Serie 1, P2 17/18

FC Udfordringen

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169337
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen 2-0
169343
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC FC Udfordringen Kunst, Ryparken 2-2
169557
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
FC Udfordringen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169558
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Valby IP, tribunen 1-7
169350
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
FC Udfordringen CSC Kunst, Valby IP, tribunen 4-4
169647
Kampfakta
6 Ti 19-09-17
Kl. 19:45
FC Udfordringen Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
169695
Kampfakta
7 On 27-09-17
Kl. 19:30
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst 4-3
169703
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169749
Kampfakta
12 Ti 03-10-17
Kl. 20:45
FC Udfordringen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
169711
Kampfakta
9 Fr 06-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United FC Udfordringen Kunst, Mimersparken 1-2
169743
Kampfakta
11 To 26-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
169721
Kampfakta
10 Ti 31-10-17
Kl. 20:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen 8-0
169758
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
169766
Kampfakta
14 To 29-03-18
Kl. 15:00
BK Rødovre FC Udfordringen Rødovre Stadion Kunst 0-1
169769
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 15:15
FC Udfordringen Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
169809
Kampfakta
16 07-04-18
Kl. 13:30
CSC FC Udfordringen Kunstbane 2, Kløvermarken 2-2
169899
Kampfakta
17 14-04-18
Kl. 13:00
Østerbro IF FC Udfordringen Kunst, Fælledparken 1-2
170434
18 21-04-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Vigerslev Bk. Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
170440
19 28-04-18
Kl. 13:00
Husum Bk. FC Udfordringen Kunst, Husumparken Resultatformidling
170448
20 05-05-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170455
21 12-05-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Udfordringen Dragør Bk Resultatformidling
170462
22 19-05-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170480
23 26-05-18
Kl. 13:00
KFB FC Udfordringen Kløvermarken Resultatformidling
170486
24 02-06-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen PI Fodbold Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
170733
25 09-06-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas FC Udfordringen Engdraget Resultatformidling
170739
26 23-06-18
Kl. 13:00
BK Fix FC Udfordringen Gadelandet Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.