Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. aug 2020
18:00
FC Randoms 2
FC Nanoq
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
18:00
PI Fodbold
4
FA 2000 7
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
18:00
Klub 14
KFUM 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
22:00
KFUM
FA 2000 6
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
22:00
Oversidder
Frem 4
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:30
FC Ryparken 4
3
Heimdal
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:30
FC Ryparken (2)
Sundby 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
18:00
Friday FC
FA 2000 10
HHT
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
19:00
Hekla 2
HBE 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
21:00
Real Copenhagen
Vesterbro Alliancen 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug 2020
19:00
KFB 3
2
B 1903 3
3
|
|||||||||||||||||||
15. aug 2020
15:00
Jægersborg 2
DFT
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. aug 2020
16:00
HIK
3
Frem 3
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
18:00
HB 9
FC Randoms
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
18:15
FB 3
3
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
18:30
Stefan 5
Nørrebro United 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
19:00
Valby 4
2
FB 9
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
19:00
VLI
2
KB 6
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
19:00
Hellas 3
3
Valby 2
4
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
20:00
FC Udfordringen
0
Tsunami FC
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
20:15
FC Sukkerbold
8
HB 4
0
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
20:15
Polyteknisk FK
Nørrebro United 7
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:00
Skjold (1)
Vanløse
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:00
Østerbro IF 2
2
FC Ryparken (1)
8
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:00
Østerbro IF 6
3
Teatro Kapital
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
19:00
Sønderbro Fight 3
2
Nørrebro BK
4
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
19:15
Østerbro IF 8
1
FB
4
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
19:15
Østerbro IF 9
3
KFB 6
2
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
20:15
FC One Team
2
Únigadores Sports Club
3
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
20:15
Olympic Amager KIF
1
FB 6
6
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:00
Copenfalster FF
2
Union 3
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
B 1960
3
Kalas IF
4
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
19:00
ØKF
1
Fremad Amager
3
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
19:30
Fremad Amager 2
Frem
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
20:30
KB 2
9
Østerbro IF 7
0
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
18:00
Viktoria 3
2
Volvox
5
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
20:15
GVI 2
1
Sundby Bk.
8
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
20:15
Olympia 1921 (1)
5
HB (2)
2
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
20:30
CBS Sport
Nørrebro United 6
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
20:30
KB 5
4
Østerbro IF 10 (2)
5
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2020
18:45
B 1903
6
Pan Fodbold
7
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2020
19:00
KB 4
2
KFB 5
1
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2020
14:00
B 1903 2
6
Jægersborg
7
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2020
16:00
Arctos
5
Hekla
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2020
13:00
Brønshøj BK
8
KB 3
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2020
15:00
2900 United
2
Husum
3
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2020
18:30
HIK 2
Deportivo Cobayas
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:30
Nørrebro United (1)
5
Østerbro IF 5
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
Stefan 7
Nørrebro United 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
20:45
FB 7
3
Slagge Bk.
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2020
16:00
AB Tårnby
5
Beatum
1
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
19:00
Stefan
2
B.93
0
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
20:45
FA 2000 3
4
Reunion IF
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
Nørrebro United 10
Vigerslev
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
NI
CBS Sport
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
Frem 2
Byens Baglår FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
FB 5
Olympiakos København
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
Heimdal
SC Amager
UHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
Amalie
Frem 4
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2020
22:00
Østerbro IF 9
FB 8
UHHT
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
19:45
FC Ryparken (2)
4
Hellas 2
1
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
19:45
FA 2000 11
3
Team 2. Sal
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:00
Hellas
1
Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:00
Viktoria 2
10
Volvox
1
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
18:00
Olympia 1921 (1)
2
Sundby Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
20:00
Amager FF
2
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
20:30
Skjold 2
1
FB 6
8
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2020
20:45
FA 2000
FA 2000 4
HHT
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2020
18:45
B 1903 4
PI Fodbold
HHT
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2020
20:45
FA 2000 6
0
Real Copenhagen
5
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2020
14:00
Jægersborg
7
BK 10
5
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2020
14:00
Heimdal 2
3
Østerbro IF 10 (2)
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2020
18:00
HB 5
FC Newborn
UHT
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2020
19:30
Fremad Amager
6
KB 4
0
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2020
20:45
FB 3
2
FC Sukkerbold
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2020
18:00
HB 9
FB 10
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2020
18:30
Jægersborg 2
2
FA 2000 5
5
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:00
Valby
5
Laddersfield Town
3
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:30
Hekla 2
3
Bispebjerg 2
0
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
18:30
Stefan 5
5
Copenhagen Cannons
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
20:35
Vanløse 2
1
Valby 2
0
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2020
21:00
Prespa
Vestia 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2020
18:00
HB 11
4
Stefan 3
6
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2020
18:30
Stefan 7
4
AB Tårnby
0
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2020
20:15
FA 2000 8
2
Skjold (1)
20
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
11:00
Amager FF 4
0
FC Culpa
3
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
18:00
FC One Team
12
Frem 3
2
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2020
16:00
FA 2000 10
1
Kalas IF
2
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2020
20:30
KB 2
1
FB
5
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2020
20:45
FB 7
3
Copenfalster FF
1
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2020
20:45
FB 2
Nørrebro United 9
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:00
HB 5
2
Østerbro IF 3
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:15
Hekla 3
7
GVI
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:45
