Herre Senior 4 7M Forår, P7

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
132327
Kampfakta
1 To 05-04-18
Kl. 20:15
CSC B 1903 Kunstbane 2, Kløvermarken 1-11
132325
Kampfakta
1 07-04-18
Kl. 10:00
Amager FF 4 Amager FF 5 Kunst, John Tranums Alle 0-6
132326
1 08-04-18
Kl. 15:15
FB 21 Frem 5 Kunst, Jens Jessens Vej 2-2
132329
Kampfakta
2 Ma 16-04-18
Kl. 18:30
Frem 5 CSC Frem, Valby IP 7-2
132330
2 21-04-18
Kl. 11:15
Amager FF 5 FB 21 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132328
2 21-04-18
Kl. 14:30
B 1903 Amager FF 4 B1903 Resultatformidling
132332
3 On 25-04-18
Kl. 19:30
FB 21 B 1903 Jens Jessens Vej Resultatformidling
132333
3 28-04-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 Frem 5 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132331
3 28-04-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 CSC Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132341
4 Fr 04-05-18
Kl. 18:00
CSC FB 21 Kløvermarken Resultatformidling
132334
4 05-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 Frem 5 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132335
4 06-05-18
Kl. 15:15
B 1903 Amager FF 5 B1903 Resultatformidling
132343
5 Ma 07-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 B 1903 Frem, Valby IP Resultatformidling
132342
5 Ti 08-05-18
Kl. 19:30
FB 21 Amager FF 4 Jens Jessens Vej Resultatformidling
132344
5 12-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 CSC Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132347
6 Ma 14-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 FB 21 Frem, Valby IP Resultatformidling
132345
6 19-05-18
Kl. 11:30
B 1903 CSC B1903 Resultatformidling
132348
6 19-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 Amager FF 4 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132351
7 Fr 25-05-18
Kl. 18:00
CSC Frem 5 Kløvermarken Resultatformidling
132349
7 26-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 B 1903 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
132350
7 27-05-18
Kl. 15:15
FB 21 Amager FF 5 Jens Jessens Vej Resultatformidling
132353
8 Ma 28-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 Amager FF 5 Frem, Valby IP Resultatformidling
132354
8 Fr 01-06-18
Kl. 18:00
CSC Amager FF 4 Kløvermarken Resultatformidling
132352
8 03-06-18
Kl. 15:15
B 1903 FB 21 B1903 Resultatformidling
132376
9 Ma 04-06-18
Kl. 18:30
Frem 5 Amager FF 4 Frem, Valby IP Resultatformidling
132355
9 On 06-06-18
Kl. 19:30
FB 21 CSC Jens Jessens Vej Resultatformidling
141989
9 09-06-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 B 1903 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
141992
10 Fr 15-06-18
Kl. 18:00
CSC Amager FF 5 Kløvermarken Resultatformidling
141990
10 16-06-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 FB 21 Kunst, John Tranums Alle Resultatformidling
141991
10 16-06-18
Kl. 15:15
B 1903 Frem 5 B1903 Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Ingen.

DBU Københavns turneringsudvalg forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger.

7M Event dag for 7M kvinder og herrer