Serie 1, P2 17/18 (2018)

CBS Sport

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169346
2 To 24-08-17
Kl. 18:30
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget 2-1
169340
1 Ti 29-08-17
Kl. 20:45
CBS Sport PI Fodbold Kunst, Jens Jessens Vej 2-5
169556
Kampfakta
4 02-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre CBS Sport Rødovre Stadion 5-2
169646
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 15:15
CSC CBS Sport Kløvermarken 3-0
169695
Kampfakta
7 On 27-09-17
Kl. 19:30
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst 4-3
169704
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. CBS Sport Valby IP, tribunen 2-1
169709
9 08-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Husum Bk. Jens Jessens Vej 2-5
169733
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 13:00
Østerbro IF CBS Sport Kunst, Fælledparken 3-1
169734
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. CBS Sport Dragør Bk 5-1
169560
Kampfakta
5 To 26-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport Sunred Beach FC Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
169752
12 29-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Nørrebro United Kunst, Genforeningspladsen 3-3
169353
3 Ti 31-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
169755
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:30
KFB CBS Sport Kunstbane 2, Kløvermarken 2-3
169763
14 To 29-03-18
Kl. 13:30
PI Fodbold CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
169805
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
CBS Sport Bk. Hellas Frederiksberg IP, kunst 1-2
169812
16 07-04-18
Kl. 13:00
BK Fix CBS Sport Kunst, Tingbjerg IP 1-2
170428
17 15-04-18
Kl. 10:00
CBS Sport BK Rødovre Frederiksberg IP, kunst 1-1
170432
18 22-04-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC CBS Sport Kunst, Ryparken 0-4
170441
Kampfakta
19 29-04-18
Kl. 10:00
CBS Sport CSC Frederiksberg IP, kunst 2-2
170448
Kampfakta
20 05-05-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen 2-0
170454
Kampfakta
21 13-05-18
Kl. 10:00
CBS Sport Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst 4-2
170474
22 Fr 18-05-18
Kl. 18:30
Husum Bk. CBS Sport Kunst, Husumparken 2-0
170477
Kampfakta
23 27-05-18
Kl. 10:00
CBS Sport Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst 4-2
170728
24 03-06-18
Kl. 10:00
CBS Sport Dragør Bk. Kunst, Jens Jessens Vej 2-0
170730
25 09-06-18
Kl. 13:00
Nørrebro United CBS Sport Kunst, Mimersparken 2-2
170742
Kampfakta
26 23-06-18
Kl. 15:00
CBS Sport KFB Frederiksberg IP, kunst 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.