FC Ryparken (1)
5
Tsunami FC
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
20:45
Husum
3
Nørrebro United 7
2
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
20:45
FA 2000 9
1
Vesterbro Alliancen
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Valby 3
6
Nørrebro United 8
0
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
KFB 4
0
Nørrebro BK
10
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
CIK
3
Deportivo Cobayas
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:45
Union 2
6
Nørrebro United (1)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:00
Hajduk SPuL
8
FC One Team 2
9
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:00
Union
2
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:00
Amager FF 3
6
FC Nanoq
4
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:45
FA 2000 11
4
HIK 3
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
20:45
FA 2000 2
11
FB 4
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
HB 3
Østerbro IF 6
UHT
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Østerbro IF (1)
9
Klub 14
5
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Østerbro IF 4
Sønderbro Fight 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:00
Stefan 2
8
Bispebjerg
0
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
20:30
KB
7
Frem
2
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2020
18:00
Nørrebro United 5
3
Únigadores Sports Club
0
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2020
18:45
B 1903 3
8
FC Ryparken 6
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2020
19:45
FB 9
7
FC Breeze
8
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2020
14:00
Rødovre
0
Pan Fodbold
7
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2020
14:00
Brønshøj
13
Amager FF 2
3
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2020
16:30
Nørrebro United 4
10
VLI
4
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2020
22:00
Hekla 3
Vigerslev
HHT
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2020
22:00
FB 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2020
19:30
FB 6
4
FC Culpa
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2020
20:00
Valby
6
Stefan 5
0
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:45
Union 2
3
HB 3
0
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
20:00
Amager FF 3
Nørrebro United 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2020
Jægersborg
Vesterbro Alliancen
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2020
12:00
Stefan 3
PI Fodbold
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2020
14:00
B 1903 3
1
FB 3
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2020
16:00
CBS Sport
8
FC One Team 2
3
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2020
20:45
FA 2000 4
HB 5
HMH
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
18:00
Skjold (1)
5
Husum
4
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
20:45
FB 7
2
FA 2000 11
0
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
20:45
FA 2000 5
6
Kalas IF
5
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2020
21:00
HB 9
2
Real Copenhagen
6
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2020
20:45
FA 2000 3
4
Østerbro IF (1)
2
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2020
12:00
Frem 2
FC One Team
HHT
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2020
20:00
Stefan 7
0
Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2020
20:00
Fremad Amager
Olympiakos København
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2020
20:45
FA 2000 2
1
Nørrebro BK
5
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2020
17:00
Viktoria 2
Prespa
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2020
19:30
Brønshøj
4
Heimdal
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2020
20:35
Vanløse 2
1
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2020
20:00
Sundby Bk.
Pan Fodbold
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2020
20:30
KB
5
Hekla 2
2
|
|||||||||||||||||||
16. okt 2020
19:15
Heimdal 2
0
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2020
12:00
Frem 4
Sønderbro Fight 2
UMH
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2020
16:00
Østerbro IF 3
Valby 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. okt 2020
16:00
Stefan 2
2
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2020
19:00
FB
6
FC Ryparken (1)
2
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2020
19:45
FC Ryparken (2)
3
FC Breeze
5
|
|||||||||||||||||||
23. mar 2021
20:30
Valby 3
0
Viktoria 2
5
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2021
19:30
Brønshøj
8
Real Copenhagen
2
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
12:45
Skjold (1)
3
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
14:30
FA 2000 5
4
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2021
19:00
Frem 4
1
FC One Team
4
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
20:30
KB
8
Amager FF 3
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2021
20:30
FB 7
4
Stefan 3
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
18:30
Valby
3
HB 5
4
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2021
19:30
FB 2
4
FA 2000 3
6
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2021
20:00
Fremad Amager
5
Jægersborg
3
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2021
20:30
FB 6
9
Nørrebro BK
4
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
18:00
FC Breeze
Viktoria
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
18:00
Sønderbro Fight
1
FB 3
3
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
19:00
Sundby Bk.
7
Union 2
8
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
20:30
CBS Sport
FB
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2021
20:30
Amager FF
1
Nørrebro United 5
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2021
12:00
Nørrebro United 5
Vigerslev
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2021
11:00
Brønshøj
3
Viktoria 2
2
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2021
19:00
FB 6
8
FC Breeze
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2021
19:00
FB 7
5
FC One Team
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2021
19:00
Fremad Amager
7
FA 2000 3
2
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2021
19:30
KB
3
HB 5
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
19:45
Union 2
9
FB 3
8
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2021
19:00
FB
3
Nørrebro United 5
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2021
19:00
Brønshøj
2
FB 6
4
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2021
19:00
Fremad Amager
2
FB 7
5
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2021
20:30
KB
2
Union 2
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2021
20:45
FA 2000 5
2
CIK
1
|
|||||||||||||||||||
15. jun 2021
19:00
FB
8
FA 2000 5
0
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2021
19:30
FB 6
3
FB 7
1
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2021
18:00
Union 2
5
FB
1
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2021
19:00
FB 6
4
Union 2
1
|
|||||||||||||||||||
31. dec 2021
22:00
Oversidder
Oversidder
|
Lodtrækning/kampe med oversidder i runde 6:
KB - Vinder kampnr. 873325
Vinder kampnr. 873326- Vinder kampnr. 873320
Klubberne bedes bemærke, at der ikke spilles med forlænget spilletid.
Der startes med fem straffespark til hvert hold og fortsættes derefter med et spark til hvert hold, hvis der ikke blev fundet en vinder efter de fem første spark
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Runderne afvikles således:
1. runde afvikles i uge 33-35
2. runde afvikles i uge 36-38
3. runde afvikles i uge 39-42
4. runde afvikles i uge 43-17 (2021)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.