Serie 1, P2 17/18 (2018)

Sunred Beach FC

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169326
Kampfakta
1 On 16-08-17
Kl. 19:30
Sunred Beach FC CSC Kunst, Ryparken 1-1
169343
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC FC Udfordringen Kunst, Ryparken 2-2
169381
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Husum Bk. Kunst, Ryparken 1-2
169351
Kampfakta
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Vigerslev Bk. Sunred Beach FC Valby IP, tribunen 0-7
169697
Kampfakta
7 Fr 22-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken 1-4
169701
Kampfakta
8 01-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC KFB Kunst, Ryparken 3-3
169713
Kampfakta
9 To 05-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169716
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Bk. Hellas Kunst, Ryparken 2-1
169745
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Fix Sunred Beach FC Kunst, Tingbjerg IP 1-1
169560
Kampfakta
5 To 26-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport Sunred Beach FC Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
169747
Kampfakta
12 29-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Rødovre Kunst, Ryparken 3-1
169760
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken 4-2
169645
Kampfakta
6 11-11-17
Kl. 13:00
Sunred Beach FC Dragør Bk. Kunst, Ryparken 1-5
169761
Kampfakta
14 To 29-03-18
Kl. 15:15
CSC Sunred Beach FC Kunstbane 2, Kløvermarken 1-1
169769
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 15:15
FC Udfordringen Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
169808
Kampfakta
16 08-04-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Vigerslev Bk. Kunst, Ryparken 2-2
169901
Kampfakta
17 14-04-18
Kl. 13:00
Husum Bk. Sunred Beach FC Kunst, Husumparken 2-1
170432
18 22-04-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC CBS Sport Kunst, Ryparken 0-4
170442
Kampfakta
19 28-04-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Sunred Beach FC Dragør Bk 2-0
170446
Kampfakta
20 06-05-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Nørrebro United Kunst, Ryparken 2-2
170457
Kampfakta
21 12-05-18
Kl. 13:00
KFB Sunred Beach FC Kløvermarken 3-0
170460
Kampfakta
22 19-05-18
Kl. 11:15
Sunred Beach FC PI Fodbold Kunst, Ryparken 1-3
170482
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Sunred Beach FC Engdraget 2-0
170484
Kampfakta
24 03-06-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Fix Kunst, Ryparken 2-0
170735
25 09-06-18
Kl. 13:00
BK Rødovre Sunred Beach FC Rødovre Stadion 0-0
170737
Kampfakta
26 23-06-18
Kl. 15:00
Sunred Beach FC Østerbro IF Kunst, Ryparken 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.