M+32 1 7M Efterår, P1 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
464823
1 On 22-08-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Fix Gentofte Sportspark 3-4
464821
1 On 22-08-18
Kl. 20:15
CSC Hellas Kunstbane 2, Kløvermarken 4-2
464822
1 25-08-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Oversidder Avedøre Stadion Kunstgræs
464825
2 On 29-08-18
Kl. 18:00
Oversidder Vestia
464828
2 On 29-08-18
Kl. 19:00
Hellas Gentofte FK Engdraget 2-5
464827
2 To 30-08-18
Kl. 18:00
Pioneren 2 CSC Vigerslevparken 13-1
464824
2 Fr 31-08-18
Kl. 18:00
Fix Hvidovre IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-6
464826
2 02-09-18
Kl. 11:00
Arctos Valby Bk. Kløvermarken UMH
464830
3 On 05-09-18
Kl. 18:15
CSC Arctos Kløvermarken 3-2
464833
3 On 05-09-18
Kl. 18:45
Hellas Fix Engdraget 7-3
464832
3 On 05-09-18
Kl. 19:30
Valby Bk. Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
464831
3 On 05-09-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Pioneren 2 Gentofte Sportspark 2-3
464829
3 Fr 07-09-18
Kl. 17:30
Vestia Hvidovre IF Kunst, Bavnehøj IA HMH
464837
4 On 12-09-18
Kl. 18:30
Oversidder CSC
464836
4 To 13-09-18
Kl. 18:00
Pioneren 2 Hellas Vigerslevparken 3-0
464834
4 Fr 14-09-18
Kl. 18:00
Fix Vestia Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 3-9
464835
4 15-09-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Valby Bk. Avedøre Stadion Kunstgræs UHT!
464838
4 16-09-18
Kl. 11:00
Arctos Gentofte FK Kløvermarken 1-0
464840
5 Ma 17-09-18
Kl. 18:00
Hellas Arctos Engdraget 1-1
464841
5 Ma 17-09-18
Kl. 18:00
Valby Bk. Vestia Valby IP, tribunen 2-5
464839
5 On 19-09-18
Kl. 18:00
CSC Hvidovre IF Kløvermarken 7-1
464842
5 On 19-09-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Oversidder Gentofte Sportspark
464820
1 23-09-18
Kl. 11:00
Valby Bk. Pioneren 2 Valby IP, tribunen 1-4
464819
1 23-09-18
Kl. 17:00
Vestia Arctos Kunst, Bavnehøj IA 2-3
464846
6 On 26-09-18
Kl. 19:30
Oversidder Hellas
464845
6 Fr 28-09-18
Kl. 17:45
Fix Valby Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-3
464848
6 30-09-18
Kl. 10:00
Hvidovre IF Gentofte FK Hvidovre IF's baner HHT!
464844
6 30-09-18
Kl. 11:00
Arctos Pioneren 2 Kløvermarken 3-6
464847
6 30-09-18
Kl. 15:00
Vestia CSC Bavnehøj Idrætsanlæg 2-2
464849
7 Ti 02-10-18
Kl. 17:30
Hellas Hvidovre IF Engdraget 2-5
464843
5 On 03-10-18
Kl. 17:30
Pioneren 2 Fix Vigerslevparken 10-2
464850
7 On 03-10-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Vestia Gentofte Sportspark 5-1
464852
7 To 04-10-18
Kl. 18:00
Pioneren 2 Oversidder Vigerslevparken
464851
7 06-10-18
Kl. 11:30
CSC Valby Bk. Kløvermarken 4-0
464853
7 06-10-18
Kl. 11:30
Arctos Fix Kløvermarken 2-4
464858
8 On 10-10-18
Kl. 18:00
Valby Bk. Gentofte FK Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
464854
8 On 10-10-18
Kl. 20:30
Oversidder Arctos
464857
8 13-10-18
Kl. 13:30
CSC Fix Kunstbane 1, Kløvermarken UHT!
464856
8 Ti 23-10-18
Kl. 18:00
Hellas Vestia Engdraget 4-4
464863
9 On 24-10-18
Kl. 20:00
Gentofte FK CSC Gentofte Sportspark 5-3
464855
8 Fr 26-10-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Pioneren 2 Avedøre Stadion Kunstgræs 0-3
464862
9 27-10-18
Kl. 10:00
Fix Oversidder Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
464861
9 27-10-18
Kl. 12:00
Hellas Valby Bk. Engdraget 4-1
464860
9 27-10-18
Kl. 13:00
Pioneren 2 Vestia Vigerslevparken 3-0
464859
9 28-10-18
Kl. 11:00
Arctos Hvidovre IF Kløvermarken UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op efter 2018 efterår. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Dårligste nr. 9 på tværs af pulje 1 og 2 rykker ned

Dårligste hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) flest udeblivelser
b) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
c) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
d) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
e) lodtrækning