Serie 1, P2 18/19

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543172
1 18-08-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Østerbro IF Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543166
1 18-08-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Sunred Beach FC Engdraget Resultatformidling
543167
1 18-08-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Græsrødderne Dragør Bk Resultatformidling
543169
1 18-08-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543171
1 18-08-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
543168
1 18-08-18
Kl. 15:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543170
1 Ti 21-08-18
Kl. 18:15
Jægersborg Bk. CBS Sport Jægersborg Resultatformidling
543218
2 To 23-08-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne CSC Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
543243
2 25-08-18
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543177
2 25-08-18
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Viktoria Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
543180
2 25-08-18
Kl. 13:00
KFB Jægersborg Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543213
2 25-08-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543176
2 26-08-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Dragør Bk. Kunst, Ryparken Resultatformidling
543179
2 To 30-08-18
Kl. 20:45
CBS Sport Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
543337
3 01-09-18
Kl. 11:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543338
3 01-09-18
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
543244
3 01-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Bk. Hellas Dragør Bk Resultatformidling
543269
3 01-09-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543270
3 01-09-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Vigerslev Bk. Jægersborg Resultatformidling
543336
3 01-09-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFB Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
543245
3 01-09-18
Kl. 15:00
CSC Sunred Beach FC Kløvermarken Resultatformidling
543340
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:15
Bk. Hellas CSC Engdraget Resultatformidling
543342
4 Ti 04-09-18
Kl. 18:15
KFB Bk. Viktoria Kløvermarken Resultatformidling
543345
4 Ti 04-09-18
Kl. 19:30
Østerbro IF Dragør Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543344
4 Ti 04-09-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Jægersborg Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
543339
4 On 05-09-18
Kl. 19:30
Sunred Beach FC FC Udfordringen Kunst, Ryparken Resultatformidling
543343
4 To 06-09-18
Kl. 18:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543341
4 To 06-09-18
Kl. 20:30
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
543348
5 08-09-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Sunred Beach FC Jægersborg Resultatformidling
543351
5 08-09-18
Kl. 13:00
BK Fix KFB Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
543349
5 08-09-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. FC Græsrødderne Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
543346
5 08-09-18
Kl. 15:00
CSC Dragør Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543352
5 09-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
543350
5 09-09-18
Kl. 11:45
Bk. Viktoria Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543347
5 Ti 11-09-18
Kl. 20:30
FC Udfordringen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543358
6 To 13-09-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Bk. Viktoria Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
543359
6 15-09-18
Kl. 11:15
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543354
6 15-09-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Jægersborg Bk. Engdraget Resultatformidling
543355
6 15-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Udfordringen Dragør Bk Resultatformidling
543356
6 15-09-18
Kl. 13:00
KFB CBS Sport Kløvermarken Resultatformidling
543357
6 15-09-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen Resultatformidling
543353
6 16-09-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Sundby Bk. Kunst, Ryparken Resultatformidling
545891
11 Ti 18-09-18
Kl. 19:30
Østerbro IF FC Græsrødderne Kunst, Ryparken Resultatformidling
543360
7 To 20-09-18
Kl. 19:30
FC Udfordringen CSC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543363
7 22-09-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543366
7 22-09-18
Kl. 13:00
KFB Østerbro IF Kløvermarken Resultatformidling
543361
7 22-09-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Dragør Bk. Jægersborg Resultatformidling
543362
7 22-09-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hellas Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
543365
7 23-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport Vigerslev Bk. Jens Jessens Vej Resultatformidling
543406
8 To 27-09-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne CBS Sport Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
543402
8 29-09-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Bk. Viktoria Engdraget Resultatformidling
543403
8 29-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Sundby Bk. Dragør Bk Resultatformidling
543405
8 29-09-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. KFB Valby IP, tribunen Resultatformidling
543404
8 29-09-18
Kl. 15:00
CSC Jægersborg Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543367
8 30-09-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Fix Kunst, Ryparken Resultatformidling
543407
8 Ti 02-10-18
Kl. 20:30
FC Udfordringen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
545350
9 06-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Dragør Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545351
9 06-10-18
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Hellas Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
545353
9 06-10-18
Kl. 13:00
KFB FC Græsrødderne Kløvermarken Resultatformidling
545354
9 06-10-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Østerbro IF Valby IP, tribunen Resultatformidling
544733
9 06-10-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. FC Udfordringen Jægersborg Resultatformidling
544904
9 06-10-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
545352
9 07-10-18
Kl. 10:00
CBS Sport Sunred Beach FC Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
545484
10 To 11-10-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Vigerslev Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
545356
10 13-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget Resultatformidling
545357
10 13-10-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. BK Fix Dragør Bk Resultatformidling
545483
10 13-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
545485
10 13-10-18
Kl. 13:00
Østerbro IF Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545482
10 13-10-18
Kl. 15:00
CSC Bk. Viktoria Kløvermarken Resultatformidling
545355
10 14-10-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC KFB Kunst, Ryparken Resultatformidling
543364
7 To 18-10-18
Kl. 18:30
BK Fix FC Græsrødderne Kunst, Tingbjerg IP Resultatformidling
545680
11 20-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria FC Udfordringen Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545681
11 20-10-18
Kl. 13:00
BK Fix CSC Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
545889
11 20-10-18
Kl. 13:00
KFB Bk. Hellas Kløvermarken Resultatformidling
545890
11 20-10-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
545679
11 20-10-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Jægersborg Bk. Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
545682
11 21-10-18
Kl. 10:00
CBS Sport Dragør Bk. Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
545893
12 27-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget Resultatformidling
545894
12 27-10-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. KFB Dragør Bk Resultatformidling
545896
12 27-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
545898
12 27-10-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Bk. Viktoria Jægersborg Resultatformidling
545899
12 27-10-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
545895
12 27-10-18
Kl. 15:00
CSC CBS Sport Kløvermarken Resultatformidling
545892
12 28-10-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC FC Græsrødderne Kunst, Ryparken Resultatformidling
548948
13 To 01-11-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Bk. Hellas Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
545900
13 10-11-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Sundby Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545901
13 10-11-18
Kl. 13:00
BK Fix Jægersborg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
545945
13 10-11-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549335
13 10-11-18
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545903
13 10-11-18
Kl. 13:30
KFB CSC Kunstbane 1, Kløvermarken Resultatformidling
545902
13 11-11-18
Kl. 10:00
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned