Serie 2, P4 18/19

Fr.holm Sydhavnen

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
551662
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen VLI Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
551672
Kampfakta
2 Fr 24-08-18
Kl. 18:15
FC Randoms Fr.holm Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
551675
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
551796
Kampfakta
4 On 05-09-18
Kl. 19:00
Amager FF Fr.holm Sydhavnen Kunst, John Tranums Alle 2-4
551892
Kampfakta
6 To 13-09-18
Kl. 19:30
Nørrebro United Fr.holm Sydhavnen Kunst, Ryparken 2-3
552001
Kampfakta
7 Fr 21-09-18
Kl. 18:15
Bk. Heimdal Fr.holm Sydhavnen Kunst, Fælledparken 1-3
552026
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
552031
Kampfakta
9 06-10-18
Kl. 13:00
BK Rødovre Fr.holm Sydhavnen Rødovre Stadion 5-0
552040
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen CIK Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
552046
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Fr.holm Sydhavnen Kunst, Ryparken 3-0
552054
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FK6K Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
551859
Kampfakta
5 Fr 02-11-18
Kl. 19:45
Fr.holm Sydhavnen FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
552061
Kampfakta
13 10-11-18
Kl. 13:00
Bk. Stefan Fr.holm Sydhavnen Kunst, Grøndal Centret 3-3
552069
14 Fr 29-03-19
Kl. 18:30
VLI Fr.holm Sydhavnen Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
552074
15 06-04-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552082
16 13-04-19
Kl. 13:00
Sønderbro Fight Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken Resultatformidling
552377
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
Fr.holm Sydhavnen Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552385
18 Ma 22-04-19
Kl. 13:30
FC Nyhavn Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken Resultatformidling
552390
19 04-05-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552411
20 11-05-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552476
21 18-05-19
Kl. 15:00
Valby Bk. Fr.holm Sydhavnen Valby IP, tribunen Resultatformidling
552485
22 25-05-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552491
23 01-06-19
Kl. 13:00
CIK Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken Resultatformidling
552517
24 08-06-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
552523
25 Fr 14-06-19
Kl. 18:30
FK6K Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken Resultatformidling
552531
26 22-06-19
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning:
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 1 pulje 2. 

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 3 pulje 7 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19.
 
Dog rykker nr. 14 altid ned.