M+40 1 7M Efterår, P1

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Amager FF 3 John Tranums Alle Grå Sort Sort
     Holdleder:
     Henrik Bennick - - Tlf: 3295 0646 / 2892 1660
Bispebjerg Bk. Lersøparken Grøn/Hvid Sort Grøn
Brønshøj Bk. Tingbjerg I P Gul/Sort Hvid Gul
     Holdleder:
     Henrik Jørgensen - - Tlf: 2487 2627
CSC Kløvermarken Rød/Gul Rød Rød/Gul
Dragør 2 Dragør Bk Gul Hvid Hvid
     Holdleder:
     Bryan Göddert - - Tlf: 25889745
FB Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort
     Træner:
     Jesper Brendholdt - - Tlf: 23494598 / 23494598
FC Damsø Vanløse I P Blå Blå Blå
     Træner:
     Brian Duedam - - Tlf: 50518069
     Træner:
     filip reuter -
Fremad Amager Sundby Idrætspark Blå Hvid Blå
     Teamleder :
     Michael Flindt - Tlf: 2067 1217
Heimdal Fælledparken Grøn Sort Grøn
     Holdleder:
     Lars Bisgaard - - Tlf: 27121086 / 27121086
     Holdleder:
     Lars Torngaard - - Tlf: 22912667 / 22912667
Husum Bk Husumparken Blå/Hvid Hvid Blå
     Træner:
     Kenneth Rasmussen - - Tlf: 50477874
KFUM Emdrupparken Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Jesper Lau Sønderup - - Tlf: 2041 6634
Nørrebro United Kunst, Nørrebroparken Grøn/Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Tue Thastum - - Tlf: 28555105
     Holdleder:
     bjørn løvefod - - Tlf: 30709619
     Holdleder:
     Simon Rohrberg - - Tlf: 27506626
Rødovre 2 Rødovre Stadion Rød Sort Rød
     Træner:
     Thomas G Lindemose - - Tlf: 41381113
Sønderbro Fight Kløvermarken Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Thomas T. Thomsen - - Tlf: 20 37 21 17
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 12, 13 og 14 i pulje 1 og
nr. 10, 11 og 12 i pulje 2