Serie 1, P2 18/19

FC Udfordringen

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543169
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen 3-0
543213
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
543269
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
543339
Kampfakta
4 On 05-09-18
Kl. 19:30
Sunred Beach FC FC Udfordringen Kunst, Ryparken 1-1
543347
Kampfakta
5 Ti 11-09-18
Kl. 20:30
FC Udfordringen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 6-0
543355
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Udfordringen Dragør Bk 2-2
543360
Kampfakta
7 To 20-09-18
Kl. 19:15
FC Udfordringen CSC Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
543407
Kampfakta
8 Ti 02-10-18
Kl. 20:30
FC Udfordringen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
544733
Kampfakta
9 06-10-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. FC Udfordringen Gentofte Sportspark - kunst 1 1-2
545483
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 4-0
545680
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria FC Udfordringen Kunst, Fælledparken 1-4
545896
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
545902
Kampfakta
13 11-11-18
Kl. 10:00
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst 1-2
549339
14 30-03-19
Kl. 14:00
KFB FC Udfordringen Kunstbane 1, Kløvermarken Resultatformidling
549347
15 06-04-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549356
16 To 11-04-19
Kl. 20:10
FC Græsrødderne FC Udfordringen Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
549360
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
FC Udfordringen Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549366
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
Bk. Hellas FC Udfordringen Engdraget Resultatformidling
549408
19 04-05-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549419
20 11-05-19
Kl. 15:00
CSC FC Udfordringen Kløvermarken Resultatformidling
549426
21 18-05-19
Kl. 13:00
Østerbro IF FC Udfordringen Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549453
22 25-05-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Jægersborg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549459
23 01-06-19
Kl. 15:00
Sundby Bk. FC Udfordringen Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
551242
24 08-06-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
551557
25 To 13-06-19
Kl. 19:00
BK Fix FC Udfordringen Gadelandet Resultatformidling
551657
26 22-06-19
Kl. 15:00
FC Udfordringen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned