Serie 3, P8/11 Forår, P9

CSC 2

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
330647
1 08-04-18
Kl. 15:15
CSC 2 PI Fodbold 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 3-4
330658
2 15-04-18
Kl. 11:45
FB 7 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej 7-1
330660
3 22-04-18
Kl. 10:00
HB 4 CSC 2 Kunst, Ryparken 7-2
330666
4 28-04-18
Kl. 11:15
CSC 2 Vanløse 3 Kløvermarken 1-1
330676
Kampfakta
5 Ma 14-05-18
Kl. 20:30
B.93 6 CSC 2 Kunst, B93 10-1
330678
6 19-05-18
Kl. 11:15
CSC 2 Skjold 4 Kløvermarken Resultatformidling
330683
7 27-05-18
Kl. 15:15
Heimdal 3 CSC 2 Fælledparken Resultatformidling
330690
8 On 30-05-18
Kl. 19:00
CSC 2 Rødovre 2 Kløvermarken Resultatformidling
330699
9 09-06-18
Kl. 11:15
Oversidder CSC 2
330707
11 17-06-18
Kl. 15:30
HIK 2 CSC 2 Kunst, HIK Resultatformidling
330701
10 On 20-06-18
Kl. 19:00
CSC 2 Viktoria 3 Kløvermarken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)