Serie 5, P18/22 Forår, P21 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
2900 United Gentofte Sportspark Marineblå Marineblå Hvid
     Holdleder:
     Peter Edward Hentze - - Tlf: 5374 1098 / 5374 1098
     Holdleder:
     Rasmus Schmidt Hesselberg Lund - - Tlf: 4085 0486
     Holdleder:
     Christoffer Lund Zohnesen - - Tlf: 27631920
Arctos 2 Kløvermarken Hvid Sort Hvid
     Træner:
     Morten Hvidemose - - Tlf: 2192 5463
     Cheftræner:
     Henrik Winfeld -
FB 16 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort
     Træner:
     Frederik Nygaard Nielsen - - Tlf: 30297808
     Assistenttræner:
     Kenneth Birkholm Madsen - - Tlf: 60704886 / 60704886
FB 9 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort
     Træner:
     Christoffer Munk - - Tlf: 28438230
     Træner:
     Simon Jacobsen - - Tlf: 22161257 / 22161257
FC Udfordringen 3 Valby IP, Gl. Afdeling Blå/Rød Blå
Fix 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Rød Hvid Rød
Frem 4 Frem, Valby IP Rød/Blå Hvid Rød/Blå
     Træner:
     Jetmir Salihi - - Tlf: 53 34 94 94 / 53 34 94 94
     Træner:
     Fatmir Salihi - - Tlf: 31326132 / 31326132
HB 7 Fælledparken Sort Hvid Sort
     Holdleder:
     Frederik Alsgren - - Tlf: 28602641 / 28602641
     Holdleder:
     Jonatan Sebastian Billesø - - Tlf: 26331590 / 26331590
Nørrebro United 2 Kunst, Mimersparken Grøn/Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Bjørn Sindballe - - Tlf: 30 56 18 54
     Assistenttræner:
     Jeppe Standberg Mugaas - - Tlf: 22406088
Olympia 1921 3 Kløvermarken Hvid/Blå Blå
     Holdleder:
     Emil Rasmussen - - Tlf: 28897366
     Holdleder:
     Stefan Hollænder - - Tlf: 22714676 / 22711676
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 18, 19, 20, 21 og 22. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

FC Esp i pulje 18, Argon FK i pulje 19, FC Siv i pulje 20 og 2900 United i pulje 21 er ikke oprykningsberettigede som nyoprettede 1. hold.
Disse hold vil derfor ikke komme i betragtning når man skal afgøre de øvrige holds placering i de nævnte puljer efter sæsonafslutning i foråret.

Holdene vil blive overført til Serie 5, pulje 17 for 1. hold til efteråret.