Serie 1, P2 17/18 (2018)

PI Fodbold

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169379
3 To 24-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United PI Fodbold Kunst, Ryparken 1-1
169345
Kampfakta
2 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
PI Fodbold Dragør Bk. Valby IP, tribunen 1-3
169340
1 Ti 29-08-17
Kl. 20:45
CBS Sport PI Fodbold Kunst, Jens Jessens Vej 2-5
169553
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
PI Fodbold KFB Valby IP, tribunen 1-4
169644
Kampfakta
5 Ti 12-09-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
169648
6 16-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169699
7 To 28-09-17
Kl. 18:15
PI Fodbold BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
169706
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre PI Fodbold Rødovre Stadion 0-3
169713
Kampfakta
9 To 05-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169717
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 15:00
CSC PI Fodbold Kløvermarken 2-1
169743
Kampfakta
11 To 26-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
169750
12 Ma 30-10-17
Kl. 20:00
Vigerslev Bk. PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169756
Kampfakta
13 To 02-11-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 4-3
169763
14 To 29-03-18
Kl. 13:30
PI Fodbold CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
169806
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Dragør Bk. PI Fodbold Kunst, Dragør Bk. 1-4
169810
16 To 05-04-18
Kl. 19:30
PI Fodbold Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen 3-0
170431
Kampfakta
17 14-04-18
Kl. 13:00
KFB PI Fodbold Kløvermarken 2-1
170438
Kampfakta
18 21-04-18
Kl. 11:00
Østerbro IF PI Fodbold Kunst, Fælledparken 3-2
170445
19 To 26-04-18
Kl. 19:15
PI Fodbold Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
170450
20 05-05-18
Kl. 13:00
BK Fix PI Fodbold Gadelandet 1-4
170458
21 To 10-05-18
Kl. 13:30
PI Fodbold BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
170460
Kampfakta
22 19-05-18
Kl. 11:15
Sunred Beach FC PI Fodbold Kunst, Ryparken 1-3
170481
Kampfakta
23 To 24-05-18
Kl. 19:30
PI Fodbold CSC Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
170486
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
170732
Kampfakta
25 To 07-06-18
Kl. 18:45
PI Fodbold Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 7-0
170741
26 23-06-18
Kl. 15:00
Husum Bk. PI Fodbold Kunst, Husumparken 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.