Serie 1, P2 18/19

Vigerslev Bk.

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543168
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 15:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken 2-1
543213
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
543270
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Vigerslev Bk. Gentofte Sportspark - kunst 1 5-4
543343
Kampfakta
4 To 06-09-18
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
543350
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 11:45
Bk. Viktoria Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 1-1
543357
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen 0-0
543365
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport Vigerslev Bk. Jens Jessens Vej 1-1
543405
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. KFB Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
545354
Kampfakta
9 06-10-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Østerbro IF Valby IP, tribunen 3-1
545484
Kampfakta
10 To 11-10-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Vigerslev Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-3
545890
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
545893
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget 1-6
545945
Kampfakta
13 10-11-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
549340
14 30-03-19
Kl. 11:15
Vigerslev Bk. CSC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549347
15 06-04-19
Kl. 13:00
FC Udfordringen Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549355
16 13-04-19
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Jægersborg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549362
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
549396
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549414
19 Fr 03-05-19
Kl. 18:30
BK Fix Vigerslev Bk. Gadelandet Resultatformidling
549421
20 11-05-19
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549441
21 18-05-19
Kl. 13:00
KFB Vigerslev Bk. Kløvermarken Resultatformidling
549455
22 25-05-19
Kl. 13:00
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
551237
23 01-06-19
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
551238
24 08-06-19
Kl. 11:15
Sunred Beach FC Vigerslev Bk. Kunst, Ryparken Resultatformidling
551560
25 To 13-06-19
Kl. 19:45
Vigerslev Bk. Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
551653
26 22-06-19
Kl. 15:00
Dragør Bk. Vigerslev Bk. Dragør Bk Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned