M+40 1 7M Efterår, P1

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
125994
1 Ma 13-08-18
Kl. 19:30
Dragør 2 Sønderbro Fight Kunst, Dragør Bk. 3-6
125997
1 Ti 14-08-18
Kl. 20:30
FC Damsø FB Vanløse I P 4-4
125999
1 On 15-08-18
Kl. 19:00
Rødovre 2 Husum Bk Rødovre Stadion 1-4
125996
1 On 15-08-18
Kl. 20:00
Brønshøj Bk. CSC Tingbjerg I P 1-16
125998
1 On 15-08-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Bispebjerg Bk. Sundby Idrætspark 0-2
126000
1 18-08-18
Kl. 11:00
Amager FF 3 Heimdal Kunst, John Tranums Alle 1-5
125995
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 12:00
Nørrebro United KFUM Kunst, Nørrebroparken 2-8
126006
2 Ma 20-08-18
Kl. 18:30
KFUM Brønshøj Bk. Emdrupparken 6-0
126005
2 Ma 20-08-18
Kl. 19:00
CSC FC Damsø Kløvermarken 3-2
126007
Kampfakta
2 Ma 20-08-18
Kl. 19:30
Dragør 2 Nørrebro United Kunst, Dragør Bk. 2-1
126002
2 Ma 20-08-18
Kl. 19:35
Husum Bk Amager FF 3 Kunst, Husumparken 2-6
126001
2 Ma 20-08-18
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Heimdal Kunstbane 2, Kløvermarken 4-0
126003
2 Ti 21-08-18
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Rødovre 2 Lersøparken 9-0
126004
2 To 23-08-18
Kl. 19:15
FB Fremad Amager Kunst, Jens Jessens Vej 1-6
126376
3 Ti 28-08-18
Kl. 20:30
FC Damsø KFUM Vanløse I P 5-8
126378
3 On 29-08-18
Kl. 19:00
Rødovre 2 FB Rødovre Stadion 3-7
126377
3 On 29-08-18
Kl. 20:15
Fremad Amager CSC Sundby Idrætspark 5-6
126008
Kampfakta
3 To 30-08-18
Kl. 20:00
Nørrebro United Sønderbro Fight Kunst, Nørrebroparken 3-3
126379
3 To 30-08-18
Kl. 20:15
Amager FF 3 Bispebjerg Bk. Kunst, John Tranums Alle 2-5
126375
Kampfakta
3 Fr 31-08-18
Kl. 18:00
Brønshøj Bk. Dragør 2 Tingbjerg I P 3-17
126383
4 Ma 03-09-18
Kl. 18:30
FB Amager FF 3 Jens Jessens Vej 3-1
126381
4 Ma 03-09-18
Kl. 19:15
Sønderbro Fight Husum Bk Kløvermarken 5-2
126386
4 Ma 03-09-18
Kl. 19:30
Dragør 2 FC Damsø Kunst, Dragør Bk. 4-7
126385
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:00
KFUM Fremad Amager Emdrupparken 9-1
126382
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Heimdal Lersøparken 2-0
126384
4 To 06-09-18
Kl. 20:15
CSC Rødovre 2 Kunstbane 2, Kløvermarken 8-3
126387
4 09-09-18
Kl. 12:45
Nørrebro United Brønshøj Bk. Kunst, Nørrebroparken 3-0
126467
5 Ti 11-09-18
Kl. 19:00
Amager FF 3 CSC John Tranums Alle 2-8
126469
5 Ti 11-09-18
Kl. 19:35
Husum Bk Bispebjerg Bk. Kunst, Husumparken 1-4
126389
Kampfakta
5 Ti 11-09-18
Kl. 20:30
FC Damsø Nørrebro United Vanløse I P 4-2
126468
5 On 12-09-18
Kl. 18:00
Heimdal FB Fælledparken 1-1
126388
5 On 12-09-18
Kl. 20:00
Brønshøj Bk. Sønderbro Fight Tingbjerg I P 1-16
126390
5 On 12-09-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Dragør 2 Sundby Idrætspark 5-0
126470
6 Ma 17-09-18
Kl. 18:00
Sønderbro Fight Bispebjerg Bk. Kløvermarken 0-0
126472
6 Ma 17-09-18
Kl. 18:30
CSC Heimdal Kløvermarken 6-3
126474
6 Ma 17-09-18
Kl. 19:30
Dragør 2 Rødovre 2 Kunst, Dragør Bk. 11-0
126380
3 On 19-09-18
Kl. 18:00
Heimdal Husum Bk Fælledparken 3-0
126471
6 To 20-09-18
Kl. 19:15
FB Husum Bk Kunst, Jens Jessens Vej 5-1
126473
6 To 20-09-18
Kl. 20:00
KFUM Amager FF 3 Emdrupparken 6-0
126554
6 Fr 21-09-18
Kl. 18:00
Brønshøj Bk. FC Damsø Tingbjerg I P 2-8
126475
6 22-09-18
Kl. 13:15
Nørrebro United Fremad Amager Kunst, Nørrebroparken 3-4
126571
7 Ti 25-09-18
Kl. 18:00
Bispebjerg Bk. FB Lersøparken 3-2
126558
7 Ti 25-09-18
Kl. 19:00
Amager FF 3 Dragør 2 Kunst, John Tranums Alle 1-4
126570
7 Ti 25-09-18
Kl. 19:35
Husum Bk CSC Kunst, Husumparken HHT!
126555
7 Ti 25-09-18
Kl. 20:30
FC Damsø Sønderbro Fight Vanløse I P 3-3
126559
7 On 26-09-18
Kl. 18:00
Heimdal KFUM Fælledparken 2-6
126557
Kampfakta
7 On 26-09-18
Kl. 19:00
Rødovre 2 Nørrebro United Rødovre Stadion Kunst 2-4
126556
7 On 26-09-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Brønshøj Bk. Sundby Idrætspark HMH
126572
8 Ma 01-10-18
Kl. 17:45
Sønderbro Fight FB Kløvermarken 9-2
126575
8 Ma 01-10-18
Kl. 19:30
Dragør 2 Heimdal Kunst, Dragør Bk. 3-6
126578
8 Ti 02-10-18
Kl. 20:30
FC Damsø Fremad Amager Vanløse I P 3-3
126577
Kampfakta
8 On 03-10-18
Kl. 20:00
Brønshøj Bk. Rødovre 2 Tingbjerg I P 2-3
126573
8 On 03-10-18
Kl. 20:15
CSC Bispebjerg Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken 3-4
126574
8 To 04-10-18
Kl. 20:00
KFUM Husum Bk Emdrupparken 6-0
126576
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 14:30
Nørrebro United Amager FF 3 Kunst, Nørrebroparken 2-1
126674
9 Ma 08-10-18
Kl. 19:30
FB CSC Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
126673
9 Ti 09-10-18
Kl. 17:30
Bispebjerg Bk. KFUM Lersøparken 0-4
126670
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
Amager FF 3 Brønshøj Bk. Kunst, John Tranums Alle 7-0
126672
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:35
Husum Bk Dragør 2 Kunst, Husumparken 0-3
126671
Kampfakta
9 On 10-10-18
Kl. 18:00
Heimdal Nørrebro United Kunst, Ryparken 2-1
126668
9 On 10-10-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Sønderbro Fight Sundby Idrætspark 1-6
126669
9 On 10-10-18
Kl. 20:00
Rødovre 2 FC Damsø Rødovre Stadion Kunst 1-5
126676
10 Ma 22-10-18
Kl. 19:00
KFUM FB Emdrupparken 11-0
126680
10 Ti 23-10-18
Kl. 20:30
FC Damsø Amager FF 3 Vanløse I P Resultatformidling
126681
10 On 24-10-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Rødovre 2 Sundby Idrætspark Resultatformidling
126677
10 27-10-18
Kl. 10:00
Dragør 2 Bispebjerg Bk. Kunst, Dragør Bk. Resultatformidling
126466
5 27-10-18
Kl. 11:30
KFUM Rødovre 2 Emdrupparken Resultatformidling
126679
10 27-10-18
Kl. 12:00
Brønshøj Bk. Heimdal Tingbjerg I P Resultatformidling
126675
10 28-10-18
Kl. 12:30
Sønderbro Fight CSC Kløvermarken Resultatformidling
126678
10 28-10-18
Kl. 14:00
Nørrebro United Husum Bk Kunst, Nørrebroparken Resultatformidling
126687
11 Ma 29-10-18
Kl. 21:00
FB Dragør 2 Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
126685
11 Ti 30-10-18
Kl. 19:35
Husum Bk Brønshøj Bk. Kunst, Husumparken Resultatformidling
126686
11 Ti 30-10-18
Kl. 21:00
Bispebjerg Bk. Nørrebro United Kunst, Ryparken Resultatformidling
126684
11 On 31-10-18
Kl. 19:30
Heimdal FC Damsø Kunst, Ryparken Resultatformidling
126682
11 On 31-10-18
Kl. 20:00
Rødovre 2 Sønderbro Fight Rødovre Stadion Kunst Resultatformidling
126688
11 To 01-11-18
Kl. 20:15
CSC KFUM Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
126683
11 04-11-18
Kl. 11:00
Amager FF 3 Fremad Amager John Tranums Alle Resultatformidling
126742
12 Ti 06-11-18
Kl. 20:30
FC Damsø Husum Bk Kunst, Vanløse I P Resultatformidling
126743
12 On 07-11-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Heimdal Sundby Idrætspark Resultatformidling
126744
12 On 07-11-18
Kl. 20:00
Rødovre 2 Amager FF 3 Rødovre Stadion Kunst Resultatformidling
126700
12 To 08-11-18
Kl. 20:00
Nørrebro United FB Kunst, Nørrebroparken Resultatformidling
126698
12 10-11-18
Kl. 11:30
Sønderbro Fight KFUM Kløvermarken Resultatformidling
126741
12 10-11-18
Kl. 12:00
Brønshøj Bk. Bispebjerg Bk. Tingbjerg I P Resultatformidling
126699
12 11-11-18
Kl. 11:00
Dragør 2 CSC Kunst, Dragør Bk. Resultatformidling
126749
13 Ma 12-11-18
Kl. 21:00
FB Brønshøj Bk. Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
126747
13 Ti 13-11-18
Kl. 18:30
Husum Bk Fremad Amager Kunst, Husumparken Resultatformidling
126748
13 Ti 13-11-18
Kl. 21:00
Bispebjerg Bk. FC Damsø Kunst, Ryparken Resultatformidling
126750
13 To 15-11-18
Kl. 20:15
CSC Nørrebro United Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
126751
13 To 15-11-18
Kl. 20:30
KFUM Dragør 2 Emdrupparken Resultatformidling
126745
13 17-11-18
Kl. 11:00
Amager FF 3 Sønderbro Fight John Tranums Alle Resultatformidling
126746
13 17-11-18
Kl. 11:15
Heimdal Rødovre 2 Kunst, Fælledparken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 12, 13 og 14 i pulje 1 og
nr. 10, 11 og 12 i pulje 2