Serie 1, P2 18/19

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
BK Fix Gadelandet Rød Hvid
     Holdleder:
     Philip Møller - - Tlf: 20749796
     Assistenttræner:
     Allan Christiansen - - Tlf: 20745408 / 2074 5408
     Kampklar assistent:
     Philip Møller - - Tlf: 20749796
     Kampklar assistent:
     Sune Blom - - Tlf: 2839 3405
     Kampklar assistent:
     Morten Lauritsen - - Tlf: 28741547 / 28741547
     Cheftræner:
     Anders Kold Kristensen - - Tlf: 6139 6275
Bk. Hellas Engdraget Hvid Hvid Rød
     Holdleder:
     Christoffer Jonassen - - Tlf: 81188888 / 81188888
     Assistenttræner:
     Lars Kjestrup - - Tlf: 30632095 / 30632095
     Målmandstræner:
     Ali Mosa Alswafi - - Tlf: 60219161
Bk. Viktoria Fælledparken Blå Blå Hvid
CBS Sport Jens Jessens Vej Blå Sort Sort
     Holdleder:
     Thomas Staalager - - Tlf: 2143 4570 / 2143 4570
     Træner:
     Rasmus Winkler Svennesen - - Tlf: 42728228
     Træner:
     Ralf Jonathan Hollander - - Tlf: 31167308 / 31167308
CSC Kløvermarken Rød/Gul Rød
     Cheftræner:
     Thomas Bjørnsson - - Tlf: 22941709 / 22941709
Dragør Bk. Dragør Bk Gul Hvid Hvid
     Holdleder:
     Simon Bonnerup Kristensen - - Tlf: 22570400
     Cheftræner:
     Lars Randløv - - Tlf: 61717314
FC Græsrødderne Gentofte Sportspark Opv. kunst Grøn/Grå Grøn Grøn
FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen Blå/Rød Blå Rød
Jægersborg Bk. Jægersborg Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Hans Henrik Køster - - Tlf: 2064 9136
     Træner:
     René Christensen - - Tlf: 61616940
     Træner:
     Kenneth Christensen - - Tlf: 21243822 / 42700486
KFB Kløvermarken Bordeaux/Blå Blå
     Holdleder:
     Finn Hansson - - Tlf: 3258 9403 / 81744040
     Holdleder:
     Jan Baltzersen - - Tlf: 26344015 / 20535015
     Assistenttræner:
     Emil Munk Egestorp - - Tlf: 30298202 / 30298202
     Cheftræner:
     John Gardella - - Tlf: 41901572 / 41901572
Sundby Bk. Sundby/Kløvermarken Rød Hvid
     Cheftræner:
     Thomas Karabulut - Tlf: 2840 0037 / 2840 0037
Sunred Beach FC Kunst, Ryparken Rød Rød Sort
     Træner:
     Arian Shokraneh - - Tlf: 60666336
Vigerslev Bk. Valby IP, tribunen Grøn Hvid Hvid
     Træner:
     Frank Lykke Andersen - - Tlf: 21484957 / 2148 4957
Østerbro IF Kunst, Fælledparken Rød/Hvid Sort Rød
     Assistenttræner:
     Brian Glenn Hansen - - Tlf: 2849 1932
     Målmandstræner:
     Clavy Daniel Dengaky - - Tlf: 30509156
     Cheftræner:
     Brian Slovic-Petersen - - Tlf: 29119877 / 29119877
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned