Herre Senior 4 7M Forår, P1 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
FA 2000 10 Jens Jessens Vej Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Simon Rugaard - - Tlf: 30555202 / 30555202
FB 11 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort !
     Træner:
     Nicky Jensen - - Tlf: 29646069
FB 15 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort !
     Holdleder:
     Mathias Haargaard - - Tlf: 60132028 / 27570804
Frem 4 Frem, Valby IP Sort Sort Sort
     Holdleder:
     Terje Bech - - Tlf: 26721685 / 26721685
Fremad Amager 3 Sundby Idrætspark Blå Hvid Blå
HB 6 Fælledparken Sort Hvid Sort
     Holdleder:
     Marcel Emil Wang - - Tlf: 27636798 / 27636798
KFB 3 Kløvermarken Bordeaux/Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Rasmus Heiberg Bilstrup - - Tlf: 64473181 / 31176888
Olympia 1921 Kunstbane 2, Kløvermarken Hvid/Blå Blå
     Holdleder:
     Mathias Wall - - Tlf: 27620412 / 27620412
Valby 5 Valby IP, tribunen Lyseblå Sort Sort
     Træner:
     Niclas Reuter - - Tlf: 53617181
Østerbro IF 8 Fælledparken Rød/Hvid Sort Rød
     Holdleder:
     Andreas De Cerqueira Moreira Helweg-Mikkelsen - - Tlf: 2639 8036
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 - 6 rykker op.
Holdene i pulje 7 skal være opmærksomme på, at der almindeligvis ingen oprykning er fra denne pulje, idet holdene er tilmeldt EFTER tilmeldingsfrist..

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Ingen.

DBU Københavns turneringsudvalg forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger.

7M Event dag for 7M kvinder og herrer