Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. aug 2018
13:00
FC Nyhavn
2
FC Randoms
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2018
13:00
BK Rødovre
3
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2018
15:00
Fr.holm Sydhavnen
3
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2018
15:00
Valby Bk.
1
FK6K
0
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:15
FC Randoms
1
Fr.holm Sydhavnen
2
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:15
FK6K
2
BK Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:30
Sønderbro Fight
1
FC Nyhavn
3
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:30
VLI
0
Bk. Heimdal
0
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:45
Bk. Stefan
5
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
2
CIK
2
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2018
15:00
Nørrebro United
0
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2018
20:00
Bk. Heimdal
FC Randoms
UMH
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
13:00
FC Nyhavn
1
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
13:00
BK Rødovre
3
Bk. Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
6
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
13:30
CIK
1
FK6K
1
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
15:00
Fr.holm Sydhavnen
4
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
15:00
Valby Bk.
1
VLI
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:15
Sønderbro Fight
5
Bk. Heimdal
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:00
FC Randoms
2
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:15
FK6K
0
Bispebjerg Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
19:00
Amager FF
2
Fr.holm Sydhavnen
4
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
19:15
VLI
1
BK Rødovre
0
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2018
18:15
Bk. Stefan
1
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2018
19:30
Nørrebro United
1
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2018
18:15
Bk. Heimdal
3
Amager FF
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
13:00
BK Rødovre
0
FC Randoms
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
13:00
CIK
1
VLI
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
4
Bk. Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
15:00
Valby Bk.
1
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2018
13:30
FK6K
3
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
20:00
FC Randoms
6
CIK
3
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2018
19:30
Nørrebro United
2
Fr.holm Sydhavnen
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2018
18:30
VLI
1
Bispebjerg Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
13:00
Sønderbro Fight
3
BK Rødovre
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
13:00
Amager FF
Valby Bk.
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
13:00
FC Nyhavn
3
Bk. Heimdal
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
13:00
Bk. Stefan
1
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2018
17:30
Bk. Stefan
2
Nørrebro United
5
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2018
17:45
FK6K
2
VLI
4
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2018
18:15
Bk. Heimdal
1
Fr.holm Sydhavnen
3
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2018
13:00
BK Rødovre
6
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2018
13:00
CIK
2
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
3
FC Randoms
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2018
15:00
Valby Bk.
0
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2018
19:15
VLI
1
Bk. Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2018
18:00
FC Randoms
4
FK6K
3
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
3
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
13:00
Amager FF
1
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
13:00
FC Nyhavn
2
BK Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
15:00
Fr.holm Sydhavnen
4
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
15:00
Nørrebro United
1
Bk. Heimdal
2
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2018
18:30
VLI
2
Nørrebro United
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2018
19:00
Bk. Stefan
3
FC Randoms
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:00
BK Rødovre
5
Fr.holm Sydhavnen
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:00
CIK
1
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
3
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
15:00
Valby Bk.
3
Bk. Heimdal
3
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
15:15
FK6K
0
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2018
20:00
Bk. Stefan
1
Bk. Heimdal
1
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2018
18:00
FC Randoms
2
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2018
20:15
Bk. Heimdal
0
BK Rødovre
5
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
13:00
Sønderbro Fight
1
Bk. Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
13:00
Amager FF
1
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
13:00
FC Nyhavn
1
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
15:00
Fr.holm Sydhavnen
4
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
15:00
Nørrebro United
0
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2018
18:00
FC Randoms
2
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2018
18:30
VLI
5
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2018
19:00
Bk. Stefan
7
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
13:00
BK Rødovre
4
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
13:00
CIK
1
Bk. Heimdal
0
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
3
Fr.holm Sydhavnen
0
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
15:15
FK6K
0
FC Nyhavn
4
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2018
20:00
Bk. Heimdal
1
Bispebjerg Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:00
Sønderbro Fight
2
FC Randoms
3
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:00
Amager FF
4
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:00
FC Nyhavn
1
Bk. Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:00
BK Rødovre
4
Nørrebro United
3
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
15:00
Fr.holm Sydhavnen
4
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
15:00
Valby Bk.
3
CIK
6
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2018
19:45
Fr.holm Sydhavnen
3
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2018
13:00
Amager FF
6
Sønderbro Fight
8
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2018
13:00
Bispebjerg Bk.
3
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2018
13:30
CIK
1
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2018
18:15
FC Randoms
3
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2018
18:30
VLI
2
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
13:00
FK6K
3
Bk. Heimdal
2
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
13:00
Bk. Stefan
3
Fr.holm Sydhavnen
3
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
13:30
CIK
1
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
15:00
Nørrebro United
8
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2019
18:30
Bk. Stefan
1
Bk. Heimdal
0
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2019
18:30
FC Randoms
3
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
13:00
Bispebjerg Bk.
