DBU Pokalen 2018

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
854680
Kampfakta
1 On 11-04-18
Kl. 17:45
ØKF FC Græsrødderne Kløvermarken 2-3
854674
Kampfakta
1 To 12-04-18
Kl. 19:30
SSB Valby Bk. Kunst, Bavnehøj IA 2-0
854668
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
FC ESPM Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 0-7
854684
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
FC Bold og Lajs Rikken FC Kløvermarken HHT!
854667
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
KFB Bk. Skjold Kløvermarken 2-1
854671
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
CSC HB Kløvermarken 3-0
854672
Kampfakta
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
Sønderbro Fight FC Udfordringen Kløvermarken 5-4
854675
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
Amalie Deportivo Montecristo Kløvermarken 4-1
854682
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
AC Iben FC Nyhavn Valby IP, Gl. Afdeling 1-3
854686
1 Ti 17-04-18
Kl. 18:00
Uganda Danish Cranes Bk. Vestia Valby IP, Gl. Afdeling 5-3
854666
1 Ti 17-04-18
Kl. 19:00
Husum Bk. KFUM Kunst, Husumparken 2-1
854679
1 Ti 17-04-18
Kl. 19:30
B.1950 Nørrebro FF Kunst, Ryparken 0-2
854689
Kampfakta
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Zahle Zebras Østerbro IF Valby IP, Gl. Afdeling HMH
854669
Kampfakta
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Sundby Bk. FB Sundby/Kløvermarken 3-2
854688
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Volvox FK Prespa Lersøparken 0-7
854662
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
NV FK Herman BK Fix Rådvadsvej HHT!
854663
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Arctos FC Randoms Kløvermarken 2-4
854670
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Sundby KFUM BK Rødovre Kløvermarken UHT!
854687
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Bk. Hekla FK6K Kløvermarken 0-5
854673
1 On 18-04-18
Kl. 18:30
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst 0-7
854676
1 On 18-04-18
Kl. 19:00
F.C. Babylon IF Føroyar Kunst, Mimersparken 1-10
854681
1 On 18-04-18
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Bk. Olympia 1921 Kunst, Ryparken 1-2
854677
Kampfakta
1 To 19-04-18
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
854685
1 To 19-04-18
Kl. 18:00
Oversidder AC Sorana
854683
Kampfakta
1 To 19-04-18
Kl. 18:00
Bk. Pioneren Bk. Sommersol Vigerslevparken 10-2
854678
1 To 19-04-18
Kl. 18:00
CIK Sunred Beach FC Kløvermarken 0-3
854665
Kampfakta
1 To 19-04-18
Kl. 18:00
Bk. Hellas FC Siv Engdraget 7-6
854664
Kampfakta
1 To 19-04-18
Kl. 20:00
PI Fodbold Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen 0-8
164299
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
B.1960 CSC Grønnemosen Resultatformidling
163683
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
SSB KFB Kunst, Bavnehøj IA Resultatformidling
163689
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Husum Bk. Østerbro IF Kunst, Husumparken Resultatformidling
163700
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Rikken FC FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
163701
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Nøddealliancen Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
164159
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Bk. Heimdal FK Prespa Kunst, Fælledparken Resultatformidling
164398
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Bk. Viktoria Union Kunst, Fælledparken Resultatformidling
164400
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
BF Sydhavnen Sønderbro Fight Frem, Valby IP Resultatformidling
163692
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
FC Græsrødderne Sundby Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
164206
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Amager FF Bk. Hellas John Tranums Alle Resultatformidling
163688
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Amalie Nørrebro United Kløvermarken Resultatformidling
163690
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Sundby KFUM FK6K Kløvermarken Resultatformidling
163694
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
FC Nyhavn Tårnby FF Kløvermarken Resultatformidling
164188
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Real l' Hôpital IF Føroyar Kløvermarken Resultatformidling
164392
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
SC Amager Bk. Pioneren Kløvermarken Resultatformidling
163741
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Bispebjerg Bk. Copenhagen Calcio Lersøparken Resultatformidling
163687
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Bk. Olympia 1921 Sunred Beach FC Sundby Idrætspark Resultatformidling
163691
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Nørrebro FF FC Randoms Kunst, Ryparken Resultatformidling
163702
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Argon FK FC Culpa Kunst, Ryparken Resultatformidling
164391
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Nørrebro Bk. Bk. Stefan Kunst, Ryparken Resultatformidling
164202
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
FC Nanoq BK Fix Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
164402
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Egedal Boldklub Olympiakos København Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
164425
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
Uganda Danish Cranes CBS Sport Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
164207
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
NFC FC Ludo Valby IP, tribunen Resultatformidling
164399
2 On 02-05-18
Kl. 22:00
AC Sorana Jægersborg Bk. Valby IP, tribunen Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde - 16. - 19. april 2018 (uge 16)
2. runde 
- 30. april - 3. maj 2018 (uge 18)
3. runde 
- 14. - 17. maj 2018 (uge 20)
4. runde 
- 4. - 7. juni 2018 (uge 23)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende. 

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Bemærk, at der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

DBU København skal aflevere 8 hold til DBUs landsdækkende pokalturnering.