Herre Senior 4 7M Forår, P7

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
132327
Kampfakta
1 To 05-04-18
Kl. 20:15
CSC B 1903 Kunstbane 2, Kløvermarken 1-11
132325
Kampfakta
1 07-04-18
Kl. 10:00
Amager FF 4 Amager FF 5 Kunst, John Tranums Alle 0-6
132326
1 08-04-18
Kl. 15:15
FB 21 Frem 5 Kunst, Jens Jessens Vej 2-2
132329
Kampfakta
2 Ma 16-04-18
Kl. 18:30
Frem 5 CSC Frem, Valby IP 7-2
132330
2 21-04-18
Kl. 11:15
Amager FF 5 FB 21 Kunst, John Tranums Alle UMH
132328
Kampfakta
2 21-04-18
Kl. 14:30
B 1903 Amager FF 4 B1903 6-0
132332
Kampfakta
3 On 25-04-18
Kl. 19:30
FB 21 B 1903 Jens Jessens Vej 5-1
132331
3 28-04-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 CSC Kunst, John Tranums Alle 7-3
132333
Kampfakta
3 Ma 30-04-18
Kl. 19:30
Amager FF 5 Frem 5 Kunst, John Tranums Alle 4-3
132334
Kampfakta
4 To 03-05-18
Kl. 18:30
Amager FF 4 Frem 5 Kunst, John Tranums Alle 1-5
132341
4 Fr 04-05-18
Kl. 18:00
CSC FB 21 Kløvermarken 1-7
132335
Kampfakta
4 05-05-18
Kl. 11:00
B 1903 Amager FF 5 B1903 4-1
132343
Kampfakta
5 Ma 07-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 B 1903 Frem, Valby IP 0-0
132342
5 Ti 08-05-18
Kl. 19:30
FB 21 Amager FF 4 Jens Jessens Vej 5-1
132344
5 12-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 CSC Kunst, John Tranums Alle 0-6
132347
Kampfakta
6 Ma 14-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 FB 21 Frem, Valby IP 5-2
132345
Kampfakta
6 19-05-18
Kl. 11:30
B 1903 CSC B1903 3-7
132348
6 19-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 Amager FF 4 Kunst, John Tranums Alle 3-0
132351
7 Fr 25-05-18
Kl. 18:00
CSC Frem 5 Kløvermarken 1-0
132349
7 26-05-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 B 1903 Kunst, John Tranums Alle 0-7
132350
7 27-05-18
Kl. 15:15
FB 21 Amager FF 5 Jens Jessens Vej UHT!
132353
8 Ma 28-05-18
Kl. 18:30
Frem 5 Amager FF 5 Frem, Valby IP UHT!
132354
8 Fr 01-06-18
Kl. 18:00
CSC Amager FF 4 Kløvermarken 12-3
132352
Kampfakta
8 03-06-18
Kl. 15:15
B 1903 FB 21 B1903 4-1
132376
Kampfakta
9 Ma 04-06-18
Kl. 18:30
Frem 5 Amager FF 4 Frem, Valby IP 1-0
132355
9 On 06-06-18
Kl. 19:30
FB 21 CSC Jens Jessens Vej 6-2
141989
Kampfakta
9 09-06-18
Kl. 12:00
Amager FF 5 B 1903 Kunst, John Tranums Alle 3-1
141992
10 Fr 15-06-18
Kl. 18:00
CSC Amager FF 5 Kløvermarken 6-1
141991
Kampfakta
10 16-06-18
Kl. 11:45
B 1903 Frem 5 B1903 2-1
141990
10 16-06-18
Kl. 12:00
Amager FF 4 FB 21 Kunst, John Tranums Alle HMH
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

.

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 - 6 rykker op.
Holdene i pulje 7 skal være opmærksomme på, at der almindeligvis ingen oprykning er fra denne pulje, idet holdene er tilmeldt EFTER tilmeldingsfrist..

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Ingen.

DBU Københavns turneringsudvalg forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger.

7M Event dag for 7M kvinder og herrer