Serie 1, P2 17/18

Nørrebro United

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169342
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 20:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Ryparken 3-1
169379
3 To 24-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United PI Fodbold Kunst, Ryparken 1-1
169344
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 13:30
KFB Nørrebro United Kunstbane 2, Kløvermarken 2-2
169554
4 02-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Nørrebro United Engdraget 4-1
169642
5 Fr 08-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United BK Fix Kunst, Mimersparken 0-5
169650
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion 3-0
169697
Kampfakta
7 Fr 22-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken 1-4
169702
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 15:00
CSC Nørrebro United Kløvermarken 2-1
169711
Kampfakta
9 Fr 06-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United FC Udfordringen Kunst, Mimersparken 1-2
169728
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen 3-0
169736
11 Fr 20-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Husum Bk. Kunst, Mimersparken 0-4
169752
12 29-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Nørrebro United Kunst, Genforeningspladsen 3-3
169754
13 Fr 03-11-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Dragør Bk. Kunst, Mimersparken 3-4
169767
14 To 29-03-18
Kl. 11:45
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Mimersparken Resultatformidling
169807
15 Ma 02-04-18
Kl. 11:45
Nørrebro United KFB Kunst, Mimersparken Resultatformidling
169810
16 To 05-04-18
Kl. 19:30
PI Fodbold Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170430
17 14-04-18
Kl. 13:00
Nørrebro United Bk. Hellas Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170436
18 21-04-18
Kl. 13:00
BK Fix Nørrebro United Gadelandet Resultatformidling
170443
19 28-04-18
Kl. 13:00
Nørrebro United BK Rødovre Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170446
20 06-05-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Nørrebro United Kunst, Ryparken Resultatformidling
170456
21 12-05-18
Kl. 13:00
Nørrebro United CSC Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170462
22 19-05-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170479
23 26-05-18
Kl. 13:00
Nørrebro United Vigerslev Bk. Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170727
24 Fr 01-06-18
Kl. 18:30
Husum Bk. Nørrebro United Kunst, Husumparken Resultatformidling
170730
25 09-06-18
Kl. 13:00
Nørrebro United CBS Sport Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170743
26 23-06-18
Kl. 15:00
Dragør Bk. Nørrebro United Dragør Bk Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.