Serie 2, P4 17/18 (2018)

BF Sydhavnen

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
170748
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
170782
Kampfakta
3 On 23-08-17
Kl. 19:00
BF Sydhavnen VLI Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
170754
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 15:00
FC Nyhavn BF Sydhavnen Kløvermarken 2-0
170792
Kampfakta
4 Fr 01-09-17
Kl. 18:15
FC Randoms BF Sydhavnen Valby IP, Gl. Afdeling 3-2
170796
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
170840
Kampfakta
7 23-09-17
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
170849
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
Sønderbro Fight BF Sydhavnen Kløvermarken 3-4
170853
Kampfakta
9 07-10-17
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
170868
Kampfakta
10 To 12-10-17
Kl. 20:10
FC Græsrødderne BF Sydhavnen Gentofte Sportspark Opv. kunst 4-1
170869
Kampfakta
11 On 18-10-17
Kl. 20:15
FK6K BF Sydhavnen Kunstbane 2, Kløvermarken 3-0
170882
Kampfakta
12 28-10-17
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
170805
Kampfakta
6 On 01-11-17
Kl. 19:30
Amager FF BF Sydhavnen Kunst, John Tranums Alle 3-0
170946
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:30
Bk. Hekla BF Sydhavnen Kunstbane 1, Kløvermarken 0-3
170954
14 To 29-03-18
Kl. 11:45
Valby Bk. BF Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen 3-6
170966
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
BF Sydhavnen FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen 0-0
170973
16 Fr 06-04-18
Kl. 19:00
VLI BF Sydhavnen Frederiksberg IP, kunst 1-0
170983
Kampfakta
18 Fr 20-04-18
Kl. 18:30
Bk. Viktoria BF Sydhavnen Kunst, Fælledparken 4-3
171074
Kampfakta
19 28-04-18
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
171808
Kampfakta
20 05-05-18
Kl. 13:00
Bk. Pioneren BF Sydhavnen Vigerslevparken 1-2
180222
Kampfakta
21 12-05-18
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
180353
Kampfakta
22 Fr 18-05-18
Kl. 18:30
Bk. Stefan BF Sydhavnen Rådvadsvej 3-2
180356
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 15:00
BF Sydhavnen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
180380
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 15:00
BF Sydhavnen FK6K Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
180501
Kampfakta
25 Fr 08-06-18
Kl. 18:45
Bk. Heimdal BF Sydhavnen Kunst, Fælledparken 2-3
170979
Kampfakta
17 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
BF Sydhavnen FC Randoms Valby IP, Gl. Afdeling 2-0
180513
Kampfakta
26 23-06-18
Kl. 15:00
BF Sydhavnen Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Serie 1, pulje 2. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: Antallet af hold, der rykker ned i Serie 3, pulje 7 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.