Serie 1, P2 17/18 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
BK Fix Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Philip Møller - - Tlf: 2074
     Assistenttræner:
     Allan Christiansen - - Tlf: 20745408 / 2074 5408
     Cheftræner:
     Anders Kold Kristensen - - Tlf: 6139 6275
BK Rødovre Rødovre Stadion Rød Sort Rød
     Holdleder:
     Bo Fosgaard - - Tlf: 36707017 / 23618606
     Træner:
     Jon Broe - Tlf: 20915796
     Assistenttræner:
     Benny Højstrup Lüth - - Tlf: 22236801
     Kampklar assistent:
     Martin Børresen - - Tlf: 2214 3045 / 2214 3045
Bk. Hellas Engdraget Hvid Hvid Rød
     Træner:
     Morten Christensen - - Tlf: 20309906
     Assistenttræner:
     Lars Kjestrup - - Tlf: 30632095 / 30632095
     Målmandstræner:
     Rune Bech Christensen - - Tlf: 30704208
CBS Sport Jens Jessens Vej Blå Blå
     Holdleder:
     Thomas Staalager - - Tlf: 2143 4570 / 2143 4570
CSC Kløvermarken Rød/Gul Rød
     Træner:
     Brian Eriksen - - Tlf: 26746711
     Træner:
     John Van der Klein - - Tlf: 20782460 / 20782460
     Assistenttræner:
     Dennis Andersen - - Tlf: 31390820 / 28707793
Dragør Bk. Dragør Bk Gul Hvid Hvid
     Holdleder:
     Michael Fürstling - - Tlf: 31560521 / 3156 0521
     Træner:
     Thomas Søgaard Weihrauch - - Tlf: 24645055
     Cheftræner:
     Martin Wittrup Enggaard - Tlf: 53881909
FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen Blå/Rød Blå Rød
Husum Bk. Kunst, Husumparken Blå/Hvid Hvid
     Holdleder:
     Anders Vedel Jensen - - Tlf: 3881 0908 / 2795 4138
     Assistenttræner:
     Kim Olsson - - Tlf: 4085 8401
     Cheftræner:
     Martin Kiim Krøger - - Tlf: 60134777 / 60134777
KFB Kløvermarken Bordeaux/Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Finn Hansson - - Tlf: 3258 9403 / 81744040
     Holdleder:
     Jan Baltzersen - - Tlf: 26344015 / 20535015
     Assistenttræner:
     Emil Munk Egestorp - - Tlf: 30298202 / 30298202
     Cheftræner:
     John Gadalla - - Tlf: 41901572 / 41901572
Nørrebro United Kunst, Mimersparken Grøn/Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     David Ottesen - - Tlf: 2623 2799 / 2623 2799
     Træner:
     Dan Lübbers - - Tlf: 60178728
PI Fodbold Valby IP. Stadion Grøn/Hvid Grøn Grøn
     Holdleder:
     Kent Evers Dalsgaard - - Tlf: 27390215 / 27390215
     Assistenttræner:
     Dennis Blicher Braimovic -
     Cheftræner:
     Mikki Nielsen - - Tlf: 23804629
Sunred Beach FC Kunst, Ryparken Rød Rød Sort
     Træner:
     Arian Shokraneh - - Tlf: 60666336
Vigerslev Bk. Valby IP, tribunen Grøn Hvid Hvid
     Holdleder:
     Ronnie Tygesen - - Tlf: 31205205
     Træner:
     Frank Lykke Andersen - - Tlf: 21484957 / 2148 4957
Østerbro IF Kunst, Fælledparken Rød/Hvid Sort Rød
     Assistenttræner:
     Brian Glenn Hansen - - Tlf: 2849 1932
     Målmandstræner:
     Clavy Daniel Dengaky - - Tlf: 30509156
     Cheftræner:
     allan Olesen - - Tlf: 53797171 / 53797171
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.