Serie 1, P2 17/18

Østerbro IF

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169342
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 20:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Ryparken 3-1
169349
Kampfakta
2 To 24-08-17
Kl. 18:30
CSC Østerbro IF Kløvermarken 2-0
169380
Kampfakta
3 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
KFB Østerbro IF Kløvermarken 1-4
169557
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
FC Udfordringen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169644
5 Ti 12-09-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
169693
6 16-09-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 2-0
169700
7 23-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget 2-1
169707
8 01-10-17
Kl. 11:45
Østerbro IF Husum Bk. Kunst, Fælledparken 2-2
169715
9 07-10-17
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-2
169733
10 14-10-17
Kl. 13:00
Østerbro IF CBS Sport Kunst, Fælledparken 3-1
169746
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion Kunst 3-4
169753
Kampfakta
12 28-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. Østerbro IF Dragør Bk 2-2
169760
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken 4-2
169767
14 25-03-18
Kl. 13:00
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Mimersparken 1-3
169768
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken 1-2
169814
Kampfakta
16 07-04-18
Kl. 11:15
Østerbro IF KFB Kunst, Fælledparken 3-4
169899
Kampfakta
17 14-04-18
Kl. 13:00
Østerbro IF FC Udfordringen Kunst, Fælledparken 1-2
170438
18 21-04-18
Kl. 11:00
Østerbro IF PI Fodbold Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170439
19 28-04-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Østerbro IF Valby IP, tribunen Resultatformidling
170452
20 05-05-18
Kl. 13:00
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170453
21 Fr 11-05-18
Kl. 18:30
Husum Bk. Østerbro IF Kunst, Husumparken Resultatformidling
170476
22 19-05-18
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170477
23 27-05-18
Kl. 10:00
CBS Sport Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
170729
24 02-06-18
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Rødovre Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170736
25 09-06-18
Kl. 11:15
Østerbro IF Dragør Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170737
26 23-06-18
Kl. 15:00
Sunred Beach FC Østerbro IF Kunst, Ryparken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.