Espergærde IF

U16 Drenge Øst 2 Forår (08) 2024

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
130381
07-04 2024
12:00 Mørdrup Idrætsanlæg
5
-
0
07. apr
12:00
Espergærde IF
5
Svebølle BI 2016
0
130384
14-04 2024
12:00 Himmelev Idrætspark
1
-
2
14. apr
12:00
Himmelev-Veddelev BK
1
Espergærde IF
2
130387
21-04 2024
12:00 Mørdrup Idrætsanlæg
21. apr
12:00
Espergærde IF
Hekla
130390
28-04 2024
12:00 Mørdrup Idrætsanlæg
28. apr
12:00
Espergærde IF
FC Rudersdal
130393
04-05 2024
10:00
HIK
HIK
04. maj
10:00
HIK
Espergærde IF
130399
fr10-05 2024
18:30 Svebølle Stadion
10. maj
18:30
Svebølle BI 2016
Espergærde IF
130400
19-05 2024
12:00 Mørdrup Idrætsanlæg
19. maj
12:00
Espergærde IF
Himmelev-Veddelev BK
130405
25-05 2024
12:00 Hekla Park
25. maj
12:00
Hekla
Espergærde IF
130407
on05-06 2024
19:00 Rundforbi Stadion
05. jun
19:00
FC Rudersdal
Espergærde IF
130409
15-06 2024
16:00
HIK
Mørdrup Idrætsanlæg
15. jun
16:00
Espergærde IF
HIK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med søndag den 14. januar 2024 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17, U19 Drenge, M+32 og 40 Øst flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider (lørdag kl. 15:30) for kampe mod Bornholm aht. færgeafgangene, men kan blive ændret af turneringsadministrator, hvis det skønnes nødvendigt.

Log ind