DBU Pokalen 2014 (2014)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
398766
Kampfakta
1 22-04-14
Kl. 18:00
Copenhagen Zebras CBS Sport Kløvermarken 1-5
398774
1 22-04-14
Kl. 18:00
Amalie Sundby Bk. Kløvermarken 2-1
398778
1 22-04-14
Kl. 18:00
EKJ Polyt Bk. Olympia 1921 Kløvermarken HHT!
398769
1 22-04-14
Kl. 18:00
Metropol IF TKC Kløvermarken 3-0
398780
1 22-04-14
Kl. 19:00
Bk. Viktoria Kastrup Kunst, Fælledparken 1-3
398767
1 23-04-14
Kl. 18:00
FC Nyhavn Hellerup S.V Kløvermarken 4-5
398779
1 23-04-14
Kl. 18:00
CIK BK Rødovre Kløvermarken 3-4
398783
1 23-04-14
Kl. 18:00
Nørrebronx Dynamo F. 05 Kløvermarken UHT!
398784
1 23-04-14
Kl. 18:00
AC Iben DASAC Kløvermarken 2-5
398770
1 23-04-14
Kl. 18:00
Olympic Amager KIF Østerbro IF Kløvermarken 0-10
398773
Kampfakta
1 23-04-14
Kl. 18:00
Sundby KFUM AIK Frederiksholm Kløvermarken 2-0
398765
1 23-04-14
Kl. 18:00
NV FK Herman Firkantens Bk. Rådvadsvej 3-1
398781
Kampfakta
1 23-04-14
Kl. 18:00
Bk. Stefan Fk. Prespa Rådvadsvej 1-4
398775
1 23-04-14
Kl. 18:00
Real l' Hôpital Olympiakos København Valby IP, tribunen 0-1
398782
1 23-04-14
Kl. 18:00
Kanariefuglene FC Nørrebro Bk. Valby IP, tribunen 1-7
398772
Kampfakta
1 23-04-14
Kl. 18:00
Tårnby FF Dragør Bk. Vestamager Idrætsanlæg 2-1
398768
Kampfakta
1 23-04-14
Kl. 18:00
Bk. Pioneren Sunred Beach Vigerslevparken 3-0
398771
1 23-04-14
Kl. 18:00
VLI FB Frederiksberg IP, kunst 0-2
398776
1 24-04-14
Kl. 18:00
Deportivo Cobayas FC Culpa Kløvermarken 0-3
398785
1 24-04-14
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Sydhavnen Valby IP, tribunen 1-4
398787
1 24-04-14
Kl. 18:00
F.C. Babylon Sydsiden IF Valby IP, tribunen 2-4
398786
1 24-04-14
Kl. 18:00
B.1960 KFB Grønnemosen 2-0
398777
1 30-04-14
Kl. 18:15
Bk. Hekla BK Fix Hekla Park 2-4
Runde 2
407790
2 05-05-14
Kl. 18:00
BK Sjoller Olympiakos København Valby IP, tribunen 0-3
407779
2 05-05-14
Kl. 18:00
Sydsiden IF Vigerslev Bk. Valby IP, tribunen HHT!
407795
2 06-05-14
Kl. 18:00
Nørrebronx Kastrup Kløvermarken 0-5
407792
2 06-05-14
Kl. 18:00
FC Culpa Metropol IF Valby IP, tribunen 5-0
407782
2 06-05-14
Kl. 18:00
KFUM Fremad Valby Emdrupparken 2-4
407794
2 06-05-14
Kl. 18:00
B.1960 Amalie Grønnemosen 5-4
407775
2 06-05-14
Kl. 19:30
HB Hajduk SPuL Kunst, Fælledparken 7-0
407788
Kampfakta
2 06-05-14
Kl. 19:30
B.1950 Østerbro IF Kunst, Ryparken 2-4
407785
2 07-05-14
Kl. 18:00
NV FK Herman Skjold Rådvadsvej 1-3
407780
2 07-05-14
Kl. 18:00
FC Nanoq Bk. Hellas Valby IP, tribunen 0-16
407772
Livescore
2 07-05-14
Kl. 18:00
FC Sydhavnen Bk. Vestia Valby IP, tribunen 11-12
407774
2 07-05-14
Kl. 18:00
NFC IF Føroyar Valby IP, tribunen 0-11
407770
2 07-05-14
Kl. 18:00
FC Udfordringen Nørrebro United Valby IP, tribunen 3-5
407781
2 07-05-14
Kl. 18:00
BK Fix BK Rødovre Gadelandet 3-5
407784
Kampfakta
2 07-05-14
Kl. 18:00
Hellerup S.V 1way FF Gentofte Sportspark 3-1
407787
2 07-05-14
Kl. 18:00
Amager FF Bk. Pioneren John Tranums Alle 3-1
407768
2 07-05-14
Kl. 18:00
DJA FC Randoms Kløvermarken HHT!
407777
Kampfakta
2 07-05-14
Kl. 18:00
Bispebjerg Bk. Tårnby FF Lersøparken 2-4
407783
2 07-05-14
Kl. 18:00
Bk. Volvox AC Iben Lersøparken 2-1
407769
Kampfakta
2 07-05-14
Kl. 18:00
IBP United Sønderbro Fight Kløvermarken 0-5
407771
2 07-05-14
Kl. 18:00
ØKF Olympia ÅK Kløvermarken 3-1
407778
2 07-05-14
Kl. 18:00
Søde Stjerne Husum Bk. Kløvermarken 0-10
407789
2 07-05-14
Kl. 18:00
FK6K Skovshoved Kløvermarken 0-2
407793
Kampfakta
2 07-05-14
Kl. 18:00
Sundby KFUM Bk. Olympia 1921 Kløvermarken 0-1
407796
Livescore
2 07-05-14
Kl. 18:30
FB CBS Sport Frederiksberg IP, kunst 6-5
407773
2 07-05-14
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. CSC Kunst, Ryparken 3-4
407791
2 08-05-14
Kl. 18:00
Valby Bk. Heimdal Værkstedvej 3-4
407786
2 08-05-14
Kl. 18:00
Bk. Union Fk. Prespa Kunst, Genforeningspladsen 3-4
407776
Livescore
2 08-05-14
Kl. 20:00
SSB FFV Kunst, Bavnehøj IA 5-2
Runde 3
589430
3 20-05-14
Kl. 18:30
Fremad Valby HB Valby IP, Opvisningsbanen 3-2
565470
3 20-05-14
Kl. 18:30
IF Føroyar FB Kløvermarken 1-2
598633
3 27-05-14
Kl. 18:00
Østerbro IF Skovshoved Fælledparken 1-2
603511
3 27-05-14
Kl. 18:30
Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken 2-1
589429
3 27-05-14
Kl. 18:30
Sønderbro Fight CSC Kløvermarken 0-5
589432
3 27-05-14
Kl. 18:30
Bk. Volvox Bk. Olympia 1921 Lersøparken 1-3
579772
Kampfakta
3 27-05-14
Kl. 19:00
Tårnby FF Nørrebro United Vestamager Idrætsanlæg 1-5
582833
3 27-05-14
Kl. 19:30
Skjold Kastrup Kunst, Ryparken 6-7
589431
3 28-05-14
Kl. 18:00
ØKF BK Rødovre Kløvermarken HHT!
579193
Kampfakta
3 28-05-14
Kl. 18:00
Heimdal Bk. Hellas Fælledparken 0-2
153078
Kampfakta
3 28-05-14
Kl. 18:30
Amager FF FA 2000 John Tranums Alle 1-9
579194
Kampfakta
3 29-05-14
Kl. 18:00
SSB Bk. Vestia Kunst, Bavnehøj IA 6-5
153079
Kampfakta
3 29-05-14
Kl. 18:00
Fk. Prespa AB Tårnby Kunst, Ryparken 3-4
598630
3 03-06-14
Kl. 18:30
FC Randoms B.1960 Valby IP, Opvisningsbanen 3-2
604286
3 03-06-14
Kl. 18:30
Hellerup S.V FC Culpa Gentofte Sportspark 17-16
153081
3 04-06-14
Kl. 18:30
Olympiakos København Jægersborg Bk. Valby IP, tribunen 1-4
Runde 4
689294
4 17-06-14
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Nørrebro United Jægersborg 7-1
689293
4 17-06-14
Kl. 19:00
Husum Bk. AB Tårnby Husumparken 0-4
689295
4 17-06-14
Kl. 19:00
Bk. Hellas Kastrup Engdraget 2-1
689300
4 17-06-14
Kl. 19:00
Bk. Olympia 1921 FB Kløvermarken 2-5
689299
4 18-06-14
Kl. 19:00
Hellerup S.V Skovshoved Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-4
689297
4 18-06-14
Kl. 19:00
CSC BK Rødovre Kløvermarken 1-2
689296
Kampfakta
4 19-06-14
Kl. 19:30
SSB FC Randoms Kunst, Bavnehøj IA 3-6
689298
Kampfakta
4 21-06-14
Kl. 15:00
Fremad Valby FA 2000 Valby IP, tribunen 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Opdateret 19. juni 2014:
Pokalopgøret Fremad Valby - FA 2000 afvikles lørdag den 21. juni 2014, kl. 15:00, da Fremad Valby onsdag den 18. juni 2014 vandt sin kvalkamp mod Herlufsholm med 2 - 1

Opdateret 27. maj 2014:
Klubberne bedes bemærke, at der skal anvendes elektronisk holdkort.

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde - 22. - 24. april
2. runde - 5. - 8. maj
3. runde - 26. - 28. maj
4. runde - 16. - 19. juni 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

DBU København skal aflevere 8 hold til DBUs  landsdækkende pokalturnering.