Old Boys Øst (2016)

Fremad Valby

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
962288
1 Ma 04-04-16
Kl. 19:45
KB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst 1-1
962289
2 On 13-04-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Køge BK Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
962298
3 Ti 19-04-16
Kl. 19:00
Frem Fremad Valby Frem, Valby IP 1-2
962301
4 On 27-04-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Brøndbyernes IF Valby IP, tribunen 0-2!
962309
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
BSF Fremad Valby Ballerup Idrætspark UHT!
962313
6 On 11-05-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Lyngby BK Valby IP, tribunen 0-0
962324
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Fremad Valby Greve Idræts Center 5-4
962325
8 On 25-05-16
Kl. 19:30
Fremad Valby AB Valby IP, tribunen 3-4
962331
Kampfakta
9 On 01-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Bk. Jyden Valby IP, tribunen 3-1
962362
10 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
Oversidder Fremad Valby
962363
11 On 15-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby GVI/Jægersborg Valby IP, tribunen 1-1!
962369
12 On 22-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby KB Valby IP, tribunen 2-2
962380
13 On 10-08-16
Kl. 19:00
Køge BK Fremad Valby Køge Stadion 4-1
962382
14 On 17-08-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Frem Valby IP, tribunen 2-3
962388
15 On 24-08-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Fremad Valby Brøndby Stadion HHT!
962394
16 On 31-08-16
Kl. 19:00
Fremad Valby BSF Valby IP, tribunen 1-8
962404
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Fremad Valby Lyngby Stadion 4-2
962406
18 On 14-09-16
Kl. 20:00
Fremad Valby Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
962413
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:00
AB Fremad Valby Akademisk Boldklub 2-0
962422
20 On 28-09-16
Kl. 20:45
Bk. Jyden Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 5-2
962424
21 On 05-10-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
962430
22 15-10-16
Kl. 11:15
GVI/Jægersborg Fremad Valby Gentofte Sportspark - kunst 1 HHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. Reglerne for flytning af kampe er ellers uændret.

Oprykning: Ingen, men det bedst placerede hold fra hhv. DBU Sjælland og DBU København repræsenterer unionerne ved DM uanset placering i Øst-rækken.

Nedrykning: Nr. 9, 10, 11 (og 12) rykker ned.

Det Fælles Indrangeringsudvalg har besluttet, at rækken fra 2017 kun skal bestå af 10 hold.
Dermed håber udvalget, at diverse afbud/udeblivelser formindskes samt at pokalturneringen i 2017 nemmere vil kunne blive fastlagt uden at ramme sammen med turneringskampene.

Læs mere om bestemmelser for Old Boys Øst her