Serie 3, P8/11 Efterår, P11

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
B.1908 3 Sundby Idrætspark Hvid Sort Sort
     Træner:
     Chris Storm Nielsen - - Tlf: 60194950 / 60194950
     Træner:
     Daniel Larsen - - Tlf: 50578737 / 50578737
B.93 5 B 93 Svanemølleanlæg. Hvid Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Sebastian Surel - - Tlf: 22282744
     Træner:
     Frederik Leth Keller - - Tlf: 22190454
     Træner:
     Jeppe Emil Nygaard - - Tlf: 20937283
CSC 2 Kløvermarken Rød/Gul Rød Rød/Gul
     Assistenttræner:
     Nicki Andersen - - Tlf: 52906363
     Cheftræner:
     Frank Møller - - Tlf:   / 25772274
Dragør 3 Dragør Bk Gul Hvid Hvid
FA 2000 4 Jens Jessens Vej Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Magnus Høeg Andersen - - Tlf: 30139190 / 30139190
     Holdleder:
     Nikolaj Rygaard Olsen - - Tlf: 42135577
Fix 2 Gadelandet Rød Hvid Rød
Frem 3 Frem, Valby IP Rød/Blå Hvid Blå
     Træner:
     Brian Christiansen - - Tlf: 21207771
HB 2 Fælledparken Sort Hvid Sort
     Holdleder:
     Oliver Rix Nielson - - Tlf: 61774772
     Holdleder:
     Thomas Graversen - - Tlf: 21272014 / 21272014
Husum 3 Husumparken Blå/Hvid Hvid Blå
     Træner:
     Anders Hein Pedersen - - Tlf: 2073 2376 / 2073 2376
KFB 2 Kløvermarken Bordeaux/Blå Blå Blå
     Træner:
     Andreas Petersen - - Tlf: 5384 1474 / 5384 1474
Stefan 5 Rådvadsvej Rød Rød Rød
     Cheftræner:
     Martin Busk - - Tlf: 38740019 / 2058 0898
Valby 3 Værkstedvej Lyseblå Sort Sort
     Træner:
     Hjalte Düring - - Tlf: 31152241
     Assistenttræner:
     Asbjørn Kloppenborg - - Tlf: 30265103 / 30265103
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8,9,10 og 11.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11.