Old Boys Øst (2016)

Greve Fodbold

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
962287
1 On 06-04-16
Kl. 19:00
Køge BK Greve Fodbold Køge Stadion, Kunstgræs 3-2
962292
2 Ma 11-04-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Frem Greve Idræts Center 3-4
962295
3 To 21-04-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Greve Fodbold Brøndby Stadion 4-2!
962304
4 Ma 25-04-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold BSF Greve Idræts Center 2-4
962311
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Greve Fodbold Lyngby Stadion UHT!
962315
6 Ma 09-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold AB Greve Idræts Center 3-2
962324
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Fremad Valby Greve Idræts Center 5-4
962329
Kampfakta
8 To 26-05-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
962336
9 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Oversidder Greve Idræts Center
962337
10 Ti 07-06-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Greve Fodbold Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-2!
962367
11 Ma 13-06-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold KB Greve Idræts Center 1-3
962372
12 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Køge BK Greve Idræts Center UHT!
962379
13 Ti 09-08-16
Kl. 19:00
Frem Greve Fodbold Frem, Valby IP 1-2
962385
14 Ma 15-08-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Brøndbyernes IF Greve Idræts Center UHT!
962390
15 Ma 22-08-16
Kl. 19:00
BSF Greve Fodbold Ballerup Idrætspark 4-3
962396
16 Ma 29-08-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Lyngby BK Greve Idræts Center 1-4
962401
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:00
AB Greve Fodbold Akademisk Boldklub UHT!
962406
18 On 14-09-16
Kl. 20:00
Fremad Valby Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
962417
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:30
Greve Fodbold Bk. Jyden Greve Idræts Center Kunstgræs 2-1
962423
20 To 29-09-16
Kl. 19:00
Oversidder Greve Fodbold
962428
21 Ma 03-10-16
Kl. 19:30
Greve Fodbold GVI/Jægersborg Greve Idræts Center Kunstgræs UHT!
964219
22 15-10-16
Kl. 11:15
KB Greve Fodbold Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. Reglerne for flytning af kampe er ellers uændret.

Oprykning: Ingen, men det bedst placerede hold fra hhv. DBU Sjælland og DBU København repræsenterer unionerne ved DM uanset placering i Øst-rækken.

Nedrykning: Nr. 9, 10, 11 (og 12) rykker ned.

Det Fælles Indrangeringsudvalg har besluttet, at rækken fra 2017 kun skal bestå af 10 hold.
Dermed håber udvalget, at diverse afbud/udeblivelser formindskes samt at pokalturneringen i 2017 nemmere vil kunne blive fastlagt uden at ramme sammen med turneringskampene.

Læs mere om bestemmelser for Old Boys Øst her