Serie 1, P2 18/19

Bk. Hellas

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543166
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Sunred Beach FC Engdraget 1-0
543243
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken 0-1
543244
3 01-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Bk. Hellas Dragør Bk 3-0
543340
Kampfakta
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:15
Bk. Hellas CSC Engdraget 3-1
543347
Kampfakta
5 Ti 11-09-18
Kl. 20:30
FC Udfordringen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 6-0
543354
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Jægersborg Bk. Engdraget 2-5
543362
Kampfakta
7 22-09-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hellas Sundby/Kløvermarken 2-2
543402
8 29-09-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Bk. Viktoria Engdraget 0-3
545351
Kampfakta
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
BK Fix Bk. Hellas Kunst, Tingbjerg IP 3-2
545356
10 13-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget 1-0
545889
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
KFB Bk. Hellas Kløvermarken 3-2
545893
Kampfakta
12 27-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget 1-6
548948
Kampfakta
13 To 01-11-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Bk. Hellas Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-0
549336
14 31-03-19
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Bk. Hellas Kunst, Ryparken Resultatformidling
549343
15 06-04-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget Resultatformidling
549352
16 13-04-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas Dragør Bk. Engdraget Resultatformidling
549359
17 To 18-04-19
Kl. 11:45
CSC Bk. Hellas Kløvermarken Resultatformidling
549366
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
Bk. Hellas FC Udfordringen Engdraget Resultatformidling
549411
19 04-05-19
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Bk. Hellas Jægersborg Resultatformidling
549417
20 11-05-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas Sundby Bk. Engdraget Resultatformidling
549431
21 19-05-19
Kl. 13:30
Bk. Viktoria Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
549450
22 25-05-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget Resultatformidling
551235
23 02-06-19
Kl. 17:00
CBS Sport Bk. Hellas Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
551239
24 08-06-19
Kl. 13:00
Bk. Hellas KFB Engdraget Resultatformidling
551560
25 To 13-06-19
Kl. 19:45
Vigerslev Bk. Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
551652
26 22-06-19
Kl. 15:00
Bk. Hellas FC Græsrødderne Engdraget Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned