Serie 4, P13/16 Efterår, P13 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
577537
1 Fr 17-08-18
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 CBS Sport 3 Kløvermarken HHT!
577536
Kampfakta
1 19-08-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 VLI 3 Kunst, Valby IP, tribunen 4-0
577535
1 19-08-18
Kl. 13:30
FB 8 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej UHT!
577533
1 19-08-18
Kl. 13:30
KFB 2 Oversidder Kunstbane 2, Kløvermarken
577538
Kampfakta
1 19-08-18
Kl. 15:15
Føroyar 3 Fremad Valby 5 Kunstbane 1, Kløvermarken HHT!
577542
2 Ma 27-08-18
Kl. 18:30
VLI 3 Olympia 1921 3 Jens Jessens Vej 3-0
577544
2 Ma 27-08-18
Kl. 18:45
Oversidder FB 8
577543
Kampfakta
2 Ma 27-08-18
Kl. 20:00
Fremad Valby 5 KFB 2 Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
577539
2 Ti 28-08-18
Kl. 20:30
CBS Sport 3 Føroyar 3 Kunst, Jens Jessens Vej 0-3
577540
Kampfakta
2 On 29-08-18
Kl. 18:30
Amager FF 2 CSC 2 John Tranums Alle 6-3!
577591
3 02-09-18
Kl. 10:00
Oversidder Amager FF 2 UHT!
577592
Kampfakta
3 02-09-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 CSC 2 Valby IP, tribunen 3-1
577594
3 02-09-18
Kl. 11:45
KFB 2 CBS Sport 3 Kløvermarken 0-1
577595
Kampfakta
3 02-09-18
Kl. 13:30
FB 8 Fremad Valby 5 Jens Jessens Vej 6-1
577545
3 02-09-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 3 Hellas 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 1-4
577593
3 02-09-18
Kl. 15:15
Føroyar 3 VLI 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 7-4
577596
4 08-09-18
Kl. 11:15
Hellas 2 Føroyar 3 Engdraget 3-1
577599
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 13:00
CSC 2 Olympia 1921 3 Kløvermarken 1-1
577600
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 13:00
VLI 3 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
577598
4 08-09-18
Kl. 15:00
Amager FF 2 FC Randoms 2 John Tranums Alle HHT!
577597
4 09-09-18
Kl. 11:45
Fremad Valby 5 Oversidder Valby IP, tribunen
577601
4 09-09-18
Kl. 13:30
CBS Sport 3 FB 8 Jens Jessens Vej 2-1
577606
Kampfakta
5 Fr 14-09-18
Kl. 18:00
Olympia 1921 3 FC Randoms 2 Kløvermarken 4-4
577607
5 16-09-18
Kl. 10:00
Oversidder CBS Sport 3
577605
5 16-09-18
Kl. 13:30
FB 8 VLI 3 Kunst, Jens Jessens Vej 4-2
577602
Kampfakta
5 16-09-18
Kl. 15:15
KFB 2 Hellas 2 Kunstbane 2, Kløvermarken 1-3
577604
5 16-09-18
Kl. 15:15
Føroyar 3 CSC 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 9-3
577609
6 22-09-18
Kl. 11:15
VLI 3 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
577612
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 11:15
CSC 2 KFB 2 Kløvermarken 1-2
577613
6 22-09-18
Kl. 13:00
Hellas 2 FB 8 Engdraget 3-3
577610
6 22-09-18
Kl. 15:00
Amager FF 2 Olympia 1921 3 John Tranums Alle HHT!
577611
6 23-09-18
Kl. 10:00
CBS Sport 3 Fremad Valby 5 Jens Jessens Vej 3-1
577608
6 23-09-18
Kl. 13:30
FC Randoms 2 Føroyar 3 Valby IP, tribunen 1-2
577603
5 Ti 25-09-18
Kl. 20:00
Fremad Valby 5 Amager FF 2 Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
577541
Kampfakta
2 On 26-09-18
Kl. 20:45
Hellas 2 FC Randoms 2 Kunst, Valby IP, tribunen 0-8
577614
7 30-09-18
Kl. 11:45
Oversidder Hellas 2
577617
7 30-09-18
Kl. 11:45
Fremad Valby 5 VLI 3 Valby IP, tribunen 0-6
577618
7 30-09-18
Kl. 11:45
KFB 2 FC Randoms 2 Kløvermarken 0-3
577615
7 30-09-18
Kl. 13:30
CBS Sport 3 Amager FF 2 Jens Jessens Vej UHT!
577616
Kampfakta
7 30-09-18
Kl. 13:30
FB 8 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej 5-0
577619
7 30-09-18
Kl. 15:15
Føroyar 3 Olympia 1921 3 Kunstbane 1, Kløvermarken 2-0
577621
8 06-10-18
Kl. 11:15
CSC 2 Oversidder Kløvermarken
577623
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 11:15
Hellas 2 Fremad Valby 5 Engdraget 2-3
577622
8 06-10-18
Kl. 13:00
VLI 3 CBS Sport 3 Kunst, Jens Jessens Vej 7-2
577620
8 06-10-18
Kl. 15:00
Amager FF 2 Føroyar 3 John Tranums Alle HHT!
577625
Kampfakta
8 07-10-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 FB 8 Valby IP, tribunen 3-2
577624
8 07-10-18
Kl. 15:15
Olympia 1921 3 KFB 2 Kunstbane 2, Kløvermarken UHT!
577534
1 Ti 16-10-18
Kl. 20:15
CSC 2 Hellas 2 Kunstbane 2, Kløvermarken 4-3
577628
9 20-10-18
Kl. 13:00
VLI 3 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej UHT!
577630
9 21-10-18
Kl. 10:00
Oversidder FC Randoms 2
577629
Kampfakta
9 21-10-18
Kl. 11:45
Fremad Valby 5 CSC 2 Kunst, Valby IP, tribunen 5-3
577626
9 21-10-18
Kl. 13:30
KFB 2 Føroyar 3 Kunstbane 1, Kløvermarken 0-5
577627
9 21-10-18
Kl. 13:30
CBS Sport 3 Hellas 2 Jens Jessens Vej 1-2
577631
9 21-10-18
Kl. 13:30
FB 8 Olympia 1921 3 Kunst, Jens Jessens Vej 5-0
577634
10 27-10-18
Kl. 11:15
Hellas 2 VLI 3 Engdraget UMH
577635
10 27-10-18
Kl. 13:30
CSC 2 CBS Sport 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 6-0
577636
10 28-10-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Fremad Valby 5 Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
577633
10 28-10-18
Kl. 11:45
KFB 2 Amager FF 2 Kløvermarken UHT!
577632
10 28-10-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 3 Oversidder Kløvermarken
577637
10 28-10-18
Kl. 13:30
Føroyar 3 FB 8 Kunstbane 2, Kløvermarken 3-0
577641
11 To 01-11-18
Kl. 20:45
CBS Sport 3 FC Randoms 2 Kunst, Jens Jessens Vej 0-0
577642
Kampfakta
11 04-11-18
Kl. 10:00
Fremad Valby 5 Olympia 1921 3 Kunst, Valby IP, tribunen 2-7
577643
Kampfakta
11 04-11-18
Kl. 10:00
FB 8 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej 3-1
577638
11 04-11-18
Kl. 10:00
Oversidder Føroyar 3
577639
11 04-11-18
Kl. 10:00
Amager FF 2 Hellas 2 Kunst, John Tranums Alle HHT!
577640
11 04-11-18
Kl. 10:00
VLI 3 CSC 2 Frederiksberg IP, kunst AFBRResultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 rykker ned.