Serie 4, P13/16 Efterår, P15 (2017)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
B.93 6 B 93 Svanemølleanlæg. Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Anders Drachmann - - Tlf: 27121893 / 27121893
     Holdleder:
     Asger Tverskov - - Tlf: 31260744 / 31260744
     Træner:
     Gustav Cudjoe - - Tlf: 27428567 / 27428567
FB 8 Jens Jessens Vej Gul/Sort Sort Sort
     Holdleder:
     Martin Busk - - Tlf: 38740019 / 2058 0898
     Træner:
     Steffen Holmer Glyseth - - Tlf: 21615678 / 21615678
     Assistenttræner:
     Nicklas Glyseth Pedersen - - Tlf: 22876789
HB 6 Fælledparken Sort Hvid Sort
     Holdleder:
     Daniel Sørensen - - Tlf: 20619194
     Holdleder:
     Frederik Schnoor Rasmussen - - Tlf: 71721929
     Holdleder:
     Yassin Achiban - - Tlf: 27515557
Heimdal 5 Fælledparken Grøn Sort Grøn
     Holdleder:
     Laurits Heegard Rasmussen - - Tlf: 61689710 / 61689710
KFB 4 Kløvermarken Bordeaux/Blå Blå
     Holdleder:
     Magnus Kulmsee Hagmann - - Tlf: 42926476
Olympia 1921 2 Kløvermarken Lyseblå Mørkeblå Lyseblå
     Træner:
     Allan Nielsen - - Tlf: 61204211
     Træner:
     Ali Mosa Alswafi - - Tlf: 60877609
     Assistenttræner:
     Ali Mosa Alswafi - - Tlf: 60877609
Pioneren 2 Vigerslevparken Hvid Sort Sort
     Træner:
     Ian Dyrmose - - Tlf: 53828231
     Assistenttræner:
     Dennis Andersen - - Tlf: 2991 8075
Skjold 7 Fælledparken Hvid/Rød Sort Rød
     Holdleder:
     Daniel den Dulk - - Tlf: 28266881
Vanløse 3 Vanløse I P Hvid Sort Hvid
     Træner:
     Dennis Nielsen - - Tlf: 25137292 / 25137292
VLI 3 Jens Jessens Vej Rød Blå Blå
     Holdleder:
     Mikkel Walldo - - Tlf: 29804808 / 29804808
     Holdleder:
     Mikkel Zacho Storm - - Tlf: 27631703 / 27631703
     Træner:
     Matthew Daniali - - Tlf: 4492 0072 / 22867597
ØKF 2 Kunstbane 1, Kløvermarken Blå Hvid Blå
     Træner:
     Christian Fredsted Madsen - - Tlf: 4283 1052
     Assistenttræner:
     Jes Krogh-Madsen - - Tlf: 51940231 / 51940231
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning. 

Nedrykning: 
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 rykker ned.