Old Boys Øst (2016)

Bk. Jyden

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
962293
Kampfakta
2 On 13-04-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden KB Kunst, Valby IP, tribunen 1-6
962299
Kampfakta
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Køge BK Bk. Jyden Køge Stadion 1-0
962305
Kampfakta
4 To 28-04-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden Frem Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
962307
Kampfakta
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Bk. Jyden Brøndby Stadion 2-4!
962317
Kampfakta
6 To 12-05-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden BSF Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
962323
Kampfakta
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Bk. Jyden Lyngby Stadion 1-2
962329
Kampfakta
8 To 26-05-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
962331
Kampfakta
9 On 01-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Bk. Jyden Valby IP, tribunen 3-1
962358
Kampfakta
10 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
AB Bk. Jyden Akademisk Boldklub 2-1
962283
Kampfakta
1 To 09-06-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Bk. Jyden Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1!
962368
11 To 16-06-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
962373
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
Bk. Jyden GVI/Jægersborg Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
962381
13 Ma 08-08-16
Kl. 19:45
KB Bk. Jyden Frederiksberg IP, kunst 1-0
962386
14 To 18-08-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Køge BK Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
962391
15 Ti 23-08-16
Kl. 19:00
Frem Bk. Jyden Frem, Valby IP 2-2
962398
16 To 01-09-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Brøndbyernes IF Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
962402
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:30
BSF Bk. Jyden Ballerup Idrætspark, Kunstgræs 3-0
962410
18 To 15-09-16
Kl. 20:10
Bk. Jyden Lyngby BK Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
962417
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:30
Greve Fodbold Bk. Jyden Greve Idræts Center Kunstgræs 2-1
962422
20 On 28-09-16
Kl. 20:45
Bk. Jyden Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 5-2
962429
21 Ma 03-10-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden AB Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
964220
22 15-10-16
Kl. 11:15
Oversidder Bk. Jyden
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. Reglerne for flytning af kampe er ellers uændret.

Oprykning: Ingen, men det bedst placerede hold fra hhv. DBU Sjælland og DBU København repræsenterer unionerne ved DM uanset placering i Øst-rækken.

Nedrykning: Nr. 9, 10, 11 (og 12) rykker ned.

Det Fælles Indrangeringsudvalg har besluttet, at rækken fra 2017 kun skal bestå af 10 hold.
Dermed håber udvalget, at diverse afbud/udeblivelser formindskes samt at pokalturneringen i 2017 nemmere vil kunne blive fastlagt uden at ramme sammen med turneringskampene.

Læs mere om bestemmelser for Old Boys Øst her