Serie 4, P12 18/19

B.1960

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
552917
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
552932
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 13:00
B.1950 B.1960 Kunst, Ryparken 0-4
552944
Kampfakta
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:15
B.1960 AC Sorana Grønnemosen 4-1
552949
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 10:00
Rikken FC B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
552960
Kampfakta
6 To 13-09-18
Kl. 18:00
B.1960 NV FK Herman Grønnemosen 4-0
552966
Kampfakta
7 To 20-09-18
Kl. 20:15
Real l' Hôpital B.1960 Kunstbane 2, Kløvermarken 0-4
552974
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 13:00
B.1960 NFC Grønnemosen 4-0
552981
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 13:30
Nørrebro Bk. B.1960 Kunst, Ryparken 2-5
552988
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 13:00
B.1960 Hajduk SPuL Grønnemosen 5-1
552996
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
B.1960 Egedal Boldklub Grønnemosen 3-2
552997
Kampfakta
12 28-10-18
Kl. 11:45
F.C. Babylon B.1960 Kunst, Mimersparken 0-2
552928
Kampfakta
2 To 01-11-18
Kl. 21:00
B.1960 FC Nordhavn Kunst, Ryparken 2-0
553012
Kampfakta
13 10-11-18
Kl. 13:00
B.1960 Volvox Grønnemosen 7-0
553019
14 30-03-19
Kl. 13:00
B.1960 Uganda Danish Cranes Kunst, Tingbjerg IP Resultatformidling
553023
15 07-04-19
Kl. 10:00
FC Nordhavn B.1960 Kunst, Ryparken Resultatformidling
553063
16 13-04-19
Kl. 13:00
B.1960 B.1950 Grønnemosen Resultatformidling
553068
17 To 18-04-19
Kl. 15:15
AC Sorana B.1960 Valby IP, tribunen Resultatformidling
553077
18 Ma 22-04-19
Kl. 11:45
B.1960 Rikken FC Grønnemosen Resultatformidling
553085
19 05-05-19
Kl. 10:00
NV FK Herman B.1960 Rådvadsvej Resultatformidling
553103
20 11-05-19
Kl. 13:00
B.1960 Real l' Hôpital Grønnemosen Resultatformidling
553168
21 19-05-19
Kl. 11:45
NFC B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
553175
22 25-05-19
Kl. 13:00
B.1960 Nørrebro Bk. Grønnemosen Resultatformidling
553367
23 Fr 31-05-19
Kl. 18:00
Hajduk SPuL B.1960 Kunst, Ryparken Resultatformidling
553378
24 Ma 10-06-19
Kl. 13:30
Egedal Boldklub B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
553384
25 16-06-19
Kl. 13:30
B.1960 F.C. Babylon Grønnemosen Resultatformidling
553387
26 22-06-19
Kl. 11:15
Volvox B.1960 Lersøparken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning:
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 3 pulje 7.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 5 pulje 17 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned.