC Randoms Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
552412
fr
10-05 2019
Kl. 19:00
VLI FK6K Frederiksberg IP, kunst
3 - 5
552408
11-05 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight CIK Kløvermarken
1 - 2
552409
11-05 2019
Kl. 13:00
Amager FF BK Rødovre John Tranums Alle
1 - 2
552410
11-05 2019
Kl. 13:00
FC Nyhavn Valby Bk. Kløvermarken
5 - 1
552411
11-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

552415 fr
17-05 2019
Kl. 12:00
Bk. Heimdal Nørrebro United Kunst, Fælledparken
0 - 9
552477
18-05 2019
Kl. 13:00
BK Rødovre FC Nyhavn Rødovre Stadion
2 - 1
552478
18-05 2019
Kl. 13:00
CIK Amager FF Kløvermarken
0 - 0
552479
18-05 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight Bispebjerg Bk. Kløvermarken
1 - 2
552476
18-05 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Fr.holm Sydhavnen Valby IP, tribunen
1 - 1
552487
on
22-05 2019
Kl. 18:30
FC Randoms Bk. Stefan Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 3
552486 fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Heimdal Valby Bk. Kunst, Fælledparken
0 - 4
552483
25-05 2019
Kl. 11:15
Amager FF Bispebjerg Bk. John Tranums Alle
2 - 4
552484
25-05 2019
Kl. 13:00
FC Nyhavn CIK Kløvermarken
4 - 2
552482
25-05 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight FK6K Kløvermarken
4 - 2
552485
25-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
552488
25-05 2019
Kl. 15:00
Nørrebro United VLI Kunst, Mimersparken
4 - 0
552380
on
29-05 2019
Kl. 19:00
BK Rødovre VLI Rødovre Stadion
0 - 2
552511 fr
31-05 2019
Kl. 18:30
FK6K Amager FF Kløvermarken
3 - 2
552512
fr
31-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Stefan Sønderbro Fight Rådvadsvej
5 - 2
552490
01-06 2019
Kl. 13:00
BK Rødovre Bk. Heimdal Rødovre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

552491
01-06 2019
Kl. 13:00
CIK Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
0 - 2
552513
01-06 2019
Kl. 15:00
VLI FC Randoms Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

552489
01-06 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Nørrebro United Valby IP, tribunen
0 - 2
552382 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. FK6K Lersøparken
4 - 0
552518 fr
07-06 2019
Kl. 18:30
Bk. Heimdal CIK Kunst, Fælledparken
0 - 5
552514
08-06 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight VLI Kløvermarken
4 - 4
552515
08-06 2019
Kl. 13:00
Amager FF Bk. Stefan John Tranums Alle
1 - 1
552516
08-06 2019
Kl. 13:00
FC Nyhavn FK6K Kløvermarken
2 - 2
552517
08-06 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
552519
08-06 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. BK Rødovre Valby IP, tribunen
1 - 1
552520
08-06 2019
Kl. 15:00
Nørrebro United FC Randoms Kunst, Mimersparken
6 - 0
552480
ti
11-06 2019
Kl. 19:00
FK6K FC Randoms Kløvermarken
3 - 2
552481
ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Bk. Stefan VLI Rådvadsvej
1 - 2
552526
fr
14-06 2019
Kl. 18:00
FC Randoms Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
552523 fr
14-06 2019
Kl. 18:30
FK6K Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

552524
fr
14-06 2019
Kl. 18:30
Bk. Stefan FC Nyhavn Rådvadsvej
1 - 3
552525
fr
14-06 2019
Kl. 19:00
VLI Amager FF Frederiksberg IP, kunst
2 - 2
552527
fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Nørrebro United BK Rødovre Kunst, Mimersparken
1 - 2
552522 fr
14-06 2019
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. Bk. Heimdal Lersøparken
6 - 1
552521
16-06 2019
Kl. 13:30
CIK Valby Bk. Kløvermarken
4 - 1
552069
ma
17-06 2019
Kl. 20:15
VLI Fr.holm Sydhavnen Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
552532 ti
18-06 2019
Kl. 18:00
Bk. Heimdal FK6K Fælledparken
2 - 6
552492 ti
18-06 2019
Kl. 18:45
Bispebjerg Bk. FC Nyhavn Lersøparken
3 - 2
552529
22-06 2019
Kl. 13:00
Amager FF FC Randoms John Tranums Alle
0 - 3
552530
22-06 2019
Kl. 15:00
FC Nyhavn VLI Kløvermarken
2 - 3
552531
22-06 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
552533
22-06 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Bispebjerg Bk. Valby IP, tribunen
3 - 5
552534
22-06 2019
Kl. 15:00
BK Rødovre CIK Rødovre Stadion
2 - 0
552528
22-06 2019
Kl. 15:00
Sønderbro Fight Nørrebro United Kløvermarken
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 1 pulje 2. 

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 3 pulje 7 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19.
 
Dog rykker nr. 14 altid ned.
 
 

Log ind