Kvinde LP 2017/18 - Øst (2017)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
273937
1 Ma 24-04-17
Kl. 18:30
KFUM (KS) Taastrup FC (SS) Emdrupparken 4-6
273939
1 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
PI Fodbold (2) Bella1973 (1) Valby IP, tribunen 0-4
273940
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Lejerbo BK (2) Herstedøster IC (SS) Gungehusskolen HHT !
273938
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Fårevejle BK (SS) Kalundborg GB (SS) Faarevejle Stadion UHT !
273945
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
KFB (1) Fix (KS) Kløvermarken HHT !
273946
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Føroyar (1) Heimdal (KS) Kløvermarken 4-5
273928
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Melby-Liseleje IF (1) Helsinge Stadion 3-4
273929
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
FC Hornsherred (1) Stenhus IK (SS) Skibby Stadion 1-7
273930
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
HSV (Hillerød Syd-Vest) (1) Fredensborg BI (SS) Brødeskov Stadion HHT !
273931
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Næstved I.F. (1) NFC/VIF (SS) Næstved Stadion 3-7
273932
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
PSV Sydsjælland (2) Team Østsjælland Solrød (1) Køng Idrætsplads 1-3
273933
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
DMI (2) ØUB/RBK (1) DMI´s anlæg 0-10
273934
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
GVI (1) Bagsværd BK (1) GVI. Nymosen 1-5
273935
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
AC Iben (2) Fremad Valby (1) Valby IP, tribunen 1-7
273936
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
HB Køge pigefodbold (1) Rønnede IF (1) Borup Stadion 2-4
273942
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Fremad Amager (2) Tårnby FF (KS) Sundby Idrætspark 0-9
273943
1 On 26-04-17
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub (SS) Skjold (KS) Lyngby Stadion 3-2
273944
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 19:30
Farum BK (SS) Ølstykke FC (SS) Right to Dream Park 6-4
273941
1 On 26-04-17
Kl. 20:15
VLI (1) CBS Sport (KS) Kunst, Jens Jessens Vej HHT !
Runde 2
654246
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
ØUB/RBK (1) Roskilde Pigefodbold (Øst) Øster Ulslev stadion 0-8
654257
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (1) NFC/VIF (SS) Melby Stadion 2-4
654258
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Heimdal (KS) IF Skjold Birkerød (Øst) Fælledparken 0-5
654248
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
B 73 Slagelse (Øst) BK Rødovre (Øst) Stadion Vest 2-1
654249
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Team Østsjælland Solrød (1) Bagsværd BK (1) Solrød Idrætscenter UHT !
654250
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Fix (KS) Lyngby Boldklub (SS) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 5-1
654251
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Bella1973 (1) Fredensborg BI (SS) Elverroad 2-1
654252
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) Stenhus IK (SS) Valby IP, tribunen 5-4
654253
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Fårevejle BK (SS) Allerød Fodbold Klub (Øst) Faarevejle Stadion 3-2
654254
Kampfakta
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
Tårnby FF (KS) CBS Sport (KS) Vestamager Idrætsanlæg 3-4
654255
2 On 17-05-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst) Raklev GI (Øst) Vestamager Idrætsanlæg UHT !
654247
2 On 17-05-17
Kl. 19:00
Rønnede IF (1) Herstedøster IC (SS) Rønnedehallen 3-4
654256
2 To 08-06-17
Kl. 18:30
Taastrup FC (SS) Farum BK (SS) NyBolig Park HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde 26.4.17 - oversiddere 7 tilmeldte hold fra Øst. 

Birkerød, Allerød, Raklev, Roskilde, B73 Slagelse, AB Tårnby og Rødovre.

2. runde 17.5.17 - holdene fra Øst indtræder.

De 13 vindere fra runde 2 overføres til DBUs 1. runde.

Der spilles med fri udskiftning og 10 minutters udvisninger. Ved uafgjort efter ordinær spilletid afvikles der straffesparkskonkurrence efter gældende reglement.