Serie 1, P2 18/19

CBS Sport

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543170
Kampfakta
1 Ti 21-08-18
Kl. 18:15
Jægersborg Bk. CBS Sport Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-1
543179
Kampfakta
2 To 30-08-18
Kl. 20:45
CBS Sport Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej 3-4
543337
3 01-09-18
Kl. 11:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken 2-0
543341
Kampfakta
4 To 06-09-18
Kl. 20:30
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
543352
5 09-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst 1-1
543356
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:30
KFB CBS Sport Kunstbane 1, Kløvermarken 2-2
543365
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport Vigerslev Bk. Jens Jessens Vej 1-1
543406
Kampfakta
8 To 27-09-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne CBS Sport Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-1
545352
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 10:00
CBS Sport Sunred Beach FC Frederiksberg IP, kunst 0-1
545356
10 13-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget 1-0
545682
11 21-10-18
Kl. 10:00
CBS Sport Dragør Bk. Frederiksberg IP, kunst 0-2
545895
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 15:00
CSC CBS Sport Kløvermarken 3-1
545902
Kampfakta
13 11-11-18
Kl. 10:00
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst 1-2
549338
14 31-03-19
Kl. 10:00
CBS Sport Jægersborg Bk. Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
549349
15 06-04-19
Kl. 15:00
Sundby Bk. CBS Sport Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
549353
16 14-04-19
Kl. 10:00
CBS Sport Bk. Viktoria Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
549364
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
BK Fix CBS Sport Gadelandet Resultatformidling
549401
18 Ma 22-04-19
Kl. 10:00
Østerbro IF CBS Sport Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549415
19 05-05-19
Kl. 10:00
CBS Sport KFB Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
549421
20 11-05-19
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549440
21 19-05-19
Kl. 10:00
CBS Sport FC Græsrødderne Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
549446
22 26-05-19
Kl. 11:45
Sunred Beach FC CBS Sport Kunst, Ryparken Resultatformidling
551235
23 02-06-19
Kl. 17:00
CBS Sport Bk. Hellas Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
551240
24 08-06-19
Kl. 13:00
Dragør Bk. CBS Sport Dragør Bk Resultatformidling
551558
25 16-06-19
Kl. 10:00
CBS Sport CSC Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
551657
26 22-06-19
Kl. 15:00
FC Udfordringen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned