Serie 3, P8/11 Forår, P9 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
B.93 6 B 93 Svanemølleanlæg. Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Flemming Lauenborg - - Tlf: 4586 2900 / 22227343
     Træner:
     Erik Mathson Larsen - - Tlf: 24621505
CSC 2 Kløvermarken Rød/Gul Rød Rød/Gul !
     Assistenttræner:
     Nicki Andersen - - Tlf: 52906363
     Cheftræner:
     Frank Møller - - Tlf: 25772274
FB 7 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort
     Træner:
     Tobias Josefsen Torp - - Tlf: 91526996
     Assistenttræner:
     Nicklas Rasmussen - - Tlf: 22757540 / 22757540
HB 4 Fælledparken Sort Hvid Sort
     Holdleder:
     Arne Engler Debel - - Tlf: 50501929 / 50501929
     Holdleder:
     Andreas Winding - - Tlf: 40443564 / 40443564
     Holdleder:
     Mohammed Chanchiry - - Tlf: 28146211
Heimdal 3 Fælledparken Grøn Sort Grøn
HIK 2 Kunst, HIK Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     aske dall - - Tlf: 26787687
     Holdleder:
     johan sølling henriksen - - Tlf: 24266018 / 24266018
     Holdleder:
     frederik philip schmidt - - Tlf: 28690014
PI Fodbold 2 Valby IP, tribunen Grøn/Hvid Grøn Grøn
     Træner:
     Jose Steven Martinez - - Tlf: 81732178
     Assistenttræner:
     Johnny Martens - - Tlf: 5126 6862
Rødovre 2 Rødovre Stadion Rød Sort Rød
     Holdleder:
     Daniel Ovdal - - Tlf: 28294259
     Holdleder:
     Nicolai Herlufsen - - Tlf: 20125409
     Træner:
     David Frees - - Tlf: 26 27 15 09 / 29998289
Skjold 4 Fælledparken Hvid/Rød Sort Rød
     Holdleder:
     Daniel den Dulk - - Tlf: 28266881
Vanløse 3 Vanløse I P Hvid Sort Hvid
     Træner:
     Roy Leang Johannsen - - Tlf: 29996456 / 28566830
Viktoria 3 Fælledparken Blå Hvid Blå
     Træner:
     Søren Thygesen - - Tlf: 28882058 / 28882058
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)