Serie 4, P13/16 Forår, P14 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
B 93 9 Kunst, B93 Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Træner:
     Kasper Gydesen - - Tlf: 22415095
     Assistenttræner:
     Jeppe Ravn Jacobsen - - Tlf: 51374342 / 53612333
     Assistenttræner:
     August Krogh Mikkelsen - - Tlf: 28261724 / 28261724
Brønshøj Bk. 4 Tingbjerg I P Gul/Sort Hvid Gul
FA 2000 7 Jens Jessens Vej Blå Blå Blå !
     Holdleder:
     Claus Harup - - Tlf: 29 72 13 51
Fremad Valby 3 Valby IP, tribunen Rød Hvid Rød
     Træner:
     Jan Stenmann Larsen - - Tlf: 26553664
Heimdal 4 Fælledparken Grøn Sort Grøn
     Holdleder:
     Frederik Tidemand - - Tlf: 28257092 / 28257092
     Træner:
     Mads Gøtke - - Tlf: 41444852 / 41444852
Olympia 1921 2 Kløvermarken Lyseblå Mørkeblå Lyseblå
Skovshoved IF 5 Skovshoved I P Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Gustav Marcussen - - Tlf: 27631070
Sønderbro Fight 4 Kløvermarken Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Tomasz Stankiewicz - - Tlf: 28 77 03 08
     Holdleder:
     Kristoffer Seidelin - - Tlf: 9393 4700 / 9393 4700
Vestia 4 Kunst, Bavnehøj IA Sort/Rød Sort
     Træner:
     Jonathan Pedersen - - Tlf: 22441142
ØKF 2 Kløvermarken Blå Hvid Blå
Østerbro IF 7 Fælledparken Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Carsten Blond - - Tlf: 20316019 / 20316019
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1 pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med et hold, såfremt der ikke rykker et hold fra Serie 1 pulje 3 op i Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for