0
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
14:00
Sønderbro Fight
3
Amager FF
1
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
15:00
Nørrebro United
3
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2019
16:00
FK6K
3
Valby Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
18:30
Bk. Heimdal
0
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
13:00
Amager FF
6
Nørrebro United
5
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
13:00
BK Rødovre
3
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
13:00
CIK
0
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
15:00
FC Nyhavn
2
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
6
FC Randoms
0
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
15:00
Valby Bk.
1
Bk. Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:15
FK6K
2
CIK
2
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:15
FC Randoms
5
Bk. Heimdal
3
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:30
Bk. Stefan
0
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
19:00
VLI
2
Valby Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
13:00
Sønderbro Fight
1
Fr.holm Sydhavnen
5
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
13:00
Amager FF
4
FC Nyhavn
3
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
15:00
Nørrebro United
0
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
FC Nyhavn
1
Nørrebro United
3
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
Fr.holm Sydhavnen
3
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
Valby Bk.
1
FC Randoms
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
CIK
0
Bk. Stefan
3
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
15:15
Bk. Heimdal
0
Sønderbro Fight
4
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Bk. Stefan
2
Bispebjerg Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
FC Randoms
0
BK Rødovre
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Amager FF
6
Bk. Heimdal
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
13:30
FC Nyhavn
1
Fr.holm Sydhavnen
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
13:30
Sønderbro Fight
2
Valby Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2019
19:30
Nørrebro United
2
FK6K
4
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
15:15
VLI
3
CIK
0
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:00
CIK
2
FC Randoms
3
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
18:15
FK6K
2
Bk. Stefan
0
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
18:30
Bk. Heimdal
0
FC Nyhavn
4
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
13:00
BK Rødovre
3
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
13:00
Bispebjerg Bk.
5
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
4
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
15:00
Valby Bk.
1
Amager FF
3
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2019
19:30
Nørrebro United
2
Bk. Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:00
FC Randoms
0
Bispebjerg Bk.
6
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
19:00
VLI
3
FK6K
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
13:00
Sønderbro Fight
1
CIK
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
13:00
Amager FF
1
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
13:00
FC Nyhavn
5
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
Bk. Heimdal
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2019
12:00
Bk. Heimdal
0
Nørrebro United
9
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
13:00
BK Rødovre
2
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
13:00
CIK
0
Amager FF
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
13:00
Sønderbro Fight
1
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
15:00
Valby Bk.
1
Fr.holm Sydhavnen
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2019
18:30
FC Randoms
2
Bk. Stefan
3
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2019
18:30
Bk. Heimdal
0
Valby Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
11:15
Amager FF
2
Bispebjerg Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
13:00
FC Nyhavn
4
CIK
2
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
13:00
Sønderbro Fight
4
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
0
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
15:00
Nørrebro United
4
VLI
0
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2019
19:00
BK Rødovre
0
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:30
FK6K
3
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:30
Bk. Stefan
5
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
BK Rødovre
Bk. Heimdal
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
CIK
0
Fr.holm Sydhavnen
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
15:00
VLI
FC Randoms
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
15:00
Valby Bk.
0
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2019
19:00
Bispebjerg Bk.
4
FK6K
0
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
Bk. Heimdal
0
CIK
5
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
Sønderbro Fight
4
VLI
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
Amager FF
1
Bk. Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
FC Nyhavn
2
FK6K
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
2
Bispebjerg Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
15:00
Valby Bk.
1
BK Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
15:00
Nørrebro United
6
FC Randoms
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
FK6K
3
FC Randoms
2
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
Bk. Stefan
1
VLI
2
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
18:00
FC Randoms
4
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
18:30
FK6K
Fr.holm Sydhavnen
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
18:30
Bk. Stefan
1
FC Nyhavn
3
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
19:00
VLI
2
Amager FF
2
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
19:00
Nørrebro United
1
BK Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
19:00
Bispebjerg Bk.
6
Bk. Heimdal
1
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
13:30
CIK
4
Valby Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2019
20:15
VLI
2
Fr.holm Sydhavnen
1
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
18:00
Bk. Heimdal
2
FK6K
6
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
18:45
Bispebjerg Bk.
3
FC Nyhavn
2
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
13:00
Amager FF
0
FC Randoms
3
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
FC Nyhavn
2
VLI
3
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Fr.holm Sydhavnen
2
Bk. Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Valby Bk.
3
Bispebjerg Bk.
5
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
BK Rødovre
2
CIK
0
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Sønderbro Fight
3
Nørrebro United
2
|
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 1 pulje 2.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.
Nedrykning:
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 3 pulje 7 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19.
Dog rykker nr. 14 altid ned.