Herre-pokal (2008)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
661972
1 Ma 28-04-08
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Exercitus F.C Fælledparken 3-2
661973
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Bk. Amalie Sporting Class Kløvermarken 5-3
661974
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Bk. Rødovre Bk. Hattrick 04 Rødovre Stadion. Opvisn. UHT!
661968
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
FC Culpa Bk. Union Valby IP, tribunen 1-6
661969
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Valby Bk. Bk. Fix Værkstedvej 1-4
661970
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
FA 2000 KFUM Frederiksberg IP, kunst 2-1
661971
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Sundby KFUM Bk. Hekla Kløvermarken 3-4
661966
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Bispebjerg Bk. GVI Lersøparken 0-6
661976
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. Husum Bk. Valby IP, tribunen 0-3
661979
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Bk. Viktoria Copenhagen Zebras Fælledparken 7-0
661980
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
B.1960 Bk. Stefan Grønnemosen 4-2
661981
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
ØKF HB Kunstbane 1, Kløvermarken 1-2
661982
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
Sønderbro Fight CSC Kløvermarken 0-2
661984
1 Ti 29-04-08
Kl. 18:00
AIK Frederiksholm Bk. Fremad Valby Valby IP, tribunen 1-4
661985
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
Nørrebro Fodboldklub Dynamo F. 05 Kløvermarken 9-8
661983
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
Bk. Volvox AC Frederiksberg Lersøparken UHT!
661977
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
VLI Skovshoved IF Jens Jessens Vej 3-1
661978
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
Bk. Vestia KFB Bavnehøj Idrætsanlæg 3-2
661967
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
Sundby Bk. Sunred Beach Sundby/Kløvermarken 11-1
661975
1 On 30-04-08
Kl. 18:00
Bk. Hellas 1way Inc. Engdraget 6-2
898409
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
B.1960 Bk. Hellas Grønnemosen 1-0
898410
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
Bk. Amalie Bk. Rødovre Kløvermarken 0-2
898412
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
FA 2000 Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst 4-1
898414
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
Bk. Hekla Bk. Prespa Hekla Park 0-1
898416
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
HB Nørrebro Fodboldklub Fælledparken 4-0
898423
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
Bk. Fremad Valby Østerbro IF Valby IP, tribunen 2-4
898420
2 Ti 13-05-08
Kl. 18:30
Sundby Bk. DASAC Sundby/Kløvermarken UHT!
898422
2 On 14-05-08
Kl. 18:30
VLI FB Jens Jessens Vej 1-2
898424
2 On 14-05-08
Kl. 18:30
Bk. Union Kastrup Bk. Kunst, Genforeningspladsen 3-0
898417
2 On 14-05-08
Kl. 18:30
CSC Dragør Bk. Kløvermarken 3-0
898418
2 On 14-05-08
Kl. 18:30
Amager FF GVI John Tranums Alle 1-3
898419
2 To 15-05-08
Kl. 18:30
Bk. Heimdal CIK Fælledparken 3-1
898415
2 To 15-05-08
Kl. 18:30
Club Wowern Bk. Fix Kløvermarken 1-4
898413
2 To 15-05-08
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Bk. Viktoria Vigerslevparken 1-2
898421
2 To 15-05-08
Kl. 18:30
Husum Bk. Jægersborg Bk. Husumparken 7-8
898411
2 Ti 20-05-08
Kl. 19:00
Bk. Vestia Bk. Volvox Bavnehøj Idrætsanlæg 4-1
919025
3 Ti 03-06-08
Kl. 18:30
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken 0-2
919026
3 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
CSC Bk. Viktoria Kløvermarken 1-2
919024
3 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
FA 2000 Bk. Rødovre Jens Jessens Vej 1-3
919029
3 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Bk. Heimdal Bk. Fix Fælledparken 1-3
919022
3 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Bk. Union FB Kunst, Genforeningspladsen 0-2
919027
3 On 11-06-08
Kl. 19:00
Bk. Vestia B.1960 Bavnehøj Idrætsanlæg 7-8
919028
3 On 11-06-08
Kl. 19:00
HB GVI Fælledparken 0-5
919023
3 To 12-06-08
Kl. 19:00
Bk. Prespa Jægersborg Bk. Ryparken 0-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Hele pokalturneringen for herresenior kan ses på www.kbu.dbu.dk under menuen "Turneringer".

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
2. runde – Uge 20 - 13. – 15. maj.
3. runde – Uge 24 - 9. – 12. juni

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde jf. §23. Resultatet fastsættes til 0-3 jf. §18.4.

Lavest rangerede hjemmehold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".