Serie 1, P2 18/19

Bk. Viktoria

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543172
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Østerbro IF Kunst, Fælledparken 1-2
543177
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Viktoria Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 3-1
543337
3 01-09-18
Kl. 11:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken 2-0
543342
Kampfakta
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:15
KFB Bk. Viktoria Kløvermarken 3-4
543350
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 11:45
Bk. Viktoria Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 1-1
543358
Kampfakta
6 To 13-09-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Bk. Viktoria Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1
543363
7 22-09-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken 2-2
543402
8 29-09-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Bk. Viktoria Engdraget 0-3
545350
9 06-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Dragør Bk. Kunst, Fælledparken 4-4
545482
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:00
CSC Bk. Viktoria Kløvermarken 1-0
545680
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria FC Udfordringen Kunst, Fælledparken 1-4
545898
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Bk. Viktoria Gentofte Sportspark Opv. kunst 8-0
545900
Kampfakta
13 10-11-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 4-0
549342
14 30-03-19
Kl. 13:00
Østerbro IF Bk. Viktoria Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549350
15 06-04-19
Kl. 11:15
Bk. Viktoria BK Fix Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549353
16 14-04-19
Kl. 10:00
CBS Sport Bk. Viktoria Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
549363
17 To 18-04-19
Kl. 11:30
Bk. Viktoria KFB Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549396
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549413
19 04-05-19
Kl. 11:15
Bk. Viktoria FC Græsrødderne Kunst, Ryparken Resultatformidling
549416
20 12-05-19
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Bk. Viktoria Kunst, Ryparken Resultatformidling
549431
21 19-05-19
Kl. 13:30
Bk. Viktoria Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549451
22 25-05-19
Kl. 13:00
Dragør Bk. Bk. Viktoria Dragør Bk Resultatformidling
551233
23 01-06-19
Kl. 11:15
Bk. Viktoria CSC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
551242
24 08-06-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
551365
25 Ti 18-06-19
Kl. 19:30
Bk. Viktoria Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
551659
26 22-06-19
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Viktoria Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned