DBU Pokalen 2016 (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
235778
1 13-04-16
Kl. 18:00
Street Society Bk. Hellas Kløvermarken HHT!
235776
1 25-04-16
Kl. 18:30
Bk. Kurd Bk. Viktoria Valby IP, tribunen 2-7
235564
Kampfakta
1 26-04-16
Kl. 18:30
Vigerslev Bk. FK Prespa Valby IP, tribunen 3-4
235565
Kampfakta
1 26-04-16
Kl. 18:30
S.G.I.B Sunred Beach Kløvermarken 0-9
235566
1 26-04-16
Kl. 18:30
FCA92 Sundby Bk. Sundby/Kløvermarken 0-9
235558
1 26-04-16
Kl. 18:30
B.1960 FC Culpa Valby IP, Gl. Afdeling 5-2
235557
1 26-04-16
Kl. 19:00
Husum Bk. Dragør Bk. Kunst, Husumparken 4-3
235777
1 26-04-16
Kl. 20:00
Bk. Vestia Sønderbro Fight Kunst, Bavnehøj IA 3-5
235941
1 27-04-16
Kl. 18:30
Volvox Bk. Olympia 1921 Lersøparken 1-2
235774
1 27-04-16
Kl. 18:30
Olympiakos København Skovshoved IF Valby IP, Gl. Afdeling HHT!
235556
1 27-04-16
Kl. 18:30
NFC Hajduk SPuL Valby IP, Gl. Afdeling 4-1
235559
1 27-04-16
Kl. 18:30
FC Ludo BK Rødovre Kløvermarken 1-14
235554
1 27-04-16
Kl. 18:30
FC Nanoq Bk. Pioneren Valby IP, Gl. Afdeling 3-9
235561
1 27-04-16
Kl. 22:00
Sundby KFUM Oversidder Kløvermarken
235562
1 27-04-16
Kl. 22:00
Oversidder CSC
235563
Kampfakta
1 03-05-16
Kl. 18:30
Nøddealliancen FB Kløvermarken 1-4
235775
1 04-05-16
Kl. 18:30
Oversidder FK6K
235773
1 04-05-16
Kl. 18:30
AC Iben B.1950 Kløvermarken HHT!
235555
1 04-05-16
Kl. 18:30
SSB Nørrebro Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 6-2
235560
1 04-05-16
Kl. 18:30
NV FK Herman CIK Rådvadsvej 1-2
Runde 2
281688
2 07-05-16
Kl. 13:00
Bk. Hellas FC Udfordringen Engdraget HHT!
155920
2 09-05-16
Kl. 18:30
Copenhagen Calcio Amalie Kløvermarken 1-0
281693
2 09-05-16
Kl. 18:30
FC Nyhavn VLI Kløvermarken 1-2
281700
2 09-05-16
Kl. 18:30
Sporting Skovsnegl KFUM Kløvermarken 0-1
155905
2 09-05-16
Kl. 19:30
Bk. Heimdal Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 1-7
281690
Kampfakta
2 10-05-16
Kl. 18:00
FC Græsrødderne HB Gentofte Sportspark Opv. kunst 5-1
281692
2 10-05-16
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 Bk. Union Kløvermarken 4-5
155921
2 10-05-16
Kl. 18:30
B.1960 Valby Bk. Grønnemosen 2-1
281684
Kampfakta
2 10-05-16
Kl. 18:30
Sønderbro Fight Sunred Beach Kløvermarken 2-3
281683
Kampfakta
2 10-05-16
Kl. 19:30
Bk. Viktoria CSC Kunst, Fælledparken 1-2
281685
2 11-05-16
Kl. 18:30
Sundby KFUM SSB Kløvermarken 7-8
155907
2 11-05-16
Kl. 18:30
Arctos BK Rødovre Kløvermarken 0-9
155909
2 11-05-16
Kl. 18:30
1way FF Fremad Valby Kløvermarken 0-3
155910
Kampfakta
2 11-05-16
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Nørrebro United Vigerslevparken 4-2
155918
2 11-05-16
Kl. 18:30
Olympic Amager KIF FC Sydhavnen Kløvermarken 0-6
281687
2 11-05-16
Kl. 18:30
FK6K Bk. Stefan Kløvermarken 0-1
281694
2 11-05-16
Kl. 18:30
Real l' Hôpital Amager FF Kløvermarken 1-0
281695
2 11-05-16
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Husum Bk. Lersøparken 0-2
281698
2 11-05-16
Kl. 18:30
ØKF Tårnby FF Kløvermarken 0-6
281696
Kampfakta
2 11-05-16
Kl. 19:00
Sydsiden IF FB Valby IP, tribunen 2-3
281691
2 11-05-16
Kl. 19:00
Dinamo Hafnia Østerbro IF Valby IP, Gl. Afdeling HHT!
281686
Kampfakta
2 11-05-16
Kl. 19:00
NFC Skovshoved IF Valby IP, tribunen 1-8
281689
Kampfakta
2 11-05-16
Kl. 19:00
Zahle Zebras F.C. Babylon Valby IP, Gl. Afdeling 1-7
155908
2 11-05-16
Kl. 22:00
Upload 18 IF Føroyar Valby IP, tribunen HHT!
281699
2 11-05-16
Kl. 22:00
Oversidder CIK
281701
2 11-05-16
Kl. 22:00
DJA FFV Kløvermarken HHT!
155906
2 12-05-16
Kl. 18:00
FC Randoms PI Fodbold Valby IP, tribunen 1-2
281697
2 12-05-16
Kl. 18:30
BK Fix FK Prespa Gadelandet 1-8
155922
2 12-05-16
Kl. 19:30
B.1950 Bk. Hekla Kunst, Ryparken 1-4
155919
2 12-05-16
Kl. 20:45
CBS Sport KFB Kunst, Jens Jessens Vej 6-5
Runde 3
341071
3 24-05-16
Kl. 18:30
CIK CBS Sport Kløvermarken 3-2
341075
3 24-05-16
Kl. 18:30
FC Udfordringen Husum Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 3-1
341076
Kampfakta
3 24-05-16
Kl. 18:30
IF Føroyar Bk. Skjold Kløvermarken 2-0
341078
3 24-05-16
Kl. 18:30
PI Fodbold CSC Valby IP, tribunen 2-3
341087
3 24-05-16
Kl. 18:30
Sundby Bk. Kastrup Bk Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-2
341184
3 24-05-16
Kl. 19:00
SSB Bk. Stefan Kunst, Bavnehøj IA 2-1
341080
3 24-05-16
Kl. 19:30
FK Prespa FA 2000 Kunst, Ryparken 10-9
341081
3 25-05-16
Kl. 18:30
Real l' Hôpital F.C. Babylon Kløvermarken 2-3
341079
3 25-05-16
Kl. 18:30
Copenhagen Calcio VLI Kløvermarken 1-3
341083
Kampfakta
3 25-05-16
Kl. 18:30
FC Græsrødderne BK Rødovre Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-0
341086
Kampfakta
3 25-05-16
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Jægersborg Bk. Vigerslevparken 1-2
341072
3 25-05-16
Kl. 18:30
B.1960 Østerbro IF Grønnemosen 7-6
341074
Kampfakta
3 25-05-16
Kl. 19:00
Skovshoved IF Bk. Union Skovshoved I P 2-0
341077
Kampfakta
3 25-05-16
Kl. 19:30
Sunred Beach Fremad Valby Kunst, Ryparken 1-2
341084
3 31-05-16
Kl. 18:30
FC Sydhavnen GVI Valby IP, Gl. Afdeling 0-3
341085
3 01-06-16
Kl. 18:30
FFV Bk. Hekla Valby IP, tribunen 1-2
341082
Kampfakta
3 01-06-16
Kl. 18:30
KFUM Vanløse IF Emdrupparken 0-2
341073
3 01-06-16
Kl. 18:30
Tårnby FF FB Vestamager Idrætsanlæg 3-0
Runde 4
368657
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 18:30
FC Udfordringen Jægersborg Bk. Valby IP, tribunen 2-4
368658
Kampfakta
4 07-06-16
Kl. 19:00
B.1960 Vanløse IF Grønnemosen 1-4
368652
4 07-06-16
Kl. 19:00
IF Føroyar Kastrup Bk Kløvermarken UMH
368653
4 07-06-16
Kl. 19:00
CIK Fremad Valby Kløvermarken 0-1
368655
4 07-06-16
Kl. 19:30
FK Prespa GVI Kunst, Ryparken 1-4
368660
4 08-06-16
Kl. 19:00
F.C. Babylon Skovshoved IF Kunst, Mimersparken 0-10
368654
Kampfakta
4 09-06-16
Kl. 20:00
SSB CSC Kunst, Bavnehøj IA 0-7
368656
Kampfakta
4 14-06-16
Kl. 19:30
FC Græsrødderne Bk. Hekla Gentofte Sportspark Opv. kunst 5-1
368659
4 15-06-16
Kl. 18:30
VLI Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst 1-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde - 25 - 28. april 2016
2. runde - 9 - 12. maj 2016 
3. runde - 23. - 26 maj 2016 
4. runde - 6. - 9. juni 2016

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende. 

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Bemærk, at der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

DBU København skal aflevere 9 hold til DBUs landsdækkende pokalturnering.