|
107538
|
ma10-04 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
107537
|
ti11-04 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
|
107539
|
on12-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
|
107541
|
ma17-04 2023
|
22:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
107543
|
ti18-04 2023
|
19:15
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
107544
|
on19-04 2023
|
18:45
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
|
107540
|
on19-04 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107536
|
to20-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107542
|
ma24-04 2023
|
18:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
107549
|
on26-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
107546
|
on26-04 2023
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
UMH
|
|
|
107545
|
on26-04 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107547
|
to27-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107550
|
ma01-05 2023
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
107553
|
ti02-05 2023
|
19:30
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
107552
|
ti02-05 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107554
|
on03-05 2023
|
19:45
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
107551
|
lø06-05 2023
|
13:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
107558
|
sø07-05 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
107557
|
ma08-05 2023
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
107559
|
on10-05 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107556
|
on10-05 2023
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
107555
|
on10-05 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
107548
|
sø14-05 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
107560
|
ti16-05 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107563
|
ti16-05 2023
|
19:30
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
107562
|
ti16-05 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107564
|
on17-05 2023
|
19:45
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
107561
|
lø20-05 2023
|
13:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
107567
|
ma22-05 2023
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
107570
|
on24-05 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107565
|
on24-05 2023
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107572
|
to25-05 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107569
|
lø27-05 2023
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
107605
|
ma29-05 2023
|
18:00
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
107603
|
ti30-05 2023
|
20:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107604
|
on31-05 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
107571
|
on31-05 2023
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
107568
|
lø03-06 2023
|
13:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
UHT
|
|
|
107448
|
ma05-06 2023
|
19:00
|
|
|
Grønnemosen
|
UHT
|
|
|
107606
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107607
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
107608
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107609
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
107610
|
lø10-06 2023
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Ingen