Serie 1, P2 18/19

BK Fix

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543171
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken 2-2
543177
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Viktoria Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 3-1
543338
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-0
543341
Kampfakta
4 To 06-09-18
Kl. 20:30
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
543351
Kampfakta
5 08-09-18
Kl. 13:00
BK Fix KFB Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-3
543357
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen 0-0
543367
Kampfakta
8 30-09-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Fix Kunst, Ryparken 2-4
545351
Kampfakta
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
BK Fix Bk. Hellas Kunst, Tingbjerg IP 3-2
545357
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. BK Fix Dragør Bk 3-1
543364
Kampfakta
7 To 18-10-18
Kl. 18:30
BK Fix FC Græsrødderne Kunst, Tingbjerg IP 0-2
545681
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
BK Fix CSC Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-2
545896
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
545901
Kampfakta
13 10-11-18
Kl. 13:00
BK Fix Jægersborg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-2
549337
14 30-03-19
Kl. 13:00
BK Fix Sundby Bk. Kunst, Tingbjerg IP Resultatformidling
549350
15 06-04-19
Kl. 11:15
Bk. Viktoria BK Fix Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549357
16 13-04-19
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549364
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
BK Fix CBS Sport Gadelandet Resultatformidling
549384
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
KFB BK Fix Kløvermarken Resultatformidling
549414
19 Fr 03-05-19
Kl. 18:30
BK Fix Vigerslev Bk. Gadelandet Resultatformidling
549423
20 To 09-05-19
Kl. 20:10
FC Græsrødderne BK Fix Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
549439
21 Fr 17-05-19
Kl. 18:30
BK Fix Sunred Beach FC Gadelandet Resultatformidling
549450
22 25-05-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget Resultatformidling
551234
23 01-06-19
Kl. 13:00
BK Fix Dragør Bk. Gadelandet Resultatformidling
551241
24 08-06-19
Kl. 15:00
CSC BK Fix Kløvermarken Resultatformidling
551557
25 To 13-06-19
Kl. 19:00
BK Fix FC Udfordringen Gadelandet Resultatformidling
551658
26 22-06-19
Kl. 15:00
Jægersborg Bk. BK Fix Jægersborg